Візуальний редактор/Порталrrr

This page is a translated version of the page VisualEditor/Portal and the translation is 97% complete.
Outdated translations are marked like this.

Ласкаво просимо до порталу Візуального редактора. Візуальний редактор — це новий засіб редагування Вікіпедії, який розробляється Фондом Вікімедіа. Він дозволяє людям редагувати сторінки Вікіпедії навіть без необхідності вивчати вікірозмітку. Ми сподіваємось, це допоможе людям робити внесок у Вікіпедію.

Читати Довідка:Візуальний редактор/Посібник користувача .
Дізнайтесь, як робити посилання, додавати або переміщати зображення, створювати примітки, вставляти шаблони, редагувати таблиці та ще багато чого іншого. Будь ласка, вкажіть свій веб-браузер, операційну систему комп'ютера та тему оформлення Вікіпедії (зазвичай Векторна, іноді — Монокнига).

Про Візуальний редактор

Візуальний редактор є «візуальним» методом редагування Вікіпедії. Історично склалося так, що редагування Вікіпедії вимагало від редакторів вивчення вікірозмітки — достатньо складної мови розмітки, — навіть для того, аби виконувати незначні зміни на сторінках. 2001 року це ще було принято; 2015 року це вже відштовхує дописувачів. Ми сподіваємось, що Візуальний редактор стане корисним для наявних дописувачів, та привабливішим для нових користувачів.

Візуальний редактор був доступний як необов'язкова функція — як «альфа»-випуск на MediaWiki.org починаючи з середини 2012 року. В грудні 2012 р. він з'явився в англомовній Вікіпедії, з квітня 2013 р. був доступний ще в 14 інших мовних розділах, з початку червня 2013 р., він був увімкнений майже для усіх інших мов. Станом на липень 2015 року, він вже доступний як функція за замовчуванням — як для зареєстрованих, так і для незареєстрованих користувачів, у більш ніж 75% усіх Вікіпедій. Ми сподіваємось увімкнути його за замовчуванням і для решти мовних версій наприкінці 2015 р. Починаючи з кінця листопада 2014 року, Візуальний редактор доступний також як необов'язкова Бета-функція в усіх вікі ФВМ, за винятком Вікісловника та Вікіджерел.

Ми випускаємо регулярні оновлення статусу на Mediawiki.org.

Використання Візуального редактора

 
Using the visual editor to increase the indentation of a bulleted list.

Якщо Ви зацікавлені у використанні Візуального редактора для редагування сторінок, у нас є посібник користувача, що допоможе ознайомитись із процесом, а також список вживаних клавіатурних скорочень.

Зараз Візуальний редактор має деякі помилки та обмеження. Якщо Ви зіткнетесь із будь-якою проблемою, будь ласка, не вагайтесь, а одразу повідомте про неї на сторінці відгуків. Серед поточних обмежень:

  • Повільне завантаження — завантаження об'ємних сторінок зі складним кодом у Візуальному редакторі займає досить багато часу. В майбутньому програмне забезпечення стане значно швидшим, завдяки чому завантаження об'ємних сторінок припинить бути проблемою.
  • Неповне редагування — деякі елементи зі складним форматуванням відображатимуться у редакторі, і дозволять редагувати їхній вміст, однак не дадуть користувачам змінювати їхню структуру чи додавати нові елементи, такі як списки визначень. Додавання функцій у цій площині є одним із наших пріоритетів.
  • Більшість сторінок, але не сторінки обговорення — Візуальний редактор працює лише в окремих просторах назв. У більшості Вікіпедій, Візуальний редактор можна використовувати в статтях, у просторах назв: Користувач:, Файл:, Довідка:, та Категорія:. Візуальний редактор зараз не можна використовувати у просторі назв Вікіпедія:, чи на будь-яких сторінках обговорень.

Ми радимо користуватися функцією «Перевірити свої зміни» перед збереженням сторінок, та повідомляти про проблеми, що виникають.

Чим можна допомогти

Аби зробити Візуальний редактор настільки добрим, наскільки він лише може бути, існує чимало речей, у яких нам потрібна допомога. Очевидно, що однією з найбільших таких сфер є використання програмного забезпечення, виявлення помилків та надсилання повідомлень про них, однак існує багато й інших завдань, зокрема:

Див. також