Ke stažení

This page is a translated version of the page Download and the translation is 100% complete.

Nejnovější verze

Stáhnout MediaWiki 1.37.2 (.zip)

Stáhnout místo toho .tar.gz

Help with downloading

Lze jej rozbalit ve většině operačních systémů bez instalace dalšího softwaru a obecně se doporučuje uživatelům systému Windows.

Pokud používáte 7-Zip, je doporučeno aktualizovat jej na nejnovější verzi, abyste mohli dekomprimovat tarball (soubor .tar.gz). To je způsobeno chybou ve formátu PAX v dřívějších verzích.

Uživatelé macOS by si měli uvědomit, že The Unarchiverchybu, která poškozuje názvy souborů v tarballech. Místo toho lze použít Archive Utility.

All versions

Pro uživatele verze 1.34 a starší: Podpora těchto větví skončila. Aktualizujte, prosím, na novější verzi MediaWiki:

License

MediaWiki je svobodný software nabízený za podmínek licence GNU GPL verze 2. Jelikož je MediaWiki poskytována bezplatně, nejsou k němu poskytovány žádné záruky s výjimkou omezení daných platnými zákony. Podrobnosti se můžete dočíst v plném textu GNU GPL verze 2.

Systémové požadavky

MediaWiki vyžaduje PHP 7.3.19/7.4.3+ a buď MariaDB 10.1.0+, MySQL 5.5.8+, SQLite nebo PostgreSQL . For more information, please read the pages on system requirements and compatibility.

MediaWiki není kompatibilní s PHP 7.3.0 - 7.3.18 a 7.4.0 - 7.4.2 kvůli chybě. Místo toho použijte PHP 7.3.19+ nebo 7.4.3+. Pro další informace viz úkol T246594.
  Varování: MediaWiki is not yet compatible with PHP 8. See úkol T248925 for more information.
  Varování: MediaWiki from 1.32 to 1.35.4, 1.36.2, 1.37.0 contain a security issue that allow unprivileged editing of arbitrary page and arbitrary JavaScript execution. If you are using one of these versions and can not upgrade to a newer version, please see 2021-12 security release/FAQ for a workaround.

Stažení z Gitu

Aktivní vývojáři MediaWiki by si měli stáhnout nejnovější verzi MediaWiki pomocí Gitu. Repozitář obsahuje i starší verze softwaru, takže je možné se přepnout ("vycheckoutovat si") konkrétní verzi.

Stahování podpisů

Poznámky

Podpora Microsoft SQL Server a Oracle Databáze, HHVM a PHP 7.0 a 7.1 byla zrušena od verze MediaWiki 1.34 .

Alternativy k ruční instalaci

Někteří uživatelé mohou před ruční instalací dát přednost použití softwarových balíčků nebo některých hostingových služeb. Repozitáře některých Linuxových distribucí také čím dál častěji nabízejí balíčky pro MediaWiki s různou úrovní aktualizací a pokrytí rozšíření (např. Debian, Ubuntu, Fedora, Gentoo).

Co dál?

Sledujte nové verze a udržujte svůj server bezpečný!

Starší verze

Pokud jste si instalaci MediaWiki výrazně upravili, může být začlenění nejnovějších oficiálních změn v MediaWiki náročné. Pro takové uživatele vždy zhruba rok udržujeme starší verzi našeho softwaru a až tři roky verze s dlouhodobou podporou (LTS).

Vývojová verze

Pokud chcete provozovat poslední vývojovou (např. alfa) verzi, můžete si ji stáhnout jako balíček mediawiki-master.tar.gz nebo přes Git.

Z Gitu si můžete stáhnout buď kompletní repozitář (cca 528 MiB)

git clone https://gerrit.wikimedia.org/r/mediawiki/core.git

nebo jen jeho nejnovější revizi (cca 85 MiB; tomu se často říká "mělký klon": je rychlejší a menší).[1]

git clone --depth 1 https://gerrit.wikimedia.org/r/mediawiki/core.git

Aktuální zdrojový kód si také můžete prohlédnout přímo v prohlížeči.

Staré verze

Balíčky (s příponou *.tar.gz) všech verzí MediaWiki od března 2005 (nejstarší je MediaWiki 1.3.11) najdete v našem archivu.

Pomoc s instalací

Odkazy

  1. To však může způsobit potíže s odkazy, pokud později použijete k aktualizaci mělkého klonu příkaz "git pull" a novější revize odkazuje na starší revize, které jste si dosud nestáhli. V takovém případě si toho můžete později stáhnout více – zvýšit hloubku – nebo všechno. Nebo vyrobit mělký klon úplně znovu.

Související stránky