Reading/Web/Desktop Improvements

< Reading‎ | Web
This page is a translated version of the page Reading/Web/Desktop Improvements and the translation is 75% complete.
Outdated translations are marked like this.

עברו כ-10 שנים מאז הושק עיצוב ברירת המחדל הנוכחי של ויקימדיה (וקטור). במהלך העשור האחרון, הועשר ממשק המשתמש בהרחבות, גאדג'טים וסקריפטים. רובם המוחלט של שינויים אלה לא לוו בהתאמה חזותית או חוצה מיזמי ויקי. במקביל, חלו התפתחויות בתחום עיצוב האתרים, וכן השתנו ציפיות הקוראים והעורכים. אנו חושבים שהגיע הזמן לקחת חלק מהרעיונות האלו, ולהביא אותם לחוויית ברירת המחדל של כל המשתמשים, בכל מיזמי הוויקי, באופן מסודר ועקבי. במהלך השנים הקרובות, צוות הקוראים יחקור ויקבל את השיפורים לחוויית שולחן העבודה על בסיס מחקר וכלים קיימים.

המטרות שלנו הן להפוך את מיזמי ויקימדיה ליותר מסבירי פנים, להגדיל את התועלת שמפיקים קוראים ולשמר את רמת התועלת הנוכחית עבור עורכים קיימים. אנו נמדוד את עליית האמון והרגש החיובי כלפי המיזמים שלנו, ואת מידת השימוש באתרים שלנו (השימוש בפעולות נפוצות כמו חיפוש ושינוי שפה).

בתחילה, ברוב מיזמי ויקימדיה, רק משתמשים רשומים יוכלו לבחור לחוות את השיפורים האלו באופן אישי. במספר מיזמי ויקימדיה שנבחרו, השינויים ייושמו עבור כולם כברירת מחדל, ומשתמשים רשומים יוכלו לבטל את השינויים אם יבחרו בכך. אנו מקווים להגדיל בהדרגה את מספר המיזמים שבהם חלים השינויים כברירת מחדל, עד שהם יהפכו לברירת מחדל בכל מיזמי ויקימדיה ב-2021.

עדכונים

אוגוסט 2021: User links menu

The user menu is now available for all users opted into Desktop Improvements. This menu makes it easier for new editors and readers to identify which links are related to their personal tools. These tools are: user page and talk page, watchlist, etc. It also allows for visual cohesion at the top of our pages.

We are monitoring how the change impacts the number of clicks to these links. Based on the results, we may decide to improve the menu. In addition, volunteers have commented on the position of the watchlist link. We are working on this.

Details are available on Phabricator.

יולי 2021: New language switching functionality

 
Changes to language switching capabilities on the vector skin

Over the past few months, the team has focused on improving the language switching functionality for our projects. Previously, the language links were available at the bottom of the sidebar menu and were difficult to find for readers and new editors. We have made a change that allows the language switching functionality to appear at the top of the page via a button. We have built this functionality based on the input of editors and readers from our prototype and other user testing.

The functionality was deployed to 50% of logged-in users in June of 2021 to allow for the performance of an A/B test that will compare usage to the previous location. Currently, the A/B test is completed and all users on pilot wikis should be able to see the new language switching functionality.

יולי 2021: Prototype testing report coming up

 
An early concept of the user menu, ינואר 2019

In May and June of 2021, the team requested feedback from 30 different language communities on a prototype of the latest feature ideas for the project. These were the user menu that will allow for users to have their personal links all in one place, and a fixed “sticky” header that gives the ability to access features (e.g. edit, access to history and talk pages) all the time. Both of these were previously only available at the top of the page. Overall, we received 305 replies from logged-in users on their experience with the prototypes.

The large majority of participants indicated positive experience with the prototype. However, we also received some feedback around the behavior of the sticky header. In particular, there were requests to make it persistent throughout the experience rather than triggered only when scrolling. We are currently implementing these suggested changes.

A full report on the analysis of the feedback we received will be published later this month.

מה מטרתנו?

דמיינו ארון בגדים

נכון לעכשיו, הממשק ...

... לא תואם את הציפיות. ... עמוס ולא אינטואיטיבי. ... לא מדגיש את הצד הקהילתי. ... לא עולה בקנה אחד עם הגרסה של הניידים.

 1. ממשק שולחן העבודה אינו תואם את הציפיות שנוצרו על ידי פלטפורמות האינטרנט המודרניות. הדבר נותן לבלבול ולניתוק. קישורי הניווט והממשק מאורגנים באופן מפורש.
 2. המצב הנוכחי מסיח את דעתם של המשתמשים להתמקד במטרה שאליה באו. המצב הנוכחי מאתגר את הקוראים להתמקד בתוכן. לא ניתן להם לעבור באופן אינטואיטיבי בין שפות שונות, לחפש תוכן או להתאים את הגדרות הקריאה. עורכים חדשים לא יכולים להשתמש באינטואיציה שלהם כדי שיגדירו את חשבונם, יפתחו את העורך או ילמדו כיצד להשתמש בדפים שאינם במרחב הערכים למטרות ניהול.
 3. אחוז קטן מאוד מהקוראים מבינים כיצד הפונקציות והתבניות פועלות ומתפקדות במיזמי ויקימדיה. קוראים רבים אינם מודעים לכך שהתוכן שהם קוראים נכתב על ידי מתנדבים ומתעדכן לעיתים קרובות, או שהם יכולים לתרום גם כן.
 4. במצב הנוכחי, ישנו הבדל גדול בחוויות בין ממשק שולחן העבודה לבין היישומים והאתר הנייד. הבדל זה מקשה על הקוראים להבין את הממשק. בנוסף, ישנו חוסר אחדות במושג הזה במיזמי ויקימדיה שונים.

כיצד יבוצעו השינויים האלו?

עקרונות

לא נשנה או ניגע בתוכן.לא נסיר אף פונקציה או תבנית. אנו מקבלים השראה מהגאדג'טים הקיימים. לא נבצע שינויים גדולים בצעדים קטנים ובודדים.לא נשנה את העיצובים האחרים, חות מעיצוב הווקטור.

 1. אנו עובדים על הממשק בלבד. לא תבוצע שום עבודה מבחינת תבניות העיצוב, מבנה תוכן העמוד, תמיכה במפות או תבניות חוצות ויקי.
 2. אלמנטים בממשק עשויים להשתנות, אך כל פריטי הניווט ופונקציות אחרות, שזמינים כיום כברירת מחדל יישארו.
 3. ניתחנו הרבה מיזמי ויקימדיה ושמנו לב לגאדג'טים שיש בהם שימושים רבים. לחלקם בהחלט מגיע להופיע ולהיות חלק מברירת המחדל.
 4. אף על פי שמרגישים את השינויים שלנו בקלות, אנו נוקטים בגישה אבולוציונית יותר, ואנו רוצים כי האתר ימשיך להרגיש מוכר לקוראים ולעורכים. כל שיפור או תכונה תידון, תפותח ותופץ דרך ברירת המחדל בנפרד.
 5. עיצובים אחרים, שאינם עיצוב הווקטור, לא נמצאים בשינויים אלו. הווקטור הנוכחי נחשב כווקטור דור-קודם, ואילו התכונות של הווקטור החדש לאחר השינויים הופצו ברחבי מיזמי ויקימדיה.

תוכנית הפריסה וציר הזמן

בדקו את התכונות של הווקטור החדש בנפרד, שלחו ושתפו את המשוב שלכם לגבי השינויים האלו וגם תשתתפו במיזמי הוויקימדיה, שאימצו את השינויים האלו!

 1. כוונתנו היא שתבדקו את השינויים שלנו בשיתוף פעולה עם מערך מגוון של מיזמי הויקימדיה שיאמצו את השינויים האלו, הן ויקיפדיה והן פרוייקטים אחרים.
 2. הן לפני הפיתוח והן לאחר ההפצה, אנו נאסוף נתונים (באמצעות בדיקות A/B, סבבי משוב של האב-טיפוס וכדומה). במקרה של תוצאות שליליות באופן משמעותי, אנו נשיב לגבי השינויים שלנו.
 3. 3 התכונות הראשונות (כותרת ראשית חדשה, סרגל צד מתקפל ו-רוחב מוגבל) הופצו ביולי 2020. תקוותנו היא שנפתח מספר תכונות נוספות עד סוף 2020.
 4. Our second large feature, an improved search widget, was deployed to early adopter wikis in February, 2021.
 5. אנו מקווים להגדיל את מערך מיזמי הויקימדיה שמאמצאים את השינויים האלו בהדרגה, עד לשיפור ברירת המחדל של כל מיזמי הויקימדיה ב-2021.

רשימה של מיזמי ויקימדיה שמאמצים את השינויים האלו

First group of wikis (marked as ◇ on the timeline above):

Second group of wikis (marked as ◇◇ on the timeline above):

אילו תכונות יתווספו

לא יצרנו מפרט מלא ומפורט לשינויים אלו. כל תכונה תיבנה ותושם בנפרד, לאורך זמן. תכונות שעדיין נוצרו יותאמו וישתפרו. ההחלטות שלנו מבוססות על משוב של הקהילה, בדיקות של משתמשים ונתוני API שחולצו.