ترجمه محتوا

This page is a translated version of the page Content translation and the translation is 80% complete.

ابزار ترجمه محتوا به ویراستاران اجازه می دهد تا ترجمه ها را در کنار مقاله اصلی ایجاد کنند و ابزار مراحل خسته کننده را به صورت خودکار انجام می دهد: کپی متن از میان برگه های مرورگر ، جستجوی پیوندها و رده‌های مربوطه ، و غیره. با تشکر از تجربه روان تر ، مترجمان می توانند بیشتر وقت خود را صرف ایجاد محتوای با کیفیت بالا کنند که به طور طبیعی در زبان خودشان خوانده شود.

ابزار ترجمه محتوا که اطلاعات مربوط به پیوند در منبع و مقاله ترجمه شده را نشان می‌دهد.
معرفی ترجمه محتوا

این ابزار، در حال تکمیل و قابل استفاده برای شماست و قبلا برای ایجاد هزاران مقاله استفاده شده‌است که مترجمان رضایت خود را از آن اعلام داشته اند.[1][2] ابزار ترجمه متن ابزارهایی مانند دیکشنری یا سرویس ترجمه ماشینی را در همه زبان‌ها مجتمع کرده است, ولی ابزارها می‌توانند گسترش یابند تا بیشتری شامل شوند.

ابزار ترجمه متن گسترش موجود Translate را تکمیل میکند: در حالی که متن از منوهای ویکیپدیا و عناصر دیگر رابط های کاربران ترجمه شده و بطور همزمان توسط انجمن و با استفاده از ترجمه نگهداری میشوند ، محتوای ویکیپدیا میتواند با ابزار ترجمه متن ترجمه شود.

همچنین ببینید: Extension:ContentTranslation

ابزار را امتحان کنید

با استفاده از لینک زیر میتوانید به این ابزار برای هر زبانی دسترسی داشته باشید. دسترسی به این ابزار برای اولین بار آن را برای آن ویکی فعال میکند.

ترجمه محتوا در ویکی‌پدیا به تمام زبان‌ها برای کاربران وارد شده در دسترس است. در بعضی از زبان‌ها باید به عنوان یک ویژگی آزمایشی فعال شود و در برخی دیگر یک ترجیح معمول کاربر است که به طور پیش‌فرض فعال می‌شود. هنگامی که این گزینه فعال باشد، زمانی که در زبان شما مقالات وجود ندارد، مدخل‌های اضافی را خواهید دید تا ترجمه را به راحتی از صفحه «مشارکت‌ها» یا از فهرست زبان مقالات ویکی‌پدیا شروع کنید.

اگر شما مشکلی با ابزار داشتید یا فقط میخواستید تا تجربیاتتان با این ابزار را به اشتراک بگذارید لطفا در صفحه بحث بازخورد خود را بنویسید.

تصاویر نمایش دهنده نحوه استفاده از ابزار ترجمه متن هستند

چه چیزی جدید است

  • پروژه ترجمه بخش می‌تواند به افزایش ظرفیت‌های ترجمه محتوا بیانجامد. مترجمان خواهند توانست بخشی از مقالات موجود را با موبایل یا دسکتاپ ترجمه کنند. ترجمه بخش جزئی از طرح ارتقا (Boost) است ، جایی که می توانید در آن مشارکت کرده و پیشرفت را پیگیری کنید.
  • مستندات کاربر برای ترجمه محتوا دوباره سازماندهی شده است (هنوز در حال انجام است). اسناد راهنمای جدید را بررسی کرده و به بهتر شدن آنها کمک کنید.

هدف ابزار

ترجمه محتوا به شما امکان می‌دهد نسخه اولیه یک صفحه ویکی‌پدیا را بر اساس نسخه موجود از زبان دیگر ایجاد کنید. این ابزار بر انتقال و انطباق مطالب از مقاله موجود به مقاله جدید به زبان دیگر متمرکز است. به ویراستاران این امکان را می‌دهد تا از مقدار یا کم محتوای نسخه اولیه خود استفاده مجدد کنند تا بعداً با استفاده از ابزار ویرایش معمول خود به ویرایش ادامه دهند.

ما انتظار داریم که ترجمه محتوا به گسترش مجموع دانش بشر به زبان‌های بیشتر کمک کند. این ابزار برای کاربرانی که دو یا چند زبان می‌دانند مورد هدف قرار گرفته است.

For current editors the tool will simplify the process of translating content. Currently, about 15% of users also edit a second language edition. These multilingual users were found to be more prolific than their monolingual counterparts, making about 2.3 times as many edits on average.[3]In addition, the tool is aimed at attracting new editors who may benefit from a way of contributing that is easier than creating a new page from scratch.

The tool was designed according to the following principles:

  • Save time. Help translators to create content quickly, without unnecessary copy & paste to external tools.
  • Provide assistance. Prevent errors, and make the user confident of their translations.
  • Encourage quality of translations. The tool should properly communicate the purpose of translations in Wikimedia context and help the user to avoid bad quality translations.
  • Don’t force the user. Since different translators follow different editing patterns, the aids provided should not intrude into the editing process.
  • روی محتوا تمرکز کنید. ترجمه بیشتر از ظاهر متن روی محتوا متمرکز است. با عناصر فنی مانند ویکی‌متن باید به گونه‌ای برخورد شود که ترجمه را سخت‌تر نکند.

چگونه مشارکت کنیم

تمام صفحات مرتبط

منابع