Reading/Web/Поліпшення стільниці

< Reading‎ | Web
This page is a translated version of the page Reading/Web/Desktop Improvements and the translation is 100% complete.

Минуло 12 років після розгортання поточного оформлення Вікімедіа за замовчуванням (векторного). Упродовж останнього десятиріччя інтерфейс збагатився розширеннями, додатками та користувацькими скриптами. Більшість із них не координувалися візуально чи між вікі. В той же час, веб-дизайн, як і очікування читачів і редакторів, еволюціонували. Ми вважаємо, що час узяти деякі з цих ідей і зробити їх частиною досвіду за замовчуванням для усіх користувачів, у всіх вікі, в організований, узгоджений спосіб.

Наша мета — зробити вікі Вікімедіа більш привітними, зробити їх зручнішими для читачів і зберегти зручність для наявних редакторів. Ми вимірюємо зростання довіри і позитивні відгуки про наші сайти і їхню зручність (при використанні стандартних дій, таких як пошук чи перемикання мови).

Наразі у більшості вікі лише зареєстровані користувачі можуть, за бажання, увімкнути для себе покращення. У деяких вікі наші зміни впроваджені для всіх за замовчуванням, а зареєстровані користувачі можуть їх вимкнути. Ми розширювати перелік вікі, де Вектор 2022 є оформленням за замовчуванням, доки наші покращення не стануть базовими у всіх вікі.

Оновлення

Основна сторінка: Reading/Web/Desktop Improvements/Updates

грудень 2022: Нові впровадження у вікі, перемикач повної ширини, інструменти сторінки та інші оновлення

Упродовж останніх кількох місяців ми зосереджувалися на обговоренні впровадження у різних великих вікі. У тому числі в англійській Вікіпедії. Її спільнота погодилася увімкнути Вектор 2022 як оформлення за за замовчуванням на певних умовах. Ми їх виконали. Зараз ми обговорюємо зі спільнотою англійської Вікіпедії наступні кроки.

Ми також уже увімкнули оформлення у більшості Вікіпедій. Наразі близько 300 Вікіпедії мають Вектор 2022 за замовчуванням. Минулого тижня це оформлення стало базовим в арабській та грецькій Вікіпедіях. Ми сподіваємося, що усі Вікіпедії його матимуть до кінця лютого 2023.

За результатами отриманих відгуків ми внесли нові зміни у саму тему:

Обмеження ширини

 • Ми вбудували налаштування для зареєстрованих користувачів, яке дозволяє налаштовувати ширину на сторінках і вікі. Це налаштування доступне у розділі «Зовнішній вигляд» на сторінці налаштувань («Enable limited width mode»). Його також можна встановити як глобальне налаштування.
 • Ми вбудували перемикач для залогінених і незалогінених користувачів. Цей перемикач доступний на кожній сторінці, якщо монітор має ширину 1600 пікселів чи більше. Перемикач збільшує ширину сторінки.

Інструменти сторінки

 
 • Переміщення інструментів сторінки на її правий край. Ця зміна стосується групування інструментів сторінки і їх відділення від інструментів всієї вікі. Ця зміна також пов'язана з зауваженнями щодо розташування змісту. З нею бічна панель (меню ліворуч) стає коротшою, а зміст підсовується вище на сторінці.
 • Ми плануємо зробити оновлене меню інструментів доступним до кінця грудня 2022. Якщо ви бажаєте стежити за розробкою, переглядаючи, як працює функція, додайте ?vectorpagetools=1 до URL (якщо ви вже використовуєте Вектор 2022) або ?useskin=vector-2022&vectorpagetools=1 (якщо не використовуєте Вектор 2022).

Доступність

Ми завершили свою перевірку доступності нової теми спільно з Американською фундацією для сліпих (AFB). Не було виявлено жодних великих хиб. Ми взяли до уваги побажання щодо подальших покращень. Ми також думаємо над потенційними майбутніми покращеннями. Деталі задокументовано тут: T323634.

Фіксована шапка

 

Ми додали кнопку редагування до фіксованої шапки, щоб полегшити доступ до редагування цілої сторінки (без необхідності прогортувати сторінку вгору). Після тестування у кількох вікі ми дійшли до такого висновку:

 • Люди ймовірніше закінчать свої редагування, коли починають користуватися фіксованою шапкою, порівняно з редагуваннями, які почати через інші кнопки редагування на сторінці.
 • Редагування, які люди почали натисканням на кнопку редагування на фіксованій шапці і таки опублікували, були відкинуті в меншій частці випадків, ніж ті, які було почато іншими кнопками редагування на сторінці.

Яка наша мета?

Уявіть шафу

Зараз інтерфейс…

…не відповідає очікуванням. …захаращений і не інтуїтивний. …не висвітлює бік спільноти. …неузгоджений із мобільною версією.

