Projekt:O tomto webu

This page is a translated version of the page Project:About and the translation is 100% complete.
Logo MediaWiki (od roku 2021)

Toto je wiki pro dokumentaci, diskuze a vývoj software pro MediaWiki, na kterém běží weby jako Wikipedia a další projekty neziskové nadace Wikimedia Foundation, jakož i řada dalších wiki po celém světě. Tento server hostuje na svých serverech díky dobré vůli nadace Wikimedia.

Veškerý textový obsah MediaWiki.org je pod licencí Creative Commons Attribution/Share-Alike License (CC BY-SA) a GNU Free Documentation License (GFDL), s výjimkou stránek, které výslovně uvádějí, že svůj obsah nabízejí jako volné dílo. Více se dočtete na stránce Projekt:Autorská práva.

Co je MediaWiki.org

MediaWiki.org je dokumentací k MediaWiki a k softwaru, který je do něj zahrnut

MediaWiki.org má jediné téma: stejnojmenný wiki engine MediaWiki a s ním spojený software, jako jsou rozšíření a témata (skins). Mezi to spadá i dokumentace pro software, který sice běží mimo MediaWiki, ale se kterým je nějakým způsobem spojena, či na něm závisí její instalace.

  • Návod:Obsah zde najdete podrobnou dokumentaci pro správu MediaWiki.
  • Nápověda:Obsah toto bude jednou Příručka uživatele MediaWiki (uvolněná jako volné dílo, aby ji bylo možné snadno naimportovat do libovolné instalace MediaWiki).

Tato stránka obsahuje popisy a náměty k softwaru MediaWiki. Pokud chcete vytvořit dokumentaci k jinému software, podívejte se na Wikiknihy, což je sesterský projekt vhodný pro podobné projekty.

Diskuze o projektech Wikimedia obecně by měl jít do Meta-Wiki.

Přestože některé stránky jsou přeloženy do češtiny a dalších jazyků, zůstává angličtina hlavním (a referenčním, nejčastěji aktualizovaným) jazykem na tomto serveru. Jsou zapotřebí překladatelská úsilí.

Co MediaWiki.org není

MediaWiki.org není Wikipedie
Nacházíte se na webových stránkách s názvem MediaWiki.org. Pokud nejste vývojář softwaru MediaWiki nebo někdo, kdo instaluje počítačový software, pravděpodobně jste zde svou misi skončili. MediaWiki.org není otevřená encyklopedie Wikipedie, přečtěte si článek o pojmenováních. Wikipedie je běžící wiki software dokumentovaný na tomto serveru. Pokud chcete pracovat na wiki encyklopedii, přesuňte se tam.
MediaWiki není Wikimedia Wikitech
MediaWiki.org není určená pro technickou dokumentaci, která je specifická pro Wikimedia. Přečtěte si prosím tento článek pokud tápete v jejich názvech a kompetencích. Wikimedia je skupina webů na kterých běží wiki, co využívá software dokumentovaný na těchto stránkách. Podívejte se prosím na wikitech:Main Page.
MediaWiki.org není poskytovatel webového prostoru
Tento server nenabízí úložiště soukromých, firemních či libovolných jiných dat nesouvisejících s programem MediaWiki. Také není určen jako testovací wiki např. pro testování formátování (k tomu můžete použít jen naše pískoviště, případně se podívejte na testovací wiki) či pro tvorbu XHTML obsahu pro jiné projekty.
Nemůžete zde ani uchovávat svůj web, osobní stránky, blog, ani soukromou wiki. Pokud chcete wikitechnologii použít pro kolaborativní tvorbu nějakého jiného obsahu, i kdyby jím měla být jediná stránka, existuje spousta serverů poskytujících hosting wiki (zdarma či za peníze). Také si můžete nainstalovat wiki software na vlastní server. Podrobnější příručku, jak na to, nabízí wikikniha Wiki Science.
Uživatelé tohoto serveru samozřejmě mají uživatelské stránky, ty ale slouží jen pro informace relevantní k jejich činnosti na MediaWiki.org. Pokud si chcete založit osobní stránku nesouvisející s MediaWiki, využijte služeb některého z mnoha poskytovatelů volného prostoru na internetu nebo blogovacích systémů. Reklama, zejména ta obsahující externí odkazy, může být z uživatelských stránek kdykoli odstraněna.
MediaWiki.org není skladiště odkazů, obrázků či jiných souborů
Tento server není mirror, ani skladiště odkazů, obrázků či jiných souborů. Načítejte sem pouze soubory, které jsou užitečné pro MediaWiki.org, a uvádějte u nich úplné informace o zdroji a svobodné licenci; cokoli jiného bude smazáno. Při načítání si důkladně prostudujte načítací formulář a zvažte, zda soubory nenačíst na Wikimedia Commons, odkud je mohou využívat všechny projekty nadace Wikimedia.
Veškeré příspěvky do MediaWiki.org mohou být bezohledně editovány a volně šířeny. Vložením libovolného obsahu souhlasíte s jeho zveřejněním k užívání podle Creative Commons Attribution/Share-Alike License (CC BY-SA) nebo, pokud je to výslovně uvedeno, jako volné dílo.
MediaWiki.org není prostředek reklamy
Tento server není prostředkem pro (komerční) propagaci či reklamu, propagandu nebo obhajobu čehokoli jiného než samotné MediaWiki a projektů nadace Wikimedia.
MediaWiki.org není neuspořádanou sbírkou informací
Tento server není neuspořádanou sbírkou informací vztahujících se ke každému projektu s využitím softwaru MediaWiki. Fakt, že se něco zabývá nějakou wiki či nějakou záležitostí kolem software, neznamená, že patří na tento server. Snažte se držet se tématu.
MediaWiki.org není diskusní fórum, ani chat
Nezneužívejte tento server, zvláště uživatelské a diskusní stránky, jako diskusní fórum či chat (je to samozřejmě otázkou míry a obsahu). K diskusi nebo chatování je určen náš IRC kanál: #mediawiki připojit se.
Také se podívejte na možnosti komunikace.

Historie MediaWiki.org

První editace na této wiki proběhla v srpnu 2004. Veškerý obsah je (a samozřejmě bude) nehotový. Informace o historii software MediaWiki najdete na MediaWiki history.

Kontakt

Vizte Komunikace .

Související stránky

  • Úvod – několikastránkový úvod do MediaWiki