Çevirmen merkezi

This page is a translated version of the page Translator hub and the translation is 100% complete.
Bu sayfa mediawiki.org sitesindeki içeriğin çevrilmesiyle ilgilidir. MediaWiki yazılımının kendisinin çevrilmesi hakkında bilgi için Translatewiki.net sayfasına bakın.
  • Kullanıcılar
  • Sistem Hizmetlileri
  • Geliştiriciler
  • Çevirmenler

Burası, yeni başlayanların nasıl başlamaları gerektiği hakkında yardım aldıkları, çevirmenler için bir yerdir. İleri seviye kullanıcılar, bir sayfayı nasıl çevirmek üzere işaretleyebileceklerini öğrenebilirler. Yani, sayfaları çevirmeye başlamadan önce, buranın nasıl çalıştığını öğrenmelisiniz.

MediaWiki.org, yerelleştirme için Extension:Translate kullanır. Bu viki hakkında ayrıntılı bilgi bulabileceğiniz bir yerdir. Help:Extension:Translate sayfasına bakın. Yeni başlayan kullanıcılar için daha fazla bilgiye Project:Dil politikası sayfasında ulaşabilirsiniz.

Eğer çeviri konusunda yardım etmek istiyorsanız

Çeviri uzantısının kullanımı hakkında bir ön bakış için, örnek çeviri sayfasını okumanız önerilir. İş yerinde en iyi uygulamalar sayfasına izleyin.

Dilinizdeki çeviri projesi hakkında daha fazla bilgi için, Project:Translation sayfasına bakınız.

Yeni çevirmenler

Yeni başlayanlar için, başka bir çevirmenin zaten çevirmeye başladığı bir sayfada herhangi bir iletinin çevirisini başlatmak en iyisidir. Orijinal çevirmen düzenlemenizi izleyecektir, bu nedenle çevirileriniz muhtemelen yakında kontrol edilecektir. İşinizde herhangi bir hata varsa, düzeltirler. Çalışmanızda herhangi bir hata varsa onu düzeltirler. İzleyen sayfalar için daha iyi nedenlerden biridir.

Eğer isterseniz, dilinizin alt sayfa koduyla eşleşen (varsa) tartışma sayfasında ana dilinizin çevirmenleri ile konuşabilirsiniz.

İleri düzey çevirmenler için

Bir sayfayı çeviri için nasıl hazırlayacağınız hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Sayfa çevirisi örneğine ziyaret edin. Bu çalışmanın sonunda, hazırlanan sayfanın çeviri için bu sayfayı işaretleyen Çeviri hizmetlisi tarafından işlenmesini beklemeniz gerekir.

Çeviri hizmetlileri

Yalnızca Çeviri hizmetlileri grubundaki kullanıcılar çeviri için sayfaları işaretleyebilir. Bir sayfanın belirli bir süre için işaretlenmesini beklediyseniz, bu listedeki herhangi bir kullanıcıdan bunu yapmasını isteyebilirsiniz.

Önerilen

Ayrıca bakınız