Довідка:Візуальний редактор/ЧаПи

This page is a translated version of the page Help:VisualEditor/FAQ and the translation is 46% complete.
Outdated translations are marked like this.
PD Зверніть увагу! Коли Ви редагуєте цю сторінку, то погоджуєтесь робити свій внесок під ліцензією CC0. Детальніше про умови ліцензії можна дізнатися на сторінці довідки. PD

Загальні

Що таке Візуальний редактор?
Візуальний редактор — це застосунок, розроблений фондом Вікімедіа, який дозволяє користувачам редагувати статті в MediaWiki без необхідності знання вікі-розмітки. За допомогою Візуального редактора редагування сторінок стає схожим на роботу з текстовим процесором, у якому текст виглядає так само, як і після збереження.
VisualEditor is a software development initiative by the Wikimedia Foundation that will allow people to edit pages in MediaWiki without needing to learn wikitext syntax.

With VisualEditor, formatting pages will work very similarly to a word processor. While editing, the page will look very similar to what the page will look like after it is saved.

Чому потрібні ці зміни?
Складний синтаксис вікі-розмітки, який використовується у старому діалоговому вікні редагування, є найбільшою перешкодою на шляху до першого редагування і активної участі у житті вікі-спільноти. Щоб збільшити кількість успішних перших спроб редагування ми потребуємо кращої системи редагування. Будь ласка, прочитайте довше пояснення для отримання детальнішої інформації.
The complex wiki markup syntax used by the old editing window is the biggest barrier to making the first edit, and therefore the biggest barrier to beginning the path that could lead to someone's becoming a productive, experienced member of the editing community.

To increase the number of successful first attempts at editing, we need a better editing system. Please read our longer explanation for more details.

Де можна дізнатися більше про використання Візуального редактора?
Будь ласка, перегляньте Посібник користувача для Візуального редактора.
Please see the VisualEditor User guide.
Коли Візуальний редактор буде увімкнений у моїй вікі?
Поточний графік майбутніх впроваджень програмного забезпечення публікується на сторінці VisualEditor/Rollouts. Понад половина Вікіпедій отримали доступ до Візуального редактора для усіх користувачів як опції, яку можна вмикати за бажанням, ще протягом 2013 року.
The current schedule for future rollouts is posted at VisualEditor/Rollouts.

More than half of Wikipedias received VisualEditor as an option for all users during 2013. Візуальний редактