Nasıl katkıda bulunulur

This page is a translated version of the page How to contribute and the translation is 100% complete.


Tüm Wikimedia projelerinin içeriği ücretsiz lisanslar altında yayınlanmaktadır. Bu muazzam ücretsiz bilgi havuzuna erişmek, yeniden düzenlemek ve büyütmek için kod yazın. Öğreticiyi takip edin, tüm MediaWiki viki'lerinde bulunan API ile içerik ve Vikiveri'deki diğer API'leri kullanmaya başlayın. XML ve SQL dökümleri dahil olmak üzere diğer açık veri kaynakları da mevcuttur.
Kodlarımızın tamamı ücretsiz ve açık kaynaktır. Bir proje seçin, bir düzeltme yapın ve bir görevi düzeltin!

Wikimedia projeleri, MediaWiki'de JavaScript ve PHP ve MediaWiki' nin uzantılarını, Lua (şablonlarda), CSS/LESS (arayüzlerde vb.), Objective-C, Swing ile Java (Mobil Uygulamarı ve Kiwix'te), Python (Pywikibot'ta), C++ (Huggle'da) ya da C# (AWB'de) gibi çeşitli dilleri kullanmaktadır. Bot oluşturarak içeriği işleyebilir ve Toolforge'da araçlarınızı barındırabilirsiniz. Mobil uygulamaları veya masaüstü uygulamalarını öğrenin. Veya Site Güvenilirlik Mühendisliği'nin sunucu yapılandırması bakımına yardımcı olun.

New Developers/Introduction to the Wikimedia Technical Ecosystem 'da daha fazla öğrenin
Test etme
PHPUnit testi ve Sürekli Entegrasyon aracılığıyla projelerimizin kalitesini artırmaya yardımcı olun. İlk hatanızı bildirin veya mevcut hata raporları ile ilgili yardım alın.
Teknoloji elçisi olarak diğer Vikipedistlere teknik konularda yardımcı olabilir, onları etkileyebilecek konularda yayınlanan teknoloji haberleri çevirerek yayınlayabilir, bunları geliştirebilir ve elçi grubuna ile e-posta listesinde yer alarak yerel vikiler ile geliştiriciler arasında bir köprü gibi vazife görebilirsiniz.
İngilizce bilen kullanıcıları MediaWiki belgelerini, diğer dillerdeki temel destek sayfalarını ve aslında bu web sitesindeki herhangi bir sayfayı geliştirmeye davet ediyoruz.
Eğer İngilizce dışında akıcı şekilde başka bir dil kullanıyorsanız, website çevirilerini ve MediaWiki yazılımını çevirerek yardımcı olabilirsiniz.
Destek masasında veya diğer MediaWiki iletişim kanallarında ve sosyal medya kanallarında yardım arayan geliştirici ve kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.
UX geri bildirim arayanlar için Wikimedia tasarım ilkelerinin uygulanmasına yardımcı olun.
Çevrimiçi olarak ya da şahsen diğer topluluk üyeleriyle tanışın.
MediaWiki ve Wikimedia teknolojileri için nasıl yapılır ve adım adım açıklamalı kılavuzlar

Daha fazla yararlı bilgi

İletişim

  • Wikimedia topluluğuyla iletişim kurmanın birçok yolu vardır.
  • Ayrıca Wikimedia haberlerini takip edip paylaşabileceğiniz sosyal ağlar da mevcuttur.
  • Ayrıca, teknoloji jargonuna bakılmaksızın Sơn yazılım değişiklikleri hakkındaki kullanıcı konuşma sayfanızda haftalık özet almak için Teknoloji Haberleri'ne abone olabilirsiniz.

MediaWiki'de düzenleme ve tartışma

Daha önce MediaWiki'yi kullanmadıysanız: