Довідка:Магічні слова

This page is a translated version of the page Help:Magic words and the translation is 76% complete.
Outdated translations are marked like this.
PD Зверніть увагу! Коли Ви редагуєте цю сторінку, то погоджуєтесь робити свій внесок під ліцензією CC0. Детальніше про умови ліцензії можна дізнатися на сторінці довідки. PD

Магічними словами (magic words) називають певні комбінації символів, яким MediaWiki зіставляє певне значення чи функцію — поточний час, назву поточної сторінки, поточного сайту тощо. Ця стаття пояснює лише стандартні магічні слова; Дізнатися детальніше — див. Посібник: Магічні слова .

Розрізнюють три загальні типи магічних слів:

 • Перемикачі поведінки (behavior switches): зазвичай складені з літер верхнього регістру та двох символів підкреслення по боках, як-от __FOO__..

Змінні та функції парсера здатні використовувати підстановку subst:, подібно до шаблонів. Магічні слова, призначені для роботи зі сторінкою, змінюють чи повертають дані про поточну сторінку (якщо в параметрах явно не вказано інше), навіть коли вони включені з шаблону чи системного повідомлення.

Перемикачі поведінки

Перемикачі поведінки управляють виглядом чи поведінкою сторінки вікі (якщо це підтримується темою) і часто використовуються для включення певних блоків інформації до її тексту. Деякі з цих перемикачів поведінки не підтримуються темою «Minerva».

Слово Опис Версії
Зміст
__NOTOC__ Приховує зміст.
__FORCETOC__ Примусово показує зміст на його звичайній позиції (перед першим заголовком, відміняє дію перемикача __NOTOC__). This will not work in skins that present table of contents outside the article content e.g. Vector 2022 skin.
__TOC__ Показує зміст в місці розташування цього слова (має пріоритет над __NOTOC__). Ефект має тільки однократне використання, повтори на тій самій сторінці ігноруються. If this is used multiple times, the table of contents will appear at the first word's position. This will not work in skins that present table of contents outside the article content e.g. Vector 2022 skin.
Редагування
__NOEDITSECTION__ Приховує посилання для редагування розділу, що зазвичай стоїть біля його заголовка. Особливо корисне, коли заголовок включено із шаблону. В такому випадку звичайне редагування розділу змінюватиме код шаблону, це — що зазвичай не те, що має намір користувач. Використання цього виразу всередині шаблону, поширить дію виразу і на сам шаблон, сторінки до яких він включений і на всі інші шаблони включені до цієї сторінки. Інший спосіб див. тут.
__NEWSECTIONLINK__ Поруч із вкладкою «Редагувати» додає вкладку для створення нового розділу на звичайних сторінках (подібно до сторінок обговорення), див. Додавання розділу наприкінці статті.
1.7
__NONEWSECTIONLINK__ Видаляє посилання поруч зі вкладкою «Редагувати» на сторінках просторів назв обговорень.
1.15
r47522
Категорії
__NOGALLERY__ На сторінці категорії замінює ескізи зображень звичайними текстовими посиланнями.
1.7
__HIDDENCAT__ На сторінці категорії: приховує цю категорію від внесення у покажчик категорій батьківських категорій та категоризованих сторінок (користувач може це заборонити за допомогою власних налаштувань).
1.13
__EXPECTUNUSEDCATEGORY__ Використовується на сторінках категорій, вилучає категорію з Special:UnusedCategories.
1.33
Мовні перетворення
__NOCONTENTCONVERT__
__NOCC__
Забороняє будь-які мовні перетворення вмісту для мовних варіантів на сторінці, для тих вікіпроєктів, які мають мовні варіанти сторінок. Так, приміром, буде використана основна мова китайська (zh) замість її варіантів zh_cn, zh_tw, zh_sg, zh_hk тощо.
__NOTITLECONVERT__
__NOTC__
Забороняє мовні перетворення лише назв сторінок для тих вікіпроєктів, які мають мовні варіанти сторінок.
Інше
__START__ Наразі, не діє. Використовувався для вказання початку повідомлення бази даних після коментарю, який не повинен був бути включеним. Видалено в r1695 та повністю видалено в r24784.
1.10
r1610
__END__ Явно визначає кінець статті, не дозволяючи рушію MediaWiki відкинути кінцеві порожні рядки. Видалено в 19213.
1.1 – 1.8
__INDEX__ Каже пошуковим рушіям індексувати сторінку (перекриває $wgArticleRobotPolicies , але не robots.txt). Підкорюється змінній $wgExemptFromUserRobotsControl .
1.14
__NOINDEX__ Забороняє пошуковим системам індексувати сторінку (сторінка не може виринути в результатах пошуку цих систем). Підкоряється налаштуванню $wgExemptFromUserRobotsControl .
1.14
r37973
__STATICREDIRECT__ На сторінках перенаправлення: не дозволяє MediaWiki автоматично оновити посилання у випадку, коли дописувач переносить сторінку і вмикає прапорець «Виправити всі перенаправлення на попередню назву» (що потребує $wgFixDoubleRedirects ).
1.13
r37928
Розширення
Розширення Слово Опис Версії
GlobalUserPage __NOGLOBAL__ Відключає використання глобальної сторінки користувача. Якщо присутнє на центральній сторінці користувача, то відключить відображення цієї сторінки на інших вікі, де не створена сторінка користувача. Також визначає чи мають бути посилання на сторінки користувача на інших вікі синіми або червоними.
1.28
Disambiguator __DISAMBIG__ Позначає сторінку як сторінку розв'язування неоднозначностей.
1.21
Wikibase __EXPECTED_UNCONNECTED_PAGE__ Певним сторінкам, як-от сторінки обговорення чи підсторінки шаблонів, не потрібен елемент Вікіданих. Аби запобігти відображенню такої сторінки у переліку Special:UnconnectedPages, напишіть це магічне слово будь-де на сторінці. Сторінки, які не задовольняють критеріям значущості Вікіданих, не мають отримувати елементу Вікіданих.
1.37.0-wmf.14
DiscussionTools __ARCHIVEDTALK__ Hides "відповісти" links from discussions on archived pages.
1.39
Gerrit change 738221
__NOTALK__ Makes a page in a talk namespace not be treated like a talk page.
1.39
Gerrit change 903247

Змінні

Змінні надають інформацію про поточну сторінку, вікі, дату тощо. Їх використання синтаксично подібне до шаблонів. Використання змінних із позначкою «[Витратна]» контролюється рушієм MediaWiki, і кількість таких використань на одній сторінці може бути обмеженою.