 1. Стаціонарний вигляд не відповідає очікуванням, викликаним сучасними вебплатформами. Він якийсь дезорієнтовний і незв'язний. Навігація і посилання в інтерфейсі організовані навмання.
 2. Бачимо безлад, який відволікає користувачів від зосередження на тому, заради чого вони прийшли. Читачам складно зосередитися на вмісті, вони не можуть інтуїтивно перемикати мови, шукати контент, коригувати читацькі налаштування. Нові редактори не можуть скористатися інтуїцією, щоб налаштувати свій обліковий запис, відкрити вікно редагування чи навчитися користуватися сторінками не-статтями з метою модерування.
 3. Дуже малий відсоток редакторів розуміє, як працюють вікі Вікімедіа. Багато читачів не знають, що вміст, який вони читають, написаний волонтерами і часто оновлюється, або що вони також потенційно можуть робити внесок.
 4. Велика різниця у досвіді зі стаціонарним і мобільним інтерфейсом та в застосунках ускладнює для читачів налагодження зв'язку з нашими продуктами. Концептові сайтів Вікімедіа бракує єдності.

Які зміни зроблено

Принципи

Ми не торкаємося вмісту. Ми не вилучаємо жодну функціональність. Ми не торкаємось інших оформлень, окрім векторного. Нас надихають наявні додатки. Ми не робимо значні зміни за один крок.

 1. Ми працюємо тільки над інтерфейсом. Не проводитиметься жодної роботи щодо стилізації шаблонів, структури вмісту сторінки, підтримки мап або міжвікійних шаблонів.
 2. Хоча наші зміни легко помітити, ми йдемо за еволюційним підходом і хочемо, щоб сайт і далі був впізнаваним для читачів та редакторів. Кожну функцію обговорюємо, розробляємо і впроваджуємо окремо.
 3. Елементи інтерфейсу можуть змінювати положення, але всі елементи навігації та іншого функціоналу, які зараз доступні, залишаться.
 4. Усі інші теми оформлення, окрім векторної, не входять у сферу наших покращень. Ми заморозили векторне оформлення у Старий вектор і почали впроваджувати свої функції у рамках нового Вектора за замовчуванням.
 5. Ми проаналізували багато вікі й помітили багато корисних додатків. Деякі з них точно заслуговують на те, щоб побачити денне світло й увійти в базовий досвід.
 6. І до впровадження, і після, ми збираємо дані (через A/B тестування, раунди збору відгуків про прототипи тощо). Якщо результати будуть значно негативні, ми відкотимо наші зміни.
 7. Ми бажаємо протестувати наші покращення у співпраці з різноманітним набором вікі «раннього доступу», які бажають це зробити, як Вікіпедіями, так і сестринськими проєктами.


План і часова лінія розгортання

Це оформлення готове до того, щоб стати темою за замовчуванням у будь-якій вікі.

Month and week Community relations
Discussions with the English Wikipedia community Meetings with communities
Wikimania workshop
Meetings with communities
17
24 Deployment on the smallest Wikipedias
7
14 Discussions with the Arabic, Greek, Hindi, Norwegian, and Swedish Wikipedia communities Full-width toggle
21 No technical changes; meeting with the Spanish-language communities
28 Meeting with the Polish Wikipedia community
5 Deployments on some/all of the above Wikipedias
12
19,
26
No technical changes
5 Discussion with 5 other communities, most likely: Czech, Chinese, Finnish, Hungarian Wikipedia, and English Wiktionary
12

Список перших вікі (тестових вікі) 

Перша група вікі (позначені символом ※ на часовій шкалі угорі):

Друга група вікі (позначені † на часовій шкалі угорі):

Третя група вікі (позначені ‡ на часовій шкалі угорі):

Четверта група вікі (позначені символом § на часовій шкалі угорі):

Перша група малих вікі (позначені символом ¶ на часовій шкалі угорі): 

Долучитися і зв'язатися

 • Переклади: допоможіть нам перекласти пов'язані сторінки:
Пріоритетні переклади 

Трійка найважливіших

 1. Reading/Web/Поліпшення стільниці
 2. Читання/Веб/Стаціонарні покращення/Часті запитання
 3. Читання/Веб/Стаціонарні покращення/Функції

Інші важливі переклади

 1. Template:Reading/Web/Desktop Improvements/Office hours announcement
 2. Template:Reading/Web/Desktop Improvements/Talk page intro
 3. Template:Reading/Web/Desktop Improvements/Features/Navigation
 4. Template:Reading/Web/Desktop Improvements/Header
 5. Читання/Веб/Стаціонарні покращення/Новини
 6. Читання/Веб/Стаціонарні покращення/Репозиторій

Пряме посилання на усі переклади

Які особливості будуть додані

Основна сторінка: Reading/Web/Desktop Improvements/Features

Кожна функція розроблялася і впроваджувалася окремо, з часом. Наші рішення базуються на відгуках спільноти, тестуванні користувачами та отриманих API-даних.