Project:Hakkında

This page is a translated version of the page Project:About and the translation is 36% complete.
Outdated translations are marked like this.
MediaWiki logosu (2021'den beri)

Bu viki, belgelerin, tartışmaların ve geliştirmelerin olduğu MediaWiki yazılımıdır. Bu yazılım web sitelerin Vikipedi ve diğer projelerin ve kullanıldığı websitedir. Bu Wikimedia Vakfı tarafından sağlanmaktadır, yanı sıra dünya çapında Diğer birçok viki. Nazikçe Wikimedia Vakfı tarafından barındırılmaktadır.

MediaWiki.org'un tüm metin içeriği, Creative Commons Atıf/Benzer-Paylaşım Lisansı (CC BY-SA) ve GNU Özgür Belgeleme Lisansı (ÖBL) kapsamında lisanslanmıştır, içeriğinin kamu malı içinde olduğu açıkça belirtilmiş sayfalar dışında. Tüm ayrıntılar için Project:Telif hakları bölümüne bakın.

MediaWiki.org nedir

MediaWiki.org, MediaWiki yazılımının ve içine entegre edilen yazılımın belgelendirmesi içindir.

MediaWiki.org'un tek bir başlığı var: viki motoru MediaWiki ve uzantılar ve dış görünümler gibi bağlı yazılımlar. Harici olarak çalışan, ancak bir MediaWiki kurulumuna bağlanan ve buna bağlı olan bazı yazılımlar için belgeler içerir.

  • $man kapsamlı MediaWiki sistem yönetimi belgelendirmenin ön kapısı olacak.
  • $help MediaWiki genel site kullanıcısı yardımına ön kapı olacaktır (herhangi bir MediaWiki örneğine kolayca dahil edilmesi için genel alan adı olarak lisanslanmıştır).

Bu site MediaWiki yazılımının açıklamalarını ve eğitimlerini içerir. Başka bir yazılım için ücretsiz bir kılavuz yazmak istiyorsanız, bu tür şeyler için uygun bir kardeş proje olan Vikikitap'a bakın.

Genel olarak Wikimedia projeleriyle ilgili tartışma Meta Viki bölümüne gitmelidir.

Diğer dillerde bazı sayfalar olmasına rağmen, İngilizce bu sitedeki ana dildir. Çevirmen çabaları gerekli.

MediaWiki.org ne değildir

MediaWiki.org, Wikipedia değildir
Şu anda MediaWiki.org adlı bir web sitesinde bulunuyorsunuz. Bir yazılım geliştiricisi veya bilgisayar yazılımı yüklemeler biri değilseniz, muhtemelen yanlışlıkla buraya geldiniz. MediaWiki.org özgür ansiklopedi Vikipedi değildir. Lütfen adların hakkında bakınız. Vikipedi ise bir viki ile yönetilen belgelenmiş bir yazılımla oluşturulmuş bir sitedir. Özgür ansiklopedide yazmak isterseniz lütfen buraya tıklayınız.
MediaWiki, Wikimedia Wikitech değildir
MediaWiki, Wikimedia spesifik tekniksel belgeleme ile ilgili değildir. İsimler ve kapsam hakkında kafanız karışıksa, lütfen bu madde bölümünü okuyun. Wikimedia, bu sitede belgelenen bazı yazılımları çalıştıran bir viki grubudur. Lütfen wikitech:Main Page sayfasına bakın.
MediaWiki.org, özgür web sağlayıcısı ve web alanı değildir.
Bu sitenin özel, ticari veya MediaWiki yazılımıyla ilgisi olmayan herhangi bir içerik saklaması amaçlanmamıştır. Ayrıca bir test vikisi olarak kullanılması amaçlanmamıştır; biçimlendirmeyi denemek için (yalnızca Project:Sandbox kullanın) veya bunun için test vikiye bir bakın veya geçerli XHTML oluşturmak için yabancı projeler bakın.
MediaWiki.org'da kendi web sitenizi, ana sayfanızı, blog veya vikiyi barındıramazsınız. Viki teknolojisini başka bir konuda ortak bir çaba için kullanmakla ilgileniyorsanız, yalnızca tek bir sayfa olsa bile, ücretsiz veya ücretsiz olarak birçok wiki barındırma sağlayan web siteleri vardır. Ayrıca viki yazılımını sunucunuza yükleyin; Bunu yapmak hakkında Viki bilimi Vikikitap'a bakınız.
Elbette, kullanıcılar kendi kişisel sayfalarına sahip olabilirler, ancak MediaWiki.org'da çalışmakla ilgili bilgiler için kullanılırlar. MediaWiki ile ilgili olmayan kişisel bir web sayfası yapmak istiyorsanız, lütfen internetteki birçok ücretsiz ana sayfa sağlayıcıları veya uygun bir blog bulun. Reklam özellikle dış bağlantılar, MediaWiki ile ilgili herhangi bir katkı olmadığı zaman, bir kullanıcının sayfasından çıkarılabilir.
MediaWiki.org, bağlantıların ve resimlerin ve medya dosyaların depolandığı yer değildir
Bu site ne ayna ne de bağlantılar, resimler veya medya dosyalarının deposu değildir. Lütfen yalnızca MediaWiki.org için yararlı olan dosyaları yükleyin ve kaynak ve ücretsiz lisans hakkında tam bilgi verin; her şey silinmiş olacaktır. Yükleme talimatlarını dikkatlice okuyun ve medya dosyalarını tüm Wikimedia projelerinden bağlantı kurabilecekleri Wikimedia Commons'a yüklemeyi düşünün.
MediaWiki.org'a eklenen tüm içeriğin acımasızca düzenlenmesi gerekebilir ve istendiğinde yeniden dağıtılabilir. Herhangi bir içerik göndererek, Creative Commons Atıf/Benzer-Paylaşım Lisans altında (CC BY-SA) veya açıkça Kamusal Alan olarak belirtilmişse, ücretsiz kullanım için yayınlamayı kabul edersiniz.
MediaWiki.org reklam aracı değildir
Bu site ticari amaçlı kullanılmayacak promosyon, reklam, propaganda veya savunuculuk - MediaWiki'nin kendisi ve Wikimedia projeleri dışında.
MediaWiki.org ayırt edici bir bilgi toplama değildir
Bu site, MediaWiki yazılımını kullanan her projeyle ilgili ayrı bir ürün koleksiyonu değildir. Diğer yazılım sorunları veya bireysel vikilerle ilgili makaleler, bu site için uygun değildir. Lütfen MediaWiki yazılımıyla ilgili içerik oluşturma görevini sürdürmeye çalışın.
MediaWiki.org, forum veya bir sohbet odası değildir
Bu siteyi, özellikle kullanıcı sayfalarını ve tartışma sayfalarını forum, bülten tahtası veya sohbet odası olarak kullanmayın. Bunun için IRC kanalı var: $irc-mw.
Ayrıca önerilen iletişim kanalı bölümüne bakın.

MediaWiki.org tarihi

Bu sitedeki mevcut vikideki ilk düzenleme Ağustos 2004'te gerçekleşti. Tüm içerik hala ve tabi ki “devam ediyor”. Yazılım geçmişi hakkında daha fazla bilgi için MediaWiki geçmişi sayfasına bakın.

İletişim

Lütfen İletişim sayfasına bakın.

Ayrıca bakınız

  • Tanıtım — gezinti kutusuyla MediaWiki'ye çoklu sayfa giriş