Якщо назва шаблону збігається із назвою змінної, пріоритет має змінна. Для розгортання, приміром, такого шаблону Template:PAGENAME вам доведеться написати {{Template:PAGENAME}}. Але в деяких випадках вказаний параметр примусить парсер підключити шаблон; приміром, $tpl-currentdayname-code звертається до $tpl-currentdayname-result, не до однойменної змінної.

Дата і час

Наступні змінні дають поточну дату і час за Гринвічем (UTC).

Внаслідок кешування MediaWiki і веб-оглядача, ці змінні дають час останнього кешування сторінки замість поточного.

Використання цих змінних призводить до кешування сторінок протягом більш обмеженої кількості секунд. Це налаштовано в MagicWordFactory.

Формат отриманих дати й часу залежить від мови вмісту вікіпроєкту. Починаючи з MW 1.19, цей формат визначається мовою сторінки.

Змінна Її отримане значення Опис Версії
Рік
{{CURRENTYEAR}} 2024 Рік
Місяць
{{CURRENTMONTH}}

{{CURRENTMONTH2}}

04 Місяць (число, при необхідності доповнене нулем)
{{CURRENTMONTH1}} 4 Місяць (без доповнення нулем)
{{CURRENTMONTHNAME}} квітень Місяць (назва)
{{CURRENTMONTHNAMEGEN}} квітня Місяць (в родовому відмінку)
{{CURRENTMONTHABBREV}} кві Місяць (скорочення)
1.5
День
{{CURRENTDAY}} 21 День місяця (число без вирівнювання ширини)
{{CURRENTDAY2}} 21 День місяця (число, при необхідності доповнене нулем)
1.6
{{CURRENTDOW}} 0 День тижня (число), від 0 (неділя) до 6 (субота)
{{CURRENTDAYNAME}} неділя День тижня (назва)
Час
{{CURRENTTIME}} 06:15 Час (24-годинний формат HH:mm)
{{CURRENTHOUR}} 06 Час (24-годинний формат, число, при необхідності доповнене нулем)
Інше
{{CURRENTWEEK}} 16 Тиждень (число)
{{CURRENTTIMESTAMP}} 20240421061539 Часова мітка YYYYMMDDHHmmss (відповідно до стандарту ISO 8601)
1.7
Магічного слова {{CURRENTDATE}} немає, але може існувати такий шаблон.

Наступні змінні мають той самий сенс, що й вищезгадані, але використовують налаштування сервера чи $wgLocaltimezone , незалежно від особистих налаштувань користувача.

 • {{LOCALYEAR}}
 • {{LOCALMONTH}}
 • {{LOCALMONTH1}}
 • {{LOCALMONTH2}}
 • {{LOCALMONTHNAME}}
 • {{LOCALMONTHNAMEGEN}}
 • {{LOCALMONTHABBREV}}
 • {{LOCALDAY}}
 • {{LOCALDAY2}}
 • {{LOCALDOW}}
 • {{LOCALDAYNAME}}
 • {{LOCALTIME}}
 • {{LOCALHOUR}}
 • {{LOCALWEEK}}
 • {{LOCALTIMESTAMP}}

Для ретельнішого форматування часу, або для виведення поточного року та тижня з кращим дотриманням ISO-8601, ви можете забажати встановити Extension:ParserFunctions для використання функції парсера #time .

Технічні метадані

Змінна Її отримане значення Опис Версії
Сайт
{{SITENAME}} MediaWiki Назва сайту вікіпроєкту ($wgSitename ).
{{SERVER}} //www.mediawiki.org URL-адреса домену ($wgServer )
{{SERVERNAME}} www.mediawiki.org Піддомен та доменне ім'я (починаючи з MW 1.17 не залежить від $wgServerName ).
{{DIRMARK}}

{{DIRECTIONMARK}}


Виводить символ Юнікоду для напрямку запису тексту, що відповідає напрямку стандартного тексту для цього вікіпроєкту (‎ зліва направо, ‏ справа наліво). Корисно в текстах зі змінним напрямком запису. Починаючи з версії 1.19, залежить від мови сторінки.
1.7
r14442
{{ARTICLEPATH}} /wiki/$1 Relative article path ($wgArticlePath ).
{{SCRIPTPATH}} /w Відносний шлях до файлів скрипту ($wgScriptPath ).
{{STYLEPATH}} /w/skins Відносний шлях до файлів стилю ($wgStylePath ).
1.16
{{CURRENTVERSION}} 1.43.0-wmf.1 (8e1947e) Версія рушію MediaWiki цього вікіпроєкту.
1.7
r14199
{{CONTENTLANGUAGE}}

{{CONTENTLANG}}

en

en

Мова інтерфейса по замовчуванню ($wgLanguageCode ).
1.7
r14661
Сторінка
{{PAGEID}} 298313 Повертає ідентифікатор сторінки.
1.20
Gerrit change 9858
{{PAGELANGUAGE}}
{{#language:{{PAGELANGUAGE}}}}
uk
українська
Повертає мову поточної сторінки. Код мови, що повертає цей вираз, може бути перетворений на назву мови за допомогою {{#language:...}}.
1.29
Gerrit change 330982
{{TRANSLATABLEPAGE}} Help:Magic words Returns the title of the translation page (the page other languages are translated from) if a page is translatable (including translated pages), and nothing if the page is not translatable.
1.41.0-wmf.8
Gerrit change 913677

<translate><!--T:1--> Translated unit. Language: <tvar name=lang>{{TRANSLATIONLANGUAGE}}</tvar>.</translate>

<translate><!--T:2--> Untranslated unit. Language: <tvar name=lang>{{TRANSLATIONLANGUAGE}}</tvar>.</translate>

Translated unit. Language: en.

Not translated unit. Language: en.

