עזרה:עריכת עמודים

This page is a translated version of the page Help:Editing pages and the translation is 93% complete.
Outdated translations are marked like this.
PD הערה: כאשר אתם עורכים דף זה, אתם מסכימים לשחרר את תרומתכם תחת רישיון CC0. למידע נוסף ראו את דפי העזרה בנושא נחלת הכלל. PD

קל מאד לערוך תוכן ויקי:

  1. הקשה על לשונית עמוד "עריכה" בראש העמוד.
  2. עריכת שינויים במלל.
  3. הקשה על "שמירת הדף".

פשוט עד כדי כך!

כללי עריכה, שיחות עריכה ותבנות

חוק מספר אחד בוויקי הוא להיות נועזים. קדימה - התחלו לערוך! אנשים אחרים יכולים לתקן כל טעות שתבצעו, אז אל תתביישו - נסו! יש כל מני מוסכמות עריכה, שיחות, כללים ופילוסופיה לעריכת דפי הוויקי, אבל נועזות הוא החשוב שבהם!

עריכה יכולה להיות שינוי כולל של דף, כגון עריכת פסקאות, כותרות ועוד. בנוסף על כך, עריכה נחשבת גם כתיקון שגיאת הקלדה או דקדוק. בכלל, נסו לכתוב או לערוך מלל שהוא ברור וקל. והכי חשוב, התמקדו "בשיפור" התוכן של וויקי.

כשנדרש להשתמש בסוג כלשהו של עיצוב, למשל עבור כותרות חדשות או הדגשת מלל, עושים זאת באמצעות תחביר של וויקי או באמצעות הלחצן בסרגל הכלים סרגל כלים עריכה שמעל אזור העריכה. ראו Help:עיצוב טקסט עבור חלק מסוגי העיצוב הנפוצים.

תקציר עריכה

לפני שמירת השינוי, ניתן להזין הערה קצרה (חייבת להיות קצרה מ- 500 תווים) בתיבה "תקציר:" לתיאור השינוי. אין מה לדאוג יותר מדי בקשר לזה, או להשקיע יותר מדי זמן בחשיבה על זה: פשוט להכניס תיאור קצר של השינוי שבוצע זה עתה. לדוגמה, ניתן לאמר "תיקון שגיאת כתיב" או, "הוספת מידע נוסף אודות חמניות".

התקציר נשמר יחד עם השינוי, ומאפשר לאנשים לעקוב אחר שינויים בויקי ביעילות רבה יותר.

תצוגה מקדימה

דרך טובה היא להשתמש בלחצן "תצוגה מקדימה" בכדי לראות כיצד השינוי ייראה, לפני שמירתו. מתייחס גם למעקב אחר שינויים שכן בכל פעולת שמירה, התוצאה תוצג לאחרים כשינוי נפרד. לא משהו שצריך לדאוג בגלולו יותר מדי, אבל כדאי להסתגל לסגנון של למניעת טעויות בעבודה שלכם, ניתן לעשות זאת על ידי שימוש בתצוגה מקדימה לפני שמירה, במקום לשמור, ואז שוב לערוך רק כדי לבצע תיקון קל אחד או יותר.

הצגת שינויים

אפשרות נוספת היא לחצן "הצגת שינויים" המאפשר הצגת השינויים בין הגרסה הנוכחית לבין הגרסה שבעריכה.

דפים מוגנים

לא ניתן לערוך עמודים מוגנים פרט למשתמשים בקבוצה מסוימת. עמודים מוגנים יציגו כ- "הצגת מקור" במקום עריכה. במקרה זה, כדי לערוך דף מוגן, נא לפנות למשתמשים בעלי הרשאה לעריכת עמוד זה. רמות ההגנה המוגדרות כברירת מחדל הן כדלקמן:

  • None (allow all users)
  • Autoconfirmed (prevent edits by new and unregistered users)
  • Sysop (prevent edits by all users except administrators)

סוגים אחרים של עריכה

עם כלי העריכה של ויקי, ניתן ליצור דף חדש, להעביר (לשנות שם) או אפילו למחוק דף:

נא לזכור שהמטרת העריכה היא שיפור תמידי של התוכן הכללי של הויקי.

שיחה

לכל עמוד יש את "דף השיחה" שלו, שם ניתן לשאול שאלות או לדון בתיקונים. ראו עזרה:דפי שיחה. ראו Help:דפי שיחה .