Nápověda:Přesunutí stránky

This page is a translated version of the page Help:Moving a page and the translation is 100% complete.
PD Poznámka: Úpravou této stránky souhlasíte s uvolněním vašeho příspěvku pod licencí CC0. Více informací získáte na stránce nápovědy veřejné domény. PD

Přesun (přejmenování) stránky znamená, že jí bude dáno jiné jméno. To se provádí pomocí akce "přesunout" na kartě "Více" v horní části. Karta není viditelná, pokud nejste přihlášeni. Poté jednoduše zadejte nové jméno a klikněte na "Přesunout stránku". Normálně byste měli ponechat i zaškrtnutou možnost "Přesunout související diskusní stránku".

Pokud přesunete stránku "A" na nový název "B", tato operace provede následující:

 • Přejmenuje název stránky z "A" na "B".
 • Přejmenuje také veškerou historii úprav ze stránky "A" na stránku "B".
 • Vytvoří novou stránku "A", jejímž obsahem je přesměrování na stránku "B".

Druhý bod je důležitý. Pomocí funkce "Přesunout" přesunete také historii úprav, což je ve většině případů žádoucí. Historie úprav umožňuje vidět, jak byl obsah stránky vytvořen a kdo a co přispěl.

When you go to the move log for the source page,[1] you will find a record showing the reason behind a move. This is also displayed in the edit summary of the move, but may not be fully displayed due to the maximum edit summary length.

Pokud přesouváte obsah kopírováním a vkládáním (nepoužíváte funkci přesouvání), historie úprav přesunuta nebude (viz také Nápověda:Sledování změn ).

Když operace přesunutí přeruší přesměrování (viz Nápověda:Přesměrování ), nemělo by to vést k žádným nefunkčním odkazům, s výjimkou možnosti dvojitého přesměrování - to znamená, že stránky se přesměrují zpět na "A". Možná budete chtít sledovat stránky nebo jiná přesměrování, která odkazují na přesměrování a změnit jejich text tak, aby odkazoval přímo na nový název. Při tom je užitečná funkce "Odkazuje sem", kterou lze použít prostřednictvím odkazu v sadě Nástroje (ve spodní části postranního panelu).

Instructions

Before you move a page, consider whether you're following these guidelines for the wiki involved. The guidelines for most wikis are similar to these:

 • Experiment in a sandbox before making changes.
 • Adhere to standard naming conventions when choosing a title.
 • Check for ongoing discussions on the talk page before making edits.
 • Avoid trying to move and edit a page simultaneously - if you open the edit box for a page (or its talk page), then move the page, then save, your edit can be applied to the redirect from the move rather than the page you moved.
 • Consider noting the fact that you moved the page on its talk page (although the move itself will be recorded as part of the page history).

Přesunutí stránky bez vytvoření přesměrování

 
Příslušná možnost je zvýrazněna

Uživatelé s uživatelským oprávněním suppressredirect mohou volitelně přesunout stránku bez vytvoření přesměrování. To je zvláště užitečné při vracení zpět.

Pokud oprávnění existuje,, objeví se další zaškrtávací políčko, pro přesun stránky (viz obrázek vpravo).

Moving over a redirect

If the destination page already exists as a redirect pointing to the source page with only one revision, it is possible to automatically delete the redirect to make way for the move, even without the right to delete pages. If the destination page redirects elsewhere or has more than one revision, it cannot be deleted automatically, and will need to be deleted manually by an administrator to make way for the move.

Vrácení přesunu

Stejně jako u téměř všech úprav wiki může být operace přesunu vrácena (kterýmkoli uživatelem). Chcete-li operaci přesunout zpět, jednoduše stránku přesuňte zpět, např. přesuňte stránku "B" zpět na stránku "A".

Another way to reverse a move operation is by clicking "View logs for this page" from the history page and then the "revert" link from the corresponding record in "Move Log".

Název stránky "B" bude stále ponechán jako přesměrování z "B" na "A". Každý uživatel může přesměrování odstranit a navrhnout odstranění stránky. Konečné odstranění však vyžaduje oprávnění sysopa (viz Nápověda:Rušení a obnova stránek ).

Note that the "undo" link in the history page only reverts edits to the page, and cannot undo moves.

Page swapping

To swap pages A and B with their histories, you can:

 1. Move A to C (no redirect).
 2. Move B to A (no redirect).
 3. Move C to B (no redirect).

People who do not have the suppressredirect right will need to ask someone who does to perform the move for them.

Parametry URL

Tyto řetězce dotazu lze přidat k URL Special:MovePage, aby bylo možné předem vyplnit pole a zaškrtávací políčka.

Parametr Význam
wpOldTitleNs=n Namespace číslo existující stránky
wpOldTitle= Název stávající stránky
wpNewTitleNs=n Číslo cílového jmenného prostoru
wpNewTitle= Název cílové stránky
wpMovetalk=1 Přesunout diskusní stránku, pokud existuje.
wpReason= Text pro pole odůvodnění
wpWatch=1 Sledovat zdrojové a cílové stránky

Special namespace restrictions

Pages in the "File:" and "Category:" namespaces require special permissions (movefile and move-categorypages respectively) to move. Moving a category additionally requires updating all pages in that category to point to the new name, which is not done automatically.

Moving a redirect page

Moving a redirect page, like any other page, is possible but not recommended due to its negative impact on page history. When a redirect page is moved to a new name, the old page's redirect must be updated to avoid double redirects, resulting in the old page no longer redirecting to the page containing its history. This makes locating the page history of the old page more challenging, while the new page inherits a history without clarifying the necessity for it to be a redirect page.

If a redirect page fails to direct users to the intended destination, the best approach, while maintaining page histories, is to adjust the redirect on that page without relocating it.

Protection

Administrators can protect a page from getting moved. If a user does not have permission to edit a page, they also cannot move it.

Other observations

When a page is moved, it appears in "Recent Changes" under "Move log," linking to a log of all moves. However, moving a watched page doesn't show up on the watchlist; both the old and new names remain watched after the move.

Subpages, like talk page archives and template documentation pages, don't move automatically when the main page is moved. Administrators can move up to 100 subpages along with the main page.

Automatizujte přesouvání podstránek

Uživatelé s uživatelským právem move-subpages mohou volitelně přesunout stránky a podstránky (až $wgMaximumMovedPages , výchozí hodnota je 100), přičemž si stránky zachovají svou strukturu "stromu". Pokud určíte kořenovou stránku, kterou chcete přesunout (na stránce Special:MovePage/Nějaká stránka), zobrazí se speciální stránka podstránky této kořenové stránky.

Ensure all subpage titles (and their corresponding talks) are freely accessible for this to function effectively.

MediaWiki nenabízí speciální stránku, se kterou by bylo možné provádět dávkové operace pro přesun stránky. V závislosti na vaší situaci mohou existovat alternativy:

Související odkazy

Citations