Nasıl katkıda bulunur

This page is a translated version of the page How to contribute and the translation is 100% complete.
Other languages:


Plug-in Noun project 4032.svg
Tüm Wikimedia projelerinin içeriği ücretsiz lisanslar altında yayınlanmaktadır. Bu muazzam ücretsiz bilgi havuzuna erişmek, yeniden düzenlemek ve büyütmek için kod yazın. Tüm MediaWiki vikilerinde ve içerik ve Vikiveri için diğer API'lerde bulunan API ile başlamak için eğitimi izleyin. XML ve SQL dökümleri dahil olmak üzere başka açık veri kaynakları da mevcuttur.
Source code project 1171.svg
Kodlarımızın tamamı ücretsiz ve açık kaynaktır. Bir proje seçin, bir düzeltme yapın ve bir görevi düzeltin!

Wikimedia projeleri, MediaWiki ve uzantılarında Lua (şablonlarda), CSS/LESS (arayüzlerde vb.), Objective-C, Swing ile Java (Mobil Uygulamarı ile Kiwix'te), Python (Pywikibot'ta), C++ (Huggle'da) ya da C# (AWB'de) PHP ve JavaScript gibi çeşitli dilleri kullanmaktadır.

Bot oluşturarak içeriği işleyebilir ve Toolforge'da araçlarınızı barındırabilirsiniz. Mobil veya masaüstü uygulamalarda ilerleyebilirsiniz. Veya sunucu yapılandırmasını korumak için Teknik İşlemlere yardım edebilirsiniz.
Hammer - Noun project 1306.svg
PHPUnit testi ve Sürekli Entegrasyon aracılığıyla projelerimizin kalitesini artırmaya yardımcı olun. İlk hatanızı bildirin veya mevcut hata raporları ile ilgili yardım alın.
OOjs UI icon message.svg
Teknoloji elçisi olarak diğer Vikipedistlere teknik konularda yardımcı olabilir, onları etkileyebilecek konularda yayınlanan teknoloji haberleri çevirerek yayınlayabilir, bunları geliştirebilir ve elçi grubuna ile e-posta listesinde yer alarak yerel vikiler ile geliştiriciler arasında bir köprü gibi vazife görebilirsiniz.
OOjs UI icon book-ltr.svg
İngilizce bilen kullanıcıları MediaWiki belgelerini, diğer dillerdeki temel destek sayfalarını ve aslında bu web sitesindeki herhangi bir sayfayı geliştirmeye davet ediyoruz.
OOjs UI icon language-ltr.svg
Eğer İngilizce dışında akıcı şekilde başka bir dil kullanıyorsanız, website çevirilerini ve MediaWiki yazılımını çevirerek yardımcı olabilirsiniz.
OOjs UI icon speechBubbles-ltr.svg
Destek masasında veya diğer MediaWiki iletişim kanallarında ve sosyal medya kanallarında yardım arayan geliştirici ve kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.
Vitruvian Man Noun project 6674.svg
UX geri bildirim arayanlar için Wikimedia tasarım ilkelerinin uygulanmasına yardımcı olun.
Community Noun project 2280.svg
Çevrimiçi olarak ya da şahsen diğer topluluk üyeleriyle tanışın.
Compass-noun-project.svg
MediaWiki ve Wikimedia teknolojileri için nasıl yapılır ve adım adım açıklamalı kılavuzlar

Daha fazla yararlı bilgi

İletişim

Wikimedia topluluğuyla iletişim kurmanın birçok yolu vardır.

MediaWiki'de düzenleme ve tartışma

Daha önce MediaWiki'yi kullanmadıysanız: