Translatewiki.net

This page is a translated version of the page Translatewiki.net and the translation is 96% complete.

Warning: Display title "translatewiki.net/cs" overrides earlier display title "Translatewiki.net".

i18n dokumenty

translatewiki.net je lokalizační platforma pro překladatelské komunity, jazykové komunity a projekty svobodného softwaru. Začalo to lokalizací pro MediaWiki. Později byla přidána podpora rozšíření MediaWiki, FreeCol, OpenStreetMap, Etherpad Lite a dalších projektů svobodného softwaru.

Více než 300 lokalizací MediaWiki a jeho rozšíření používá translatewiki.net jako pohodlné překladové médium, jakož i pro koordinaci a údržbu. Mantis, FreeCol a Mwlib.rl lze také překládat na translatewiki.net. Více projektů je vítáno.

Můžete se podílet na překladu do jazyka, který znáte. Tam jsou také překlady rozhraní MediaWiki do nových jazyků pro požadované projekty nadace Wikimedia Foundation.

Tento projekt není součástí Projektů Wikimedia Foundation, ale je podporován týmem Wikimedia Language a dobrovolníky. Translatewiki.net je přidružený projekt neziskového fiskálního sponzora s názvem Software ve veřejném zájmu. Funkčnost překladu poskytuje rozšíření MediaWiki.

  • Formát odkazu na Interwiki: [[translatewiki:]]

translatewiki.net a MediaWiki

translatewiki.net podporuje in-wiki překlad všech zpráv hlavní MediaWiki, rozšíření a vzhledů. Veškerý překlad zpráv uživatelského rozhraní MediaWiki by měl procházet přes translatewiki.net a neměl by se zadávat přímo kódu. Ve zdrojovém kódu musí být provedeny pouze anglické zprávy a jejich počáteční dokumentace.

Core MediaWiki a rozšíření musí používat systémové zprávy pro jakýkoli text zobrazený v uživatelském rozhraní. Příklad, jak to udělat, naleznete v Příručka:Speciální stránky. Pokud je rozšíření dobře napsané, bude pravděpodobně zahrnuto na translatewiki.net za několik dní poté, co si toho jeho zaměstnanci všimnou na Gerritu. Pokud si toho nevšimnete, kontaktujte je. Pokud je příliš nestabilní na to, aby se dal přeložit, poznamenejte si to v kódu nebo odevzdejte a v případě potřeby je kontaktujte.

Vyřizování žádostí o podporu

Překladatelé mohou mít dotazy ohledně některých zpráv, které vytvoříte. Translatewiki.net poskytuje žádost o podporu systém, který umožňuje překladatelům klást vám, vlastníkovi projektu, otázky týkající se zpráv, aby je bylo možné lépe přeložit. Tento krátký tutoriál vás provede pracovním postupem zpracování požadavků na podporu translatewiki.net.

Přehled lokalizačního systému

Pracovní postup aktualizace lokalizace

Jak je uvedeno výše, překlad probíhá na translatewiki.net a ostatní systémy se nedoporučuje. Zde je přehled na vysoké úrovni pracovního postupu aktualizace lokalizace:

  • Vývojáři přidají nebo změní systémové zprávy.
  • Uživatelé překládají nové nebo změněné systémové zprávy na translatewiki.net.
  • Automatizované nástroje exportují tyto zprávy, vytvářejí nové verze souborů zpráv, které zahrnují přidané nebo aktualizované zprávy, pro jádro i rozšíření, a odevzdávají je do gitu.
  • Wiki pak mohou stáhnout aktualizované systémové zprávy z úložiště git.

Projekty Wikimedia a jakékoli další wiki mohou okamžitě a automaticky těžit z lokalizační práce díky rozšíření LocalisationUpdate .[1] Toto porovnává nejnovější anglické zprávy s anglickými zprávami ve výrobě. Pokud nejsou stejné, produkční překlady jsou aktualizovány a zpřístupněny uživatelům.

Jakmile jsou překlady v systému správy verzí, má Wikimedia Foundation každodenní úkol, který aktualizuje výstup nebo klon úložiště rozšíření. To bylo poprvé založeno v září 2009.[2]

Vzhledem k tomu, že změny na translatewiki.net jsou do kódu vkládány také denně, znamená to, že každá změna zprávy může být potenciálně aplikována na všechny existující instalace MediaWiki během několika dní bez jakéhokoli ručního zásahu nebo traumatické aktualizace kódu.

Jak vidíte, jedná se o vícestupňový proces. Postupem času jsme zjistili, že spousta věcí se může pokazit. Pokud si myslíte, že proces nefunguje, nahlaste to prosím na naší stránce Support nebo vytvořte novou chybu ve Phabricatoru. Vždy popište přesné pozorování.

Odkazy

References

  1. Která funguje prostřednictvím lokalizační mezipaměti a například na projektech Wikimedie ji denně aktualizuje. Viz také technické podrobnosti o konkrétní implementaci.
  2. Aktualizace LocalisationUpdate; LocalisationUpdate je aktivní