Rozcestník pro překladatele

This page is a translated version of the page Translator hub and the translation is 100% complete.
  • Community Noun project 2280.svg Uživatelé
  • Octicons-terminal.svg Správci wikiserverů
  • Source code project 1171.svg Vývojáři
  • OOjs UI icon language-ltr.svg Překladatelé

Toto je místo určené překladatelům, kde začátečníci nalezenou pomocnou ruku. Pokročilí uživatelé mohou zjistit, jak označit stránky k překladu. Než se pustíte do překladů, tak byste se měli nejprve seznámit s tím, jak to funguje.

Symbol Translate.svg

MediaWiki.org využívá při lokalizaci obsahu stránek Extension:Překlady . Právě tahle wiki je místem, kde můžete najít detailní informace o tom, jak to funguje. Viz Nápověda:Rozšíření:Translate . Další informace pro začátečníky najdete na Projekt:Jazyková pravidla .

Chcete-li nám pomoci s překlady

Doporučujeme si přečíst Stránka s ukázkou překladu, kde se dozvíte, jak používat rozšíření Překlady. Při práci dodržujte doporučené postupy.

Další informace o projektu překladu pro váš jazyk naleznete na Project:Translation .

Noví překladatelé

Pro nováčky je nejlepší začít s překladem zpráv na stránce, kterou již začal překládat nějaký jiný překladatel. Původní překladatel velmi pravděpodobně sleduje vaši editaci, takže vaše překlady budou pravděpodobně brzy zkontrolovány. Pokud se ve vaší práci vyskytnou nějaké chyby, opraví je. To je jeden z mnoha dobrých důvodů, proč sledovat stránky.

Pokud chcete, můžete vést diskuzi s ostatními překladateli ve vašem rodném jazyce na diskuzní stránce, která je spojená s podstránkou jazykového kódu vašeho jazyka (pokud tedy existuje).

Pro zkušenější překladatele

Pokud se chcete naučit, jak správně připravit stránku k překladu, jděte sem. Až skončíte svou práci, musíte počkat, než vámi připravenou stránku zpracuje některý ze Správců překladů, který musí stránku označit pro překlad.

Správci překladů

Označit stránku k překladu mohou pouze uživatelé s právy skupiny Správce překladu. Pokud na označení stránky čekáte delší dobu, můžete o to přímo požádat některého z uživatelů v tomto seznamu.

Doporučeno

  • Překlad – Pomocný nástroj pro překladatele, určený především k překladu encyklopedických hesel Wikipedie z a do různých jazyků.
  • Multilingual Templates and Modules – Jak vytvořit vícejazyčné šablony a moduly (koncept)
  • Project:Village Pump – Prostor pro otázky a odpovědi ohledně překladů (v angličtině).

Viz též