Vizualinis redaktorius/Portalas

This page is a translated version of the page VisualEditor/Portal and the translation is 83% complete.
Outdated translations are marked like this.

Sveiki atvykę į VisualEditor (Vizualinio redaktoriaus) portalą. Vizualinis redaktorius (VR) yra naujas Vikipedijos redagavimo būdas, kurį kuria Vikimedijos fondas. Redaktorius leidžia žmonėms redaguoti puslapius be viki žymėjimų. Tikimės, kad tai padės lengviau žmonėms prisidėti prie Vikipedijos.

Skaitykite Pagalba:Vizualinis redaktorius/Naudotojo gidas .
Išsiaiškinkite, kaip kurti nuorodas, pridėti arba perkelti vaizdus, kurti citatas, įterpti šablonus, redaguoti lenteles ir dar daugiau. Prašome įtraukti savo naršyklę, kompiuterio operacinę sistemą ir Vikipedijos išvaizdą (dažniausiai Vector, kartais Monobook).

Apie Vizualinį redaktorių

Vizualinis redaktorius yra vizualinis Vikipedijos būdas redagavimo būdas. Vikipedijos redagavimas istoriškai reikalavo, jog žmonės išmoktų viki žymėjimo, gana sudėtingos žymėjimo kalbos, net darant nežymius puslapio pakeitimus. 2001 m. tai buvo priimtina, o 2015 m. tai atbaido naudotojus. Mes tikimės, jog Vizualinis redaktorius bus naudingas ir esamiems naudotojams.

Vizualinio redaktoriaus alfą versiją buvo galima naudoti pasirinktinai MediaWiki.org svetainėje nuo 2012 m. vidurio, o angliškojoje Vikipedijoje nuo 2012 m. gruodžio, nuo 2013 m. balandžio mėn. dar 14 kalbų daugiau ir visos kitos kalbos nuo 2013 m. birželio pradžios. Nuo 2015 m. liepos mėn. redaktorius buvo prieinamas nutylint prisijungusiems ir neprisijungusiems redaguotojams daugiau kaip 75-iuose procentuose Vikipedijų. Mes tikimės padaryti redaktorių pagal nutylėjimą prieinamą likusiose kalbose 2015 m. pabaigoje. Nuo 2014 m. lapkričio mėn. pabaigos redaktorius buvo galimas kaip pasirinktina beta funkcija visuose Vikimedijos fondo vikiprojektuose išskyrus Vikižodyną ir Vikišaltinius.

Mes išleidžiame reguliarius būsenos atnaujinimus MediaWiki.org svetainėje ir daugiakalbį naujienlaiškį, orientuotą į Vikimedijos fondo vikiprojektus.

Vizualinio redaktorius naudojimas

 
Using the visual editor to increase the indentation of a bulleted list.

Jeigu jus domina Vizualinio redaktoriaus naudojimas redagavimui, mes turime gidą, kaip jį naudoti, taip pat ir klaviatūros sparčiųjų klavišų sąrašą.

Vizualinis redaktorius turi keletą klaidų ir apribojimų. Jeigu susidūrėte su problema, prašome nedvejoti ir pranešti apie ją Atsiliepimų puslapyje. Dabartiniai apribojimai:

  • Lėtas krovimasis - Trunka šiek tiek laiko, kol ilgi ir sudėtingi puslapiai yra įkraunami į Vizualinį redaktorių. Ateityje programinė įranga bus daug greitesnė ir leis įkelti didesnius puslapius.
  • Nepilnas redagavimas - Kai kurie sudėtingo formatavimo elementai rodys ir leis keisti jų turinį, tačiau nebus leidžiama naudotojams keisti jų struktūros arba pridėti naujus įrašus - tokius kaip apibrėžimų sąrašus. Funkcijų pridėjimas šioje srityje yra vienas iš mūsų prioritetų.
  • Daugiausia turinio puslapiai, bet ne aptarimo - Vizualinis redaktorius veikia tik keliose vardų srityse. Daugelyje Vikipedijų, Vizualinis redaktorius gali būti naudojamas straipsniuose, Naudotojas:, Vaizdas:, Pagalba: ir Kategorija: puslapiuose. Vizualinis redaktorius šiuo metu nėra galimas Vikipedijai: tik puslapiai ir bet kurie aptarimo puslapiai.

Mes rekomenduojame, jog naudotojai spaustų "Review your changes" prieš išsaugodami puslapį ir praneštų apie bet kokią problemą, su kuria jie susidūrė.

Kaip padėti

Kad Vizualinis redaktorius būtų kuo geresnis, mus reikia nemažai pagalbos. Akivaizdu, viena didelė sritis yra programinės įrangos naudojimas, klaidų radimas ir jų pranešimas, tačiau taip pat yra ir kitų užduočių. Jos yra:

  • Pagalbos puslapių atnaujinimas - Visi mūsų projektai turi pagalbos puslapius tam, kad naujiems naudotojams būtų lengviau prisidėti. Deja, šie puslapiai yra sukurti žymėjimo redaktoriumi ir kai Vizualinis redaktorius keičiasi, ekranų nuotraukos ir pamokos pasensta. Būtų labai naudinga, jeigu žmonės galėtų atnaujinti pagalbos puslapius, paremtus mūsų Vizualinio redaktorius naudojimo pamoka.
  • Šablono duomenų pridėjimas į šablonus - Vizualinis redaktorius gali redaguoti ir šablonus, detalesnį aprašymą rasite šiame pagalbos puslapyje. Galėsite lengvai jį naudoti Vikipedijos šablonams, kurie turi parametrus ir pridėti šiems aprašymus. Kitiems taip nepavyks. Taip yra dėl to, kadangi yra reikalingas TemplateData (Šablono duomenys), kad ši funkcija veiktų. Jeigu jus domina Šablono duomenų pridėjimas, mes turime gidą jam naudoti, kartu su sąrašu pačių svarbiausių šablonų, kuriems jį reikia pridėti.
  • Padėk naujiems naudotojams - Jeigu Vizualinis redaktorius yra sėkmingas, tai mes turėsime dar daugiau naujų vartotojų negu prieš tai ir net jeigu redagavimas ir pasidarė lengvesnis, dirbti su bendruomene vis tiek bus sunku. Prašome skirti šiek tiek laiko aptarnavimo linijoje arba IRC pagalbos kanale, kad naujokai lengviau įsilietų į Vikipediją.

Taip pat skaitykite