Має знаходитися на перекладеній сторінці всередині тегів ‎<translate>. Повертає код мови поточного фрагменту перекладу. На сторінці перекладу, якщо цей фрагмент перекладено, повертає мову перекладу. В іншому разі повертає вихідну мову. Код мови, що повертає цей вираз, може бути перетворений на назву мови за допомогою {{#language:...}}. Має використовуватися лише адміністраторами перекладу.
1.36.0-wmf.8
Gerrit change 603472
{{PROTECTIONLEVEL:дія}} Повертає необхідний рівень дозволів (наприклад «autoconfirmed», «sysop») для заданої дії (Edit, Move тощо) на поточній сторінці, або порожній рядок для незахищеної сторінки.
1.15
r45587
{{PROTECTIONEXPIRY:дія}} Повертає час закінчення обмеження на виконання вказаної дії (наприклад «редагувати», «перейменувати») для поточної сторінки (наприклад «20160418155030», «infinity»). Повертає «infinity», якщо на сторінку не накладено обмежень.
1.27
Gerrit change 255717
{{CASCADINGSOURCES}} [Ресурсомістка] Повертає перелік джерел каскадного захисту, активних для поточної сторінки. Цей перелік не вміщуватиме назву поточної сторінки, якщо та не містить команд включення до свого тексту власних частин.
1.23
Gerrit change 104999
Остання зміна поточної статті
{{REVISIONID}} - Унікальний ідентифікатор зміни. Порожнє в попередньому перегляді, тому можна показати повідомлення про помилку тільки в попередньому перегляді. Може бути відключено в miser mode.
1.5
{{REVISIONDAY}} 17 День, коли зміна відбулася (число без вирівнювання ширини).
1.8
{{REVISIONDAY2}} 17 День, коли зміна відбулася (число, при необхідності доповнене нулем).
1.8
{{REVISIONMONTH}} 03 Місяць, коли зміна відбулася (число; при необхідності доповнене нулем — починаючи з версії 1.17+; без вирівнювання ширини — для старіших версій).
1.8
{{REVISIONMONTH1}} 3 Місяць, коли зміна відбулася (число без вирівнювання ширини).
1.17
r66200
{{REVISIONYEAR}} 2024 Рік, коли зміна відбулася.
1.8
{{REVISIONTIMESTAMP}} 20240317193327 Часова мітка останньої зміни.
1.8
{{REVISIONUSER}} FuzzyBot Ім'я користувача, якому належить остання зміна; поточного користувача при попередньому перегляді редагованої сторінки.
1.15
r48149
{{REVISIONSIZE}} 111307 Розмір (байтів вікітексту) поточної версії сторінки.
1.22
Gerrit change 82650
Впливають на вміст сторінки
{{DISPLAYTITLE:назва}}
{{DISPLAYTITLE:назва|noerror}}
{{DISPLAYTITLE:назва|noreplace}}
Дозволяє модифікувати відображуваний заголовок вищого рівня. Назва має бути еквівалентною назві сторінки: дозволяються тільки зміни в регістрі літер в деяких частинах назви (не в усіх) та взаємозамінювання пробілів з підкресленнями (налаштовується за допомогою $1). Може бути вимкнено параметром $2; за замовчуванням увімкнено починаючи з MW 1.10. Unless $wgRestrictDisplayTitle is set to false, the value must be equivalent to the default title: only capitalization changes to certain parts of the title (not all) and replacing spaces with underscores are allowed. It can be disabled or enabled by $wgAllowDisplayTitle .

Може приймати другий аргумент noerror (сховати повідомлення про помилку при повторному використанні цієї змінної на сторінці) або noreplace (проігнорувати цю змінну, якщо вона використана вище на цій сторінці).

1.7
1.24
Gerrit change 144870

(для noerror та noreplace)

{{DEFAULTSORT:ключ}}
{{DEFAULTSORTKEY:ключ}}
{{DEFAULTCATEGORYSORT:ключ}}
{{DEFAULTSORT:ключ|noerror}}
{{DEFAULTSORT:ключ|noreplace}}
Використовується для категоризації сторінок, встановлює за замовчуванням ключ сортування категорії. Якщо, приміром, записати {{DEFAULTSORT:Smith, John}} наприкінці сторінки John Smith, то за замовчуванням сторінка в категоріях класифікуватиметься під літерою «S». Може приймати другий аргумент noerror або noreplace, щоб запобігти відображенню помилки, якщо на сторінці вказано кілька ключів для сортування, чи відповідно змусити defaultsort не справляти ефекту, якщо defaultsort визначено на сторінці раніше.
1.10
1.19
r96767

(для noerror та noreplace)

Статистика

Числа, повернуті цими змінними, зазвичай містять символи розділення десяткових розрядів (кома, крапка, пробіл залежно від мови локалізації), але використання прапорця «:R» дасть неформатоване число (приміром, $nop-code → $nop-result, але $nop-r-code → $nop-r-result).

Використовуйте «|R» для магічних слів, яким потрібен параметр, подібних до PAGESINCATEGORY (приміром, $pic та $pic-r, або $pic-subcats та $pic-subcats-r). Те ж саме стосується $pagesizeназва сторінки$pagesize-end, див. нижче. Also applicable to {{PAGESIZE:page name}} hereinbefore.

Числові значення змінних форматуються залежно від мовних налаштувань вікі-проєкту. Починаючи з версії MW 1.19, вони залежать від мови сторінки.

Змінна Її отримане значення Опис Версії
{{NUMBEROFPAGES}} 1 654 703 Кількість сторінок вікі-проєкту.
1.7
{{NUMBEROFARTICLES}} 63 672 Кількість сторінок в основному просторі назв , які вважаються статтями. Подробиці див. у Manual:$wgArticleCountMethod .
{{NUMBEROFFILES}} 2798 Кількість завантажених файлів.
1.5
{{NUMBEROFEDITS}} 6 369 887 Загальна кількість змін сторінок.
1.10
r21319
{{NUMBEROFVIEWS}} Кількість переглядів сторінки. Не має сенсу для вікі-проєктів, які використовують кешування. Прибрано в Gerrit change 150699.
1.14 – 1.24
r42721
{{NUMBEROFUSERS}} 17 924 506 Кількість облікових записів користувачів.
1.7
{{NUMBEROFADMINS}} 132 Кількість користувачів групи sysop.
1.7
{{NUMBEROFACTIVEUSERS}} 890 Кількість активних користувачів, визначених за критерієм як у Special:Statistics.
1.15
r47392
{{PAGESINCATEGORY:categoryname}}
{{PAGESINCAT:categoryname}}
141
141
[Ресурсомістка] Кількість сторінок (з підкатегоріями та файлами включно) в заданій категорії categoryname. (Category:Help використовується в якості прикладу)
1.13
r32932
{{PAGESINCATEGORY:назвакатегорії|all}}
{{PAGESINCATEGORY:назвакатегорії|pages}}
{{PAGESINCATEGORY:назвакатегорії|subcats}}
{{PAGESINCATEGORY:назвакатегорії|files}}
141
138
3
0
[Ресурсомістка]

Кількість відповідно

 • всіх сторінок
 • звичайних сторінок (виключаючи підкатегорії та файли)
 • підкатегорій
 • файлів

в заданій категорії categoryname. (Category:Help використовується в якості прикладу)

1.20
Gerrit change 12790
{{NUMBERINGROUP:groupname}}
{{NUMINGROUP:groupname}}
21
21
Кількість користувачів в заданій групі . (bureaucrat, що використовується для демонстрації)
1.14
r40116
{{PAGESINNS:index}}
{{PAGESINNAMESPACE:index}}
Вимкнено [Ресурсомістка] Кількість сторінок в заданому просторі назв (замініть index відповідним номером простору назв). Приміром, {{PAGESINNAMESPACE:14}} дасть кількість сторінок категорій. {{PAGESINNS:0}} відрізняється від {{NUMBEROFARTICLES}} тим, що перша включає сторінки перенаправлень і розв'язання синтаксичних неоднозначностей. Вимкнено за замовчуванням, можна включити у $wgAllowSlowParserFunctions .
1.7

Назви сторінок

Змінна Для цієї сторінки Опис Версії
{{FULLPAGENAME}} Help:Magic words/uk Простір назв та повна назва сторінки (включно із усіма рівнями підсторінки).
1.6
{{PAGENAME}} Magic words/uk Повна назва сторінки (включно із усіма рівнями підсторінки) без простору назв.
{{BASEPAGENAME}} Magic words Назва сторінки без назви поточної підсторінки subpage без простору назв. Поверне Title/Foo на сторінці Help:Title/Foo/Bar.
1.7
{{ROOTPAGENAME}} Magic words Назва кореню поточної сторінки. Поверне Title для сторінки Help:Title/Foo/Bar.
1.22
{{SUBPAGENAME}} uk Назва поточної підсторінки. Поверне Bar на сторінці Help:Title/Foo/Bar.

Якщо немає підсторінки, повертається значення {{PAGENAME}}.

Для складнішого розщеплення назви зверніться до функції {{#titleparts:}} з розширення ParserFunctions.

1.6
{{SUBJECTPAGENAME}}
{{ARTICLEPAGENAME}}
Help:Magic words/uk
Help:Magic words/uk
На сторінці обговорення: повна назва основної сторінки, пов'язаної з цією сторінкою обговорення.
1.7
{{TALKPAGENAME}} Help talk:Magic words/uk Повна назва сторінки обговорення для поточної сторінки.
1.7

На жодну з них не впливають зміни відображуваної назви, здійснені за допомогою {{DISPLAYTITLE:xxxx}}; Повернені значення є оригінальним заголовком сторінки.

Магічні слова {{BASEPAGENAME}} та {{SUBPAGENAME}} працюють лише в просторах назв, в яких дозволено підсторінки. Про дозвіл підсторінок див. $wgNamespacesWithSubpages .

Починаючи з версії MW 1.15+, всі ці змінні можуть приймати параметр, яким можна задати назву сторінки, яка (замість поточної) визначить значення змінної:

 • {{PAGENAME:Template:Main Page}} → Main Page
  Увага: Якщо назва сторінки містить частини «.» або «..» (між знаками «/»), чарівне слово нічого не повертає.
{{PAGENAME:one/./three}}Нічого не повертається.
  Увага: Назви сторінок, що містять певні символи, такі як апостроф ' чи зірочка *, можуть при роботі з цими змінними продукувати неочікувані результати, такі як {{PAGESINCATEGORY:{{PAGENAME}}}}. Див. повідомлення про помилки T16779, T18474, T37628, T37746. Простим способом запобігти цьому є екранування назви сторінки функцією парсера {{#titleparts:}} (Help:Extension:ParserFunctions).

Кодування назви сторінки в URL

Нижче наведено перелік еквівалентних змінних, які дають результат, придатний для кодування URL, — певні символи, такі як апостроф, знак запитання тощо, замінено їхніми числовими кодами для URL, а пробіли — підкресленням:

 • {{FULLPAGENAMEE}}
 • {{PAGENAMEE}}
 • {{BASEPAGENAMEE}}
 • {{SUBPAGENAMEE}}
 • {{SUBJECTPAGENAMEE}}
 • {{ARTICLEPAGENAMEE}}
 • {{TALKPAGENAMEE}}
 • {{ROOTPAGENAMEE}}

Зверніть увагу на те, що {{PAGENAME:...}}, {{PAGENAMEE:...}} та {{urlencode:...}} реалізовано різним чином. Детальніше див. Manual:PAGENAMEE encoding .

Простори назв

Змінна Її отримане значення Опис Версії
{{NAMESPACE}} Help Назва простору назв, в якому знаходиться сторінка (except for main space)
{{NAMESPACENUMBER}} 12 Номер (внутрішній MediaWiki ID) простору назв сторінки
1.20
Gerrit change 4056
{{SUBJECTSPACE}}
{{ARTICLESPACE}}
Help
Help
На сторінці обговорення: назва простору назв пов'язаної основної сторінки
1.7
{{TALKSPACE}} Help talk Назва простору назв для сторінки обговорення поточної сторінки
1.7

Нижче наведено перелік еквівалентних змінних, які дають результат, придатний для кодування URL, — певні символи, такі як підкреслення, апостроф, знак запитання тощо, замінено їхніми числовими кодами для URL:

 • {{NAMESPACEE}}
 • {{SUBJECTSPACEE}}
 • {{ARTICLESPACEE}}
 • {{TALKSPACEE}}

Починаючи з версії 1.15+, ці функції можуть приймати як параметр повну назву сторінки замість поточної:

 • {{NAMESPACENUMBER:MediaWiki}}0
 • {{NAMESPACE:MediaWiki}} (Pages in main space will return empty)
 • {{NAMESPACE:Template:Main Page}}Template
 • {{SUBJECTSPACE:Template:Main Page}}Template
 • {{ARTICLESPACE:Template:Main Page}}Template
 • {{TALKSPACE:Template:Main Page}}Template talk

Цей параметр не повинен бути назвою простору назв:

 • {{SUBJECTSPACE:Help talk}}  (Empty)


Інше

Змінна Її отримане значення Опис Версії
{{!}} | Використовується для того, щоб включити символ вертикальної риски як частину аргументу шаблону чи комірки таблиці. Поки це магічне слово не було реалізоване, багато вікі-проєктів розв'язували таку задачу створенням шаблону Template:!, який містив єдиний символ |.

Див. Help:Extension:ParserFunctions#Вставка символів вертикальної риски до таблиць за подальшими поясненнями.

1.24
Gerrit change 136234
{{=}} = Used to include an equal sign as part of a template argument or table cell contents. Before this was added as a magic word, many wikis implemented this by creating Template:= with = as the content.

See Help:Extension:ParserFunctions#Raw equal signs for further explanation.

1.39
Gerrit change 791685

Функції парсера

Функції парсера (парсеру вікітексту) дуже подібні до змінних, але приймають один чи більше параметрів. З технічної точки зору, будь-яке магічне слово, що приймає аргумент, є функцією парсера. Їхнім назвам інколи передує символ решітки «#», щоб відрізнити їх від звернення до шаблонів.

Ця стаття описує лише функції парсера, які вбудовані в код MediaWiki. Будь-які інші функції парсера можуть бути додані розширеннями MediaWiki (MediaWiki Extentions), такими як Extension:ParserFunctions ; документація на відповідних сторінках довідки (Довідка:Розширення:ParserFunctions ).

Технічні метадані іншої сторінки

Функція парсера Її отримане значення
(для сторінки MediaWiki)
Опис Версії
{{PAGEID: назва сторінки }} 1 [Ресурсомістка] Повертає ідентифікатор вказаної сторінки*.
1.23
Gerrit change 76534
{{PAGESIZE:назва сторінки}}
{{PAGESIZE: назва сторінки |R}}
101 005
101005
[Ресурсомістка] Дає розмір в байтах вказаної сторінки. Використовуйте «|R» для отримання неформатованого числа (без групування розрядів).
1.13
r33551
{{PROTECTIONLEVEL:дія | назва сторінки}} sysop [Ресурсомістка] Повертає необхідний рівень доступу (наприклад «autoconfirmed», «sysop») для заданої дії (Edit, Move тощо) на вказаній сторінці, або порожній рядок для незахищеної сторінки.
1.21
r44683
{{PROTECTIONEXPIRY: action | page name}} infinity [Ресурсомістка] Виводить закінчення терміну захисту (наприклад, «20160418155030», «infinity») від даної дії (наприклад, «редагування», «перейменування») на конкретній сторінці. Повертає «infinity», якщо незахищена.
1.27
Gerrit change 255717
{{CASCADINGSOURCES: page name}} [Ресурсомістка] Повертає перелік джерел каскадного захисту, активних на вказаній сторінці. Цей перелік не вміщуватиме назву вказаної сторінки, якщо та не містить команд включення власних частин.
1.23
Gerrit change 104999
{{REVISIONID: назва сторінки }} 6287429 [Ресурсомістка] Дає унікальний ідентифікатор останньої зміни вказаної сторінки*.
1.23
Gerrit change 76534
{{REVISIONDAY: назва сторінки }} 29 [Ресурсомістка] Дає день останньої зміни вказаної сторінки* (число, без вирівнювання).
1.23
Gerrit change 76534
{{REVISIONDAY2: назва сторінки }} 29 [Ресурсомістка] Дає день останньої зміни вказаної сторінки* (число, при необхідності доповнене нулем).
1.23
Gerrit change 76534
{{REVISIONMONTH: назва сторінки }} 12 [Ресурсомістка] Дає місяць останньої зміни вказаної сторінки* (число, при необхідності доповнене нулем, починаючи з версії 1.17+; число без вирівнювання для старіших версій).
1.23
Gerrit change 76534
{{REVISIONMONTH1: назва сторінки }} 12 [Ресурсомістка] Дає місяць останньої зміни вказаної сторінки* (число, без вирівнювання).
1.23
Gerrit change 76534
{{REVISIONYEAR: назва сторінки }} 2023 [Ресурсомістка] Дає рік останньої зміни вказаної сторінки*.
1.23
Gerrit change 76534
{{REVISIONTIMESTAMP: назва сторінки }} 20231229181425 [Ресурсомістка] Дає часову мітку останньої зміни вказаної сторінки*.
1.23
Gerrit change 76534
{{REVISIONUSER: назва сторінки }} Tropicalkitty [Ресурсомістка] Дає ім'я користувача, якому належить остання зміна вказаної сторінки*.
1.23
Gerrit change 76534
* Якщо вказаний параметр збігається з назвою поточної сторінки, функції парсера даватимуть інформацію про попередню версію сторінки в разі попереднього перегляду та підстановки (порожні строки при створенні сторінки). При звичайному перегляді (включно з переглядом минулих версій) функції даватимуть інформацію про поточну сторінку і можуть не вважатися витратними.


Дані URL

Функція парсера Приклад → Результат Опис Версії
{{localurl:назва сторінки}}
{{localurl:назва сторінки
|рядок_запиту}}
{{localurl:MediaWiki}}
→ /wiki/MediaWiki
{{localurl:MediaWiki|printable=yes}}
→ /w/index.php?title=MediaWiki&printable=yes
Відносний шлях до назви сторінки, з опціональним параметром query_string.
{{fullurl:назва сторінки}}
{{fullurl:назва сторінки
|рядок_запиту}}

{{fullurl:interwiki:назва віддаленої сторінки
|рядок_запиту}}
{{fullurl:Category:Top level}}
→ //www.mediawiki.org/wiki/Category:Top_level

{{fullurl:Category:Top level|action=edit}}
→ //www.mediawiki.org/w/index.php?title=Category:Top_level&action=edit
{{fullurl:s:Electra|action=edit}}
https://en.wikisource.org/wiki/Electra?action=edit
{{fullurl:s:es:Electra|action=edit}}
https://en.wikisource.org/wiki/es:Electra?action=edit

Веб посилання на сторінку без уточнення протоколу, яке залежить від $wgServer конфігурації для локальної вікі (і таким чином можуть або починатися із префіксу http(s)://, або бути без префікса). Дозволено префікси інтервікі. Примітка: якщо таке посилання не взяте у квадратні дужки, воно не буде автоматично зроблено активним.
1.5
{{canonicalurl:назва сторінки}}
{{canonicalurl:назва сторінки
|рядок_запиту}}

{{canonicalurl:interwiki:назва віддаленої сторінки
|рядок_запиту}}
{{canonicalurl:Category:Top level}}
https://www.mediawiki.org/wiki/Category:Top_level

{{canonicalurl:Category:Top level|action=edit}}
https://www.mediawiki.org/w/index.php?title=Category:Top_level&action=edit {{canonicalurl:w:Category:Top level|action=edit}}
https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Top_level?action=edit

Абсолютний шлях до назви сторінки, канонізований URL. Також дозволено префікси інтервікі.
1.18
{{filepath:ім'я файлу}}
{{filepath:ім'я файлу|nowiki}}
{{filepath:ім'я файлу|розмір_мініатюри}}
{{filepath:Wiki.png}}
→ //upload.wikimedia.org/wikipedia/mediawiki/b/bc/Wiki.png

{{filepath:Wiki.png|nowiki}}
→ //upload.wikimedia.org/wikipedia/mediawiki/b/bc/Wiki.png
{{filepath:Example.svg|300}}
→ //upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/84/Example.svg/300px-Example.svg.png

The parameter nowiki usually removes the link around the filepath (which can't be seen in this example).

Шлях до ескізу (1.18+) медіа-файлу без уточнення протоколу.
1.12
r25854

1.18
r80813
{{urlencode:string}} або
{{urlencode:string|QUERY}}
{{urlencode:string|WIKI}}
{{urlencode:string|PATH}}
{{urlencode:x:y/z á é}} or
{{urlencode:x:y/z á é|QUERY}}
→ x%3Ay%2Fz+%C3%A1+%C3%A9
{{urlencode:x:y/z á é|WIKI}}
→ x:y/z_%C3%A1_%C3%A9
{{urlencode:x:y/z á é|PATH}}
→ x%3Ay%2Fz%20%C3%A1%20%C3%A9

Зверніть увагу, що за замовчуванням мається на увазі параметр |QUERY замість |WIKI, який мався раніше від MW 1.17. Це може вплинути на старі шаблони, які використовують цю функцію.

Параметр string кодується для використання в URL. Аналогічної функції декодування не існує (є лише в застарілому розширенні Extension:StringFunctions )
Кодування
кодуванняпробіл
 none + 
QUERY + 
 WIKI _ 
 PATH%20
1.7
r14273
(or
1.17
r64726

1.17
r64726

1.17
r64726
)
{{anchorencode:string}} {{anchorencode:x y z á é}}
→ x_y_z_á_é
Параметр string кодується для використання в URL в секції якоря (після символу решітки «#» в URL)
1.6
r16279

The following are equivalents encoded for use in MediaWiki URLs (some characters percent-encoded):

 • {{localurle:page name}}
 • {{localurle:page name|query_string}}
 • {{fullurle:page name}}
 • {{fullurle:page name|query_string}}
 • {{fullurle:interwiki:remote page name|query_string}}
 • {{canonicalurle:page name}}
 • {{canonicalurle:page name|query_string}}
 • {{canonicalurle:interwiki:remote page name|query_string}}

Простори назв

Функція {{ns:}} дає назву простору назв поточною мовою для вказаного номеру, канонічної назви чи локального синоніму простору назв. Отже, {{ns:}}6, {{ns:}}-file, та {{ns:}}-img (застаріла назва) повертають «File». На сторінках вікі-проекту із французькою мовою вмісту запис {{ns:}}-file-de (французька назва файлу) також буде правильним, але {{ns:}}-file-incorrect (німецька назва) не буде. Thus {{ns:6}}, {{ns:File}}, and {{ns:Image}} (an old name for the File namespace) all return "File". On a wiki where the content language is French, {{ns:Fichier}} is also valid, but {{ns:Datei}} (the localisation of "File" in German) is not.

The main namespace has no name, i.e. {{ns:0}} returns an empty string. For explicitly referring to the main namespace, {{int:Blanknamespace}} can be used, resulting in "(Основний)".

{{nse:}} — еквівалентна функція, але її результат кодований для використання в URL MediaWiki. Вона замінює пробіли підкресленнями.

Простори назв для статей Простори назв для сторінок обговорення
Використання Результат Використання Результат
{{ns:-2}} / {{ns:Media}} Media {{ns:-1}} / {{ns:Special}} Special
(no talk page)
{{ns:0}} / {{ns:}} {{ns:1}} / {{ns:Talk}} Talk
{{ns:2}} / {{ns:User}} User {{ns:3}} / {{ns:User talk}} User talk
{{ns:4}} / {{ns:Project}} Project
Varies between wikis
{{ns:5}} / {{ns:Project talk}} Project talk
{{ns:6}} / {{ns:File}} or {{ns:Image}} File {{ns:7}} / {{ns:File talk}} or {{ns:Image talk}} File talk
{{ns:8}} / {{ns:MediaWiki}} MediaWiki {{ns:9}} / {{ns:MediaWiki talk}} MediaWiki talk
{{ns:10}} / {{ns:Template}} Template {{ns:11}} / {{ns:Template talk}} Template talk
{{ns:12}} / {{ns:Help}} Help {{ns:13}} / {{ns:Help talk}} Help talk
{{ns:14}} / {{ns:Category}} Category {{ns:15}} / {{ns:Category talk}} Category talk

Не слід плутати перекладені вашою мовою назви стандартних просторів назв із налаштовуваними просторами назв.

Форматування

Використання Приклад → Результат Опис Версії

{{formatnum:unformatted number}}
{{formatnum:formatnum-formatted number|R}}
{{formatnum:unformatted number|NOSEP}}

 • Просте:
  • {{formatnum:987654321.654321}}
   → 987 654 321,654321
  • {{formatnum:987 654 321,654321|R}}
   → 987654321.654321
 • Складне:
  • {{formatnum:{{formatnum:987654321.654321}}|R}}
   → 987654321.654321 (для будь-якої мови)
  • {{formatnum:00001}}
   → 00 001
  • {{formatnum:987654321.654321 |NOSEP}}
   → 987654321.654321
  • Приклади для мови бенгальської мови:
   • {{formatnum:987654321.654321}}
    → ৯৮,৭৬,৫৪,৩২১.৬৫৪৩২১
   • {{formatnum:987654321.654321 |NOSEP}}
    → ৯৮৭৬৫৪৩২১.৬৫৪৩২১
   • {{formatnum:৯৮,৭৬,৫৪,৩২১.৬৫৪৩২১ |R}}
    → 987654321.654321

Не підтримується:
{{formatnum:{{formatnum:987.654.321}}}}
→ 987 654 321 (приміром, для італійської)


Приклади помилкового вводу (результат незрозумілий), з або без |R:
{{formatnum:987,654.321|R}} (найменш некоректний)
{{formatnum:987.654,321|R}}
{{formatnum:987 654,321|R}}
{{formatnum:987&nbsp;654,321|R}}

Приймає неформатоване число (арабськими цифрами, без розділювача груп розрядів та з . як десятковим розділювачем) і розмічає його відповідно до мови по замовчуванню вікі-проекту.

Щоб змінити цю поведінку, застосовуйте параметр |R, зокрема для математичних ситуацій: він ефективний і має бути застосовуваний лише для деформатування чисел, які напевно форматовані точно так, як це робить formatnum при заданому мовному налаштуванні.
Додатковий параметр NOSEP («no separators») забороняє змінювати розділювачі, і formatnum лише перетворить цифри для мов, які не використовують Індо-арабську систему числення. Він також запобігає нестандартному групуванню розрядів, якого ви не чекаєте. NOSEP can also prevent non-standard digit groupings you wouldn't expect.

  Увага: Нулі на початку числа не видаляються, тут слід користатися {{#expr:00001}}, якщо встановлено розширення Extension:ParserFunctions .

  Увага: У випадку неправильного формату аргументу не очікуйте від функції змістовного результату, особливо для неангломовних проєктів.


Якщо ж конче необхідно розмітити число з невідомого вихідного формату у відповідності з діючим мовним налаштуванням, спробуйте застосувати formatnum двічі, за певних умов це може вдатися. Але пам'ятайте, що це скоріше хак («костиль») ніж нормальний спосіб вирішення проблеми, тому немає повної певності що результат вийде коректним.

1.7

1.13
r32012

{{#dateformat:date}}
{{#formatdate:date}}
{{#dateformat:date|format}}
{{#formatdate:date|format}}

{{#dateformat:25 dec 2009|ymd}}
→ 25 dec 2009 (ваше), 2009 Dec 25 (стандартний)
{{#formatdate:dec 25,2009|dmy}}
→ dec 25,2009 (ваше), 25 Dec 2009 (стандартний)
{{#dateformat:2009-12-25|mdy}}
грудень 25, 2009 (ваше), December 25, 2009 (стандартний)
{{#formatdate:2009 dec 25|ISO 8601}}
→ 2009 dec 25 (ваше), 2009-12-25 (стандартний)
{{#dateformat:25 decEmber|mdy}}
→ 25 decEmber (ваше), DecEmber 25 (стандартний)
Примітка: У цих прикладах, «ваше» позначає результат форматування з використанням ваших поточних налаштувань тут, «стандартний» — результат при налаштуванні по замовчуванню.

Форматує абстрактну дату на основі ваших налаштувань «формат дати» і додає до результату метадані, що позначають його як форматовану дату. Для неавторизованих користувачів або тих, хто не обрав формат дати в особистих налаштуваннях, дати будуть видані у форматі замовчування: mdy, dmy, ymd, ISO 8601 (всі параметри чуттєві до регістру літер). Якщо задано тільки місяць та день, дозволено лише mdy та dmy. Якщо формат не вказано або він неправильний, використовується формат вводу дати. Якщо вказана дата не розпізнається як коректна (а саме, якщо вона містить метадані з попередньої розмітки цією чи подібною функцією), вона не змінюється та (додаткові) метадані не генеруються. For logged-out users and those who have not set a date format in their preferences, dates can be given a default: mdy, dmy, ymd, ISO 8601 (all case sensitive). If only the month and day are given, only mdy and dmy are valid. If a format is not specified or is invalid, the input format is used as a default. If the supplied date is not recognized as a valid date (specifically, if it contains any metadata such as from a nested use of these or similar templates), it is rendered unchanged, and no (additional) metadata is generated.
  Увага: Хоча стандарт ISO 8601 вимагає дату за Григоріанським календарем, ця функція з параметром ISO розмічатиме також дати, що виходять за його звичайні межі (до 1583 року). Також ця функція нездатна правильно перетворювати негативні роки (з ISO 8601) та роки до Різдва Христова (BC чи BCE).
1.15
r48249

{{lc:string}}

{{lc:DATA CENTER}} → data center Перетворення всіх символів на символи нижнього регістру.
1.5

{{lcfirst:string}}

{{lcfirst:DATA center}} → dATA center Перетворення найпершого символу параметра до нижнього регістру.
1.5

{{uc:string}}

{{uc:text transform}} → TEXT TRANSFORM Перетворення всіх символів на символи верхнього регістру.
1.5

{{ucfirst:string}}

{{ucfirst:text tRAnSFORM}} → Text tRAnSFORM Перетворення найпершого символу параметра до верхнього регістру.
1.5

{{padleft:xyz|stringlength}}
{{padleft:xyz|strlen|char}}
{{padleft:xyz|strlen|string}}

{{padleft:xyz|5}} → 00xyz

{{padleft:xyz|5|_}} → __xyz
{{padleft:xyz|5|abc}} → abxyz
{{padleft:xyz|2}} → xyz
{{padleft:|1|xyz}} → x (перший символ параметра)

Вирівнює перший параметр додаванням зліва символів вирівнювання (третій параметр, по замовчуванню «0») до заданої ширини (другий параметр). Якщо строка символів вирівнювання (після необхідної кількості повторювань) довша, ніж потрібно, зайві її символи буде відкинуто. The final digits or characters in the base replace the final characters in the padding; i.e. {{padleft:44|3|0}} produces 044. The padding string may be truncated if its length does not evenly divide the required number of characters.

