Rozcestník pro překladatele

This page is a translated version of the page Translator hub and the translation is 100% complete.
Tato stránka je o překladu obsahu na mediawiki.org. Informace o překladu samotného softwaru MediaWiki naleznete na Translatewiki.net .
  • Uživatelé
  • Správci wikiserverů
  • Vývojáři
  • Překladatelé

Tento rozcestník je určen překladatelům. Doporučujeme vám navštívit také stránku Project:Translation/cs, kde i začátečníci nalezenou pomocnou ruku. A pokročilí uživatelé zjistí, jak správně označit stránky k překladu, případně na koho se mají obrátit, když potřebují pomoc. Než se pustíte do překladů, tak byste se měli nejprve seznámit s tím, jak to funguje.

MediaWiki.org využívá při lokalizaci obsahu stránek Rozšíření:Translate . Stránka k rozšíření Translate, v téhle wiki, je místem, kde se dozvíte více podrobností o tom jak to funguje. Podívejte se na stránku Nápověda:Rozšíření:Překlad . Začátečníci najdou důležité informace také na stránce Project:Jazyková pravidla .

Chcete-li nám pomoci s překlady

Doporučujeme abyste si nejprve přečetli stránku s ukázkou jak připravit stránku k překladu, která vysvětluje jak funguje rozšíření Translate. Při práci dodržujte doporučené postupy.

Další informace o projektu překladu pro váš jazyk naleznete na stránce Project:Translation .

Noví překladatelé

Pro nováčky je nejlepší začít s překladem zpráv na stránce, kterou již začal překládat nějaký jiný překladatel. Původní překladatel velmi pravděpodobně sleduje vaši editaci, takže vaše překlady budou pravděpodobně brzy zkontrolovány. Pokud se ve vaší práci vyskytnou nějaké chyby, opraví je. To je jeden z mnoha dobrých důvodů, proč sledovat stránky.

Pokud chcete, můžete vést diskuzi s ostatními překladateli ve vašem rodném jazyce na diskuzní stránce, která je spojená s podstránkou ve vašem jazyce (pokud tedy existuje).

Pro pokročilé překladatele

Pokud se chcete naučit, jak správně připravit stránku k překladu, podívejte se na Příklad překladu stránky. Až skončíte svou práci, musíte počkat, až vámi připravenou stránku zpracuje některý ze správců překladů, který tuto stránku označil pro překlad.

Správci překladů

Označit stránku k překladu mohou pouze uživatelé s právy skupiny správců překladů. Pokud na označení stránky čekáte delší dobu, můžete o to přímo požádat některého uživatele z tohoto seznamu.

Doporučeno

  • Překlad – pomocný nástroj pro překladatele, určený především k překladu encyklopedických hesel Wikipedie z a do různých jazyků.
  • Multilingual Templates and Modules – jak vytvořit vícejazyčné šablony a moduly (koncept)
  • Project:Village Pump – prostor pro otázky a odpovědi týkajících se překladů (v angličtině).

Související odkazy