Help:Przenoszenie stron

This page is a translated version of the page Help:Moving a page and the translation is 69% complete.
PD Uwaga: Jeżeli edytujesz tę stronę, to umieszczając na niej treści wyrażasz nieodwołalną zgodę na udostępnianie Twojego materiału na podstawie wolnej licencji CC0. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj Strony Pomocy w Domenie Publicznej.
PD

Przenoszenie strony oznacza zmianę jej nazwy na inną. Aby to zrobić, znajdź w zakładce "Więcej" link "przenieś" na górze wybranej strony. Link ten nie jest widoczny, jeżeli jesteś niezalogowany. Następnie wprowadź nową nazwę, po czym kliknij "Przenieś stronę". Zazwyczaj także jest zaznaczona opcja $movetalk, którą warto tak pozostawić.

Jeżeli przenosisz stronę "A" do nowego tytułu "B", ta operacja przebiegnie tak:

  • Zmiana tytułu strony z "A" na "B",
  • Przypisanie całej edycji historii strony "A" do strony "B",
  • Utworzenie nowej strony "A", której zawartość jest przekierowaniem na stronę "B".

Drugi punkt jest ważny. Użycie funkcji "Przenieś" spowoduje także przeniesienie historii edycji, co jest istotne w wielu sytuacjach. Zawiera ona informacje na temat wkładu włożonego w zawartość strony. Jeżeli będziesz przenosił zawartość metodą kopiuj&wklej, nie osiągniesz tego (zobacz też: Help:Śledzenie zmian ).

Gdy ta operacja pozostawia przekierowania (zobacz Help:Przekierowania ), nie spowoduje ona pozostawienia zerwanych linków na innych stronach z wyjątkiem ewentualnego wystąpienia podwójnych przekierowań. You might want to hunt down pages or other redirects which link in to the redirect, and change their text to link directly to the new title. The "Linkujące" feature, which can be used through the link in the Narzędzia (at bottom of the sidebar) is useful when doing this.

Cofnięcie przeniesienia

Jak każda edycja wiki, operacja przenoszenia też może zostać cofnięta (przez każdego użytkownika). Aby cofnąć te operację, przenieś z powrotem stronę "B" do "A".

Strona "B" nadal pozostanie i będzie zawierać przekierowanie z "B" do "A". Każdy użytkownik może usunąć takie przekierowanie i zaproponować całkowite usunięcie strony. Ostateczne usunięcie wymaga uprawnień administratora (zobacz Help:Usuwanie i przywracanie ).

Przenoszenie strony bez tworzenia przekierowania

 
Screen pokazujący wyróżnioną odpowiednią opcję

Użytkownicy z uprawnieniem suppressredirect mogą przenieść stronę bez tworzenia na starej stronie przekierowania do nowej strony.

Jeżeli te prawa są dostępne, pojawi się dodatkowe pole, które można odznaczyć aby móc skorzystać z tej możliwości (zobacz zdjęcie).

URL parameters

These query strings can be added to the URL of Special:MovePage in order to fill out fields and check boxes in advance.

Parameter Meaning
wpOldTitleNs=n Namespace number of existing page
wpOldTitle= Title of existing page
wpNewTitleNs=n Target namespace number
wpNewTitle= Target page title
wpMovetalk=1 Move talk page, if one exists.
wpReason= Text for reason field
wpWatch=1 Watch source and target pages

Masowa zmiana nazwy / przenoszenie

MediaWiki nie oferuje strony specjalnej umożliwiającej masowe przenoszenie wielu stron na raz. Istnieje kilka alternatywnych rozwiązań:

Przenoszenie podstron

Użytkownicy z uprawnieniem move-subpages mogą również przenosić podstrony przenoszonej strony (limit do stu stron), czyli z zachowaniem całej ich struktury drzewa. Po określeniu głównej strony nadrzędnej jako tytuł do przeniesienia (poprzez odwiedzenie Special:MovePage/Jakaś_strona), ta strona specjalna wyświetli podstrony podanej strony.

Zobacz też