До версії MW 1.12 використовувався лише перший символ строки для вирівнювання (третього параметру), із 1.15 беруться всі символи.

Помилка (виправлена у r45734): символ, що кодується двома байтами, рахувався за два символи, що знецінювало параметр ширини. Такі символи не можна використовувати як символи вирівнювання.

1.8

1.15
r45734

{{padright:xyz|stringlength}}
{{padright:xyz|strlen|char}}
{{padright:xyz|strlen|string}}

{{padright:xyz|5}} → xyz00

{{padright:xyz|5|_}} → xyz__
{{padright:xyz|5|abc}} → xyzab
{{padright:xyz|2}} → xyz
{{padright:|1|xyz}} → x

Так само як padleft, але додає символи вирівнювання праворуч (наприкінці) першого параметра.
1.8

1.15
r45734

{{bidi:string}}

{{bidi:text transform}} → ‪text transform‬

{{bidi:كتابة عربية}} → ‫كتابة عربية‬

Wraps the text in a script-appropriate directionality marker (either left-to-right (U+202A) or right-to-left (U+202B)) and a pop directionality formatting character (U+202C), to ensure directionality safety when using a mix of scripts in running text.

Див. також: Extension:StringFunctions .

Локалізація

Ці магічні слова застосовуються як основні інструменти локалізації. Деякі магічні слова залежатимуть від мовного та інших налаштувань вікі-проєкту або від обраної користувачем мови: див. #Date and time, #Formatting, #Miscellaneous тощо. Додаткові магічні слова визначені у Розширення:Переклад .

Використання цих магічних слів може бути дуже складним, а цей опис наразі неповний. Детальніша інформація на PLURAL, GRAMMAR, GENDER.

Використання Приклад → Результат Опис Версії
{{PLURAL:2|is|are}} {{PLURAL:0|is|are}} → are
{{PLURAL:1*1|is|are}} → is
{{PLURAL:21 mod 10|is|are}} → is
{{PLURAL:{{#expr:21 mod 10}}|is|are}} → is
{{PLURAL:1|is|are}} → is
{{PLURAL:2|is|are}} → are
{{PLURAL:-1|is|are}} → is
{{PLURAL:-2|is|are}} → are
{{PLURAL:0.5|is|are}} → are
{{PLURAL:1.5|is|are}} → are
{{PLURAL:-0.5|is|are}} → are
{{PLURAL:-1.5|is|are}} → are
(Для української)
{{PLURAL:5|1=Категория|Категории}} → Категории


{{PLURAL:3|страница|страницы|страниц}} → страницы
{{PLURAL:5|страница|страницы|страниц}} → страниц

Виводить форму однини (другий параметр), якщо абсолютна величина першого параметру є виразом, що дорівнює 1; і форму множини (третій параметр) в іншому разі. Її функціонування залежить від обраної мови.
Певні мовні коди (ab, av, ba, bxr, ce, crh_cyrl, cv, inh, koi, krc, kv, lbe, lez, mhr, mrj, myv, ru, tt_cyrl, tyv, udm, uk, xal) використовують три форми множини (оновлено в січні 2014):
 • Форма 1: 1, 21, 31, 41, 51, 61, 71, 81, 101, 1001, …
 • Форма 2: 0, 5, 6, 7, 8, …, 18, 19, 100, 1000, 10000, 100000, 1000000, …
 • Форма 3: 2, 3, 4, 22, 23, 24, 32, 33, 34, 42, 43, 44, 52, 53, 54, 62, 102, 1002, …
{{GRAMMAR:N|noun}} Дає слово в правильній граматичній формі згідно з мовно-залежним кодом граматичної форми, вказаним після двокрапки. Граматична трансформація використовується у флексивних мовах: польська, російська, українська тощо. Див. також $wgGrammarForms .
1.7
{{GENDER:username|text for every gender}}

{{GENDER:Username|male text|female text|text for unspecified}}
{{GENDER:|male text|female text|text for unspecified}}
{{GENDER:.|male text|female text|text for unspecified}}

(Залежить від вказаного в особистих налаштуваннях гендеру користувача)

Перемикач, залежний від вказаного користувачем у Special:Preferences гендеру.
Примітка: в першому прикладі функція завжди поверне параметр як він є
Примітка: якщо третього параметра немає і гендер в налаштуваннях користувача не вказано, буде використано текст для чоловіка.
Відсутнє поле Username ({{GENDER:|) визначає поточного користувача, але може використовуватись тільки в повідомленнях інтерфейсу (простір назв MediaWiki).
Крапка (.) замість імені користувача визначає гендер користувача по замовчуванню, налаштований у вікі-проєкті.

1.15
r46247
{{int:назва повідомлення}} {{int:edit}}Edit
(Залежить від обраної користувачем мови; спробуйте: fr • ja)
Інтернаціоналізує (перекладає) задане параметром інтерфейсне (interface) повідомлення із простору назв MediaWiki мовою користувача. Про msgnw та інші магічні слова, пов'язані зі включенням, див. розділ Модифікатори включення сторінок. Зауважте, що це може пошкодити/переплутати посилання в кеші у MediaWiki версії 1.17 чи старішій, див. T16404.

Note that this can damage / confuse cache consistency in MediaWiki 1.17 and earlier, see T16404.

{{int:editsectionhint|MediaWiki}} {{int:editsectionhint|MediaWiki}}Edit section: MediaWiki Ви також можете використовувати параметри для перекладу.

Параметри позначаються у повідомленнях так: $1, $2, $3 тощо. Приміром, ось повідомлення для editsectionhint: Редагувати розділ: $1
В цьому прикладі MediaWiki замінить $1.


Модифікатори включення сторінок

{{Назва сторінки|необов'язкові параметри}} зазвичай включає до сторінки вміст іншої сторінки, за замовчуванням зміст із простору назв «Шаблон». Ці магічні слова змінюють спосіб включення.

Інше

See also