Jak přispět

This page is a translated version of the page How to contribute and the translation is 100% complete.


Obsah všech projektů Wikimedie je zpřístupněn pod svobodnými licencemi. Vytvářejte programy pro využití, úpravy a rozšiřování této nezměrné zásobárny svobodných znalostí. Přečtěte si návod, jak začít s API dostupným na všech wiki běžících na MediaWiki, a dalších API pro obsah a Wikidata. Dostupné jsou i další otevřené zdroje dat včetně XML a SQL výpisů.
Veškerý náš zdrojový kód je svobodný a otevřený. Vyberte si projekt, připravte opravu a vyřešte požadavek!

Projekty Wikimedie používají různé programovací jazyky - například PHP a JavaScript v MediaWiki a jejích rozšířeních, Lua (v šablonách), CSS/LESS (v zobrazeních apod.), Objective-C, Swing a Java (v mobilních aplikacích a pro Kiwix), Python (v Pywikibotu), C++ (v Huggle), nebo C# (v AWB). Vytvořte sluhy (roboty) pro zpracovávání obsahu a předstupujte se svými nástroji do Toolforge. Přispějte do mobilních nebo do stolních počítačových aplikací. Nebo pomozte oddělení spolehlivosti stránek Wikimedie spravovat a utvářet nové i vlastní modely nastavení serverů. Nebo pomozte oddělení spolehlivosti stránek Wikimedie spravovat a utvářet nové i vlastní modely nastavení serverů.

Více se dozvíte na stránce Noví vývojáři/Úvod do technického ekosystému Wikimedie .
Testování
Pomozte vylepšit kvalitu našich projektů prostřednictvím automatizovaného PHPUnit testování, automatické testování prohlížeče prostřednictvím Selenium a průběžného začleňování. Vytvořte své první hlášení chyby nebo pomozte s již nahlášenými chybami.
Jako technický ambasador pomáhejte ostatním wikimediánům s řešením technických problémů. Šiřte technické novinky, abyste ostatní uživatele informovali o všem, co se jich může týkat. Připojte se ke skupině ambasadorů a do emailové poradny, abyste fungovali jako most mezi vývojáři a vaší místní wiki.
Anglicky píšící mohou vylepšovat dokumentaci MediaWiki, další důležité stránky podpory a v podstatě jakoukoli stránku na tomto webu.
Pokud plynně ovládáte i jiný jazyk než angličtinu, můžete se připojit a pomoci nám překládat tento web a software MediaWiki.
Pomozte uživatelům a vývojářům dotazujícím se na stránce podpory nebo jiných komunikačních kanálech a na sociálních sítích.
Pomozte nám uplatnit principy projektu Wikimedie na projekty, které potřebují zpětnou vazbu k UX (User Experience - uživatelská zkušenost).
Setkejte se s dalšími členy komunity v online nebo osobně.
Doporučení a návody pro technologie MediaWiki a Wikimedie

Více užitečných informací

Komunikace

  • Existuje několik možností, jak kontaktovat komunitu Wikimedie.
  • Můžete též sledovat a sdílet novinky z nadace Wikimedie na své sociální síti.
  • Můžete se také přihlásit k odběru Technických novinek, čímž získáte souhrn nejnovějších změn softwaru, psaný bez termínů v technickém žargonu, který bude chodit jednou týdně na Vaši diskusní stránku.

Editace a diskuse v MediaWiki

Pokud jste nikdy předtím nepoužil(a) MediaWiki: