Project:O tomto webu

This page is a translated version of the page Project:About and the translation is 100% complete.
Logo MediaWiki (od roku 2021)

Tato wiki je určena pro dokumentaci, diskuse a vývoj software pro MediaWiki, na které běží weby jako Wikipedie a další projekty neziskové nadace Wikimedia Foundation, jakož i řada dalších wiki po celém světě. Tento server hostuje na svých serverech díky dobré vůli nadaci Wikimedia Foundation.

Veškerý textový obsah MediaWiki.org je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International (CC BY-SA 4.0) a GNU Free Documentation License (GFDL), s výjimkou stránek, které výslovně uvádějí, že svůj obsah nabízejí jako volné dílo. Více se dočtete na stránce Projekt:Autorská práva.

Co je MediaWiki.org

MediaWiki.org je dokumentací k MediaWiki a k softwaru, který je do něj zahrnut

MediaWiki.org má jediné téma: Stejnojmenný wiki zdroj MediaWiki a s ním spojená programová vybavení, jako jsou rozšíření a zobrazení. Zahrnuje dokumentaci pro některé související programové vybavení, které sice běží externě, ale připojuje se k instalaci MediaWiki a spoléhá se na ni.

  • Na stránce Manuál:Obsah najdete podrobnou administrační dokumentaci systému MediaWiki.
  • Stránka Nápověda:Obsah bude vstupem do Nápovědy pro uživatele obecných stránek MediaWiki (licencované jako veřejná doména pro snadné začlenění do jakékoli instance MediaWiki).

Tato stránka obsahuje popisy a náměty k softwaru MediaWiki. Pokud chcete vytvořit dokumentaci k jinému software, podívejte se na Wikiknihy, což je sesterský projekt vhodný pro podobné projekty.

Obecná diskuse o projektech Wikimedie by měla směřovat do Meta-Wiki.

Přestože některé stránky jsou přeloženy do češtiny a dalších jazyků, zůstává angličtina hlavním (a referenčním, nejčastěji aktualizovaným) jazykem na tomto serveru. Pomoc s překladem je velmi důležitá a vítaná.

Co MediaWiki.org není

MediaWiki.org není Wikipedie
Nacházíte se na webových stránkách s názvem MediaWiki.org. Pokud nejste vývojář softwaru MediaWiki nebo někdo, kdo instaluje počítačový software, pravděpodobně jste zde se svou návštěvou skončili. MediaWiki.org není otevřená encyklopedie Wikipedie. Přečtěte si článek o pojmenováních. Wikipedie je běžící wiki software dokumentovaný na tomto serveru. Pokud chcete pracovat na wiki encyklopedii, přesuňte se tam.
MediaWiki není Wikimedia Wikitech
MediaWiki.org není určená pro technickou dokumentaci, která je specifická pro Wikimedii. Přečtěte si prosím tento článek pokud tápete v jejich názvech a kompetencích. Wikimedie je skupina wiki provozujících nějaký software zdokumentovaný na tomto webu. Podívejte se, prosím, na stránku wikitech:Main Page.
MediaWiki.org není poskytovatel webového prostoru
Tento server nenabízí úložiště soukromých, firemních či libovolných jiných dat nesouvisejících s programem MediaWiki. Také není určen jako testovací wiki např. pro testování formátování (k tomu můžete použít pouze naše pískoviště, případně se podívejte na testovací wiki) či pro tvorbu XHTML obsahu pro jiné projekty.
Nemůžete zde ani uchovávat svůj web, osobní stránky, blog, ani soukromou wiki. Pokud chcete wikitechnologii použít pro společnou tvorbu nějakého jiného obsahu, i kdyby jím měla být jediná stránka, existuje mnoho serverů poskytujících hosting wiki (zdarma či za peníze). Také si můžete nainstalovat wiki software na vlastní server. Podrobnější příručku, jak na to, nabízí wikikniha Wiki Science.
Uživatelé tohoto serveru samozřejmě mají uživatelské stránky, ty ale slouží jen pro informace relevantní k jejich činnosti na MediaWiki.org. Pokud si chcete založit osobní stránku nesouvisející s MediaWiki, využijte služeb některého z mnoha poskytovatelů volného prostoru na internetu nebo blogovacích systémů. Reklama, zejména ta obsahující externí odkazy, může být z uživatelských stránek kdykoli odstraněna.
MediaWiki.org není skladiště odkazů, obrázků či jiných souborů
Tento server není mirror, ani skladiště odkazů, obrázků či jiných souborů. Načítejte sem pouze soubory, které jsou užitečné pro MediaWiki.org, a uvádějte u nich úplné informace o zdroji a svobodné licenci; cokoli jiného bude smazáno. Při načítání si důkladně prostudujte načítací formulář a zvažte, zda soubory nenačíst na Wikimedia Commons, odkud je mohou využívat všechny projekty Wikimedie.
Veškeré příspěvky do MediaWiki.org mohou být bezohledně editovány a volně šířeny. Vložením libovolného obsahu souhlasíte s jeho zveřejněním k užívání podle Creative Commons Attribution/Share-Alike License (CC BY-SA) nebo, pokud je to výslovně uvedeno, jako volného díla.
MediaWiki.org není prostředek pro reklamu
Tento server není prostředkem pro (komerční) propagaci či reklamu, propagandu nebo obhajobu čehokoli jiného než samotné MediaWiki a projektů Wikimedie.
MediaWiki.org není neuspořádanou sbírkou informací
Tato stránka není neomezenou, případně neuspořádanou sbírkou položek týkajících se každého projektu využívajícího software MediaWiki. Články zabývající se jinými softwarovými problémy nebo problémy s jednotlivými wiki nejsou pro tento web vhodné. Zkuste prosím zůstat u zadání: Vytvářet obsah týkající se samotného softwaru MediaWiki.
MediaWiki.org není diskusní fórum, ani chat
Nezneužívejte tento server, zvláště uživatelské a diskusní stránky, jako diskusní fórum či chat (je to samozřejmě otázkou míry a obsahu). K diskusi nebo chatování je určen náš IRC kanál: #mediawiki připojit se.
Také se podívejte na možnosti komunikace.

Historie MediaWiki.org

První editace na této wiki proběhla v srpnu 2004. Veškerý obsah je (a samozřejmě bude) nehotový. Informace o historii software MediaWiki najdete na MediaWiki history.

Kontakt

Podívejte se, prosím, na stránku Komunikace .

Související stránky

  • Úvod – několikastránkový úvod do MediaWiki