Reading/Web/Поліпшення стільниці

< Reading‎ | Web
This page is a translated version of the page Reading/Web/Desktop Improvements and the translation is 99% complete.

Минуло 12 років після розгортання поточного оформлення Вікімедіа за замовчуванням (векторного). Упродовж останнього десятиріччя інтерфейс збагатився розширеннями, додатками та користувацькими скриптами. Більшість із них не координувалися візуально чи між вікі. В той же час, веб-дизайн, як і очікування читачів і редакторів, еволюціонували. Ми вважаємо, що час узяти деякі з цих ідей і зробити їх частиною досвіду за замовчуванням для усіх користувачів, у всіх вікі, в організований, узгоджений спосіб.

Наша мета — зробити вікі Вікімедіа більш привітними, зробити їх зручнішими для читачів і зберегти зручність для наявних редакторів. Ми вимірюємо зростання довіри і позитивні відгуки про наші сайти і їхню зручність (при використанні стандартних дій, таких як пошук чи перемикання мови).

Наразі у більшості вікі лише зареєстровані користувачі можуть, за бажання, увімкнути для себе покращення. У деяких вікі наші зміни впроваджені для всіх за замовчуванням, а зареєстровані користувачі можуть їх вимкнути. Ми сподіваємося поступово розширювати групу вікі, де запроваджені зміни, доки наші покращення не стануть базовими у всіх вікі у липні 2022.

Оновлення

Основна сторінка: Reading/Web/Desktop Improvements/Updates

квітень 2022: Table of Contents is available

We have deployed the new table of contents. It makes it easier to gain context of the contents of a page and navigate the page without needing to scroll to the top.

It is currently available to three groups of users. First, all who use Vector 2022 and are not on our pilot wikis. Second and third - 50% of logged-in users of Hebrew and Basque Wikipedias. Next week, we will be A/B testing the table of contents across the rest of our pilot wikis. We would like to check if there's a decrease in the need to scroll to the top of the page.

Before all that, we prepared a series of prototype tests with both readers and editors. To read more about how we worked on the feature based on feedback, please see the project page.

Now, we are working on the feature based on the feedback from users mentioned in the second paragraph. In particular:

 • ToC on narrower screens. We have increased the threshold for which the ToC currently hides to 1000px. (See T306904 for more context). This was to make it more comfortable to read on narrower screens. This is a temporary fix, though. The conversation about the best solution will continue in T306660. By the end of April/early May we hope to have clear next steps on our preference of the options presented there.
 • We are beginning the work on reducing the margins for screens between 1000px - 1200px. This will make the table of contents smaller and create more space for text.

We will track this in T307004 and will probably have the implementation ready within a few days.

березень 2022: Розвиток змісту

Результати нашого тестування третього прототипу показало величезну підтримку пропонованого змісту. Виходячи з цього, команда зосередилась на розробці цієї фукнції. Нових зміст буде постійним — користувачі матимуть до нього доступ весь час. Це також полегшить розуміння контексту сторінки. Окрім цього, можна буде перемикатися на інші частини сторінки без необхідності прогортувати на самий верх сторінки. За планом, новий зміст з'явиться у наших пілотних вікі на початку квітня.

березень 2022: Відгуки щодо інструментів сторінки

Команда починає роботу над інструментами сторінки (інколи їх ще називають інструментами статті). Наша мета — полегшити розпізнавання призначення окремих елементів бічної панелі. Ми зараз збираємо відгуки щодо нашого пропонованого прототипу. Чекаємо на Ваші думки! Будь ласка, перейдіть на нашу сторінку тестування прототипу і заповніть форму.

Яка наша мета?

Уявіть шафу

Зараз інтерфейс…

…не відповідає очікуванням. …захаращений і не інтуїтивний. …не висвітлює бік спільноти. …неузгоджений із мобільною версією.

