Nápověda:Rozšíření:Translate/Instalace

This page is a translated version of the page Help:Extension:Translate/Installation and the translation is 100% complete.

Rozšíření Translate vyžaduje pro své fungování, s ohledem na svůj rychlý vývoj, relativně aktuální verzi MediaWiki. Cílem je podporovat vývojovou verzi a dvě nejnovější stabilní verze MediaWiki. Ve správcích balíčků může být verze příliš stará na to, aby splnila požadavky. V takovém případě vám nezbude, než stáhnout nejnovější verzi z mediawiki.org nebo použít Git repozitář Wikimedie který používají vývojáři.

Rozšíření Translate má nepřetržitý vývojový model. Poslední verze by nikdy neměla způsobit problém. Každé rozšíření Translate před zavedením prochází kontrolními testy, které by problémům měly zabránit. Základní model fungování je poměrně stabilní, ale není vyloučeno, že čas od času může dojít k větší změně.

Požadavky

Pro instalaci rozšíření je vyžadován následující software:

  1. Aktuální verze MediaWiki
  2. Databáze SQL. Doporučuje se MariAdb. Nezkoušíme jiné databázové zdroje, ale měly by většinou fungovat díky vrstvě abstrakce databáze v MediaWiki.
  3. Rozšíření:UniversalLanguageSelector (je součástí Balíček jazykových rozšíření MediaWiki )
  4. (volitelné) Phpyaml pro rychlejší a lepší analyzování a generování YAML formátu
  5. (volitelné) ElasticSearch pro sofistikovanější vyhledávání a překladovou paměť
  6. (volitelné) internetový přístup k serverům nabízejícím možnost strojového překladu
Abyste mohli využívat při překládání možnosti nápovědy, musí mít vaše verze PHP nainstalován modul pro curl.

MediaWiki vyžaduje aby byla správně nastavena fronta úloh . Pokud je nějaký problém se zpracováním vaší fronty úloh, nebude Translate fungovat.

Kromě toho je ke spouštění skriptů údržby vyžadován přístup k shellu.

V produkčním prostředí je doporučeno použít pro zvýšení výkonu serveru memcached a nějaký PHP akcelerátor jako je např. "APC".

Návod k instalaci

Odkazy a pokyny ke stažení najdete na stránce Balíček jazykových rozšíření MediaWiki . Balíček obsahuje další rozšíření běžně používaná společně s rozšířením Translate. Zahrnuje také funkční výchozí konfiguraci, pro vaše začátky. Popis nastavení najdete na stránce Nápověda:Rozšíření:Translate/Konfigurace .