 1. Стаціонарний вигляд не відповідає очікуванням, викликаним сучасними вебплатформами. Він якийсь дезорієнтовний і незв'язний. Навігація і посилання в інтерфейсі організовані навмання.
 2. Бачимо безлад, який відволікає користувачів від зосередження на тому, заради чого вони прийшли. Читачам складно зосередитися на вмісті, вони не можуть інтуїтивно перемикати мови, шукати контент, коригувати читацькі налаштування. Нові редактори не можуть скористатися інтуїцією, щоб налаштувати свій обліковий запис, відкрити вікно редагування чи навчитися користуватися сторінками не-статтями з метою модерування.
 3. Дуже малий відсоток редакторів розуміє, як працюють вікі Вікімедіа. Багато читачів не знають, що вміст, який вони читають, написаний волонтерами і часто оновлюється, або що вони також потенційно можуть робити внесок.
 4. Велика різниця у досвіді зі стаціонарним і мобільним інтерфейсом та в застосунках ускладнює для читачів налагодження зв'язку з нашими продуктами. Концептові сайтів Вікімедіа бракує єдності.

Які зміни зроблено

Принципи

Ми не торкаємося вмісту. Ми не вилучаємо жодну функціональність. Ми не торкаємось інших оформлень, окрім векторного. Нас надихають наявні додатки. Ми не робимо значні зміни за один крок.

 1. Ми працюємо тільки над інтерфейсом. Не проводитиметься жодної роботи щодо стилізації шаблонів, структури вмісту сторінки, підтримки мап або міжвікійних шаблонів.
 2. Хоча наші зміни легко помітити, ми йдемо за еволюційним підходом і хочемо, щоб сайт і далі був впізнаваним для читачів та редакторів. Кожну функцію обговорюємо, розробляємо і впроваджуємо окремо.
 3. Елементи інтерфейсу можуть змінювати положення, але всі елементи навігації та іншого функціоналу, які зараз доступні, залишаться.
 4. Усі інші теми оформлення, окрім векторної, не входять у сферу наших покращень. Ми заморозили векторне оформлення у Старий вектор і почали впроваджувати свої функції у рамках нового Вектора за замовчуванням.
 5. Ми проаналізували багато вікі й помітили багато корисних додатків. Деякі з них точно заслуговують на те, щоб побачити денне світло й увійти в базовий досвід.
 6. І до впровадження, і після, ми збираємо дані (через A/B тестування, раунди збору відгуків про прототипи тощо). Якщо результати будуть значно негативні, ми відкотимо наші зміни.
 7. Ми бажаємо протестувати наші покращення у співпраці з різноманітним набором вікі «раннього доступу», які бажають це зробити, як Вікіпедіями, так і сестринськими проєктами.

План і часова лінія розгортання

Ми хочемо, щоб наші покращення стали доступними за замовчуванням у всіх вікі у липні 2022.

Список перших вікі (тестових вікі) 

Перша група вікі (позначені символом ◇ на часовій шкалі угорі):

Друга група вікі (позначені ◇◇ на часовій шкалі угорі):

Третя група вікі (позначені ◇◇◇ на часовій шкалі угорі):

Fourth group of wikis:

Долучитися і зв'язатися

 • Переклади: допоможіть нам перекласти пов'язані сторінки:
Пріоритетні переклади 

Трійка найважливіших

 1. Reading/Web/Поліпшення стільниці
 2. Читання/Веб/Стаціонарні покращення/Часті запитання
 3. Читання/Веб/Стаціонарні покращення/Функції

Інші важливі переклади

 1. Template:Reading/Web/Desktop Improvements/Office hours announcement
 2. Template:Reading/Web/Desktop Improvements/Talk page intro
 3. Template:Reading/Web/Desktop Improvements/Features/Navigation
 4. Template:Reading/Web/Desktop Improvements/Header
 5. Читання/Веб/Стаціонарні покращення/Новини
 6. Читання/Веб/Стаціонарні покращення/Репозиторій

Пряме посилання на усі переклади

Які особливості будуть додані

Основна сторінка: Reading/Web/Desktop Improvements/Features

Ми не розробляли повної, детальної специфікації продукту. Кожна функція розробляється і впроваджується окремо, з часом. Уже створені функції продовжують коригуватися і покращуватися. Наші рішення базуються на відгукові спільноти, тестуванні користувачами та отриманих API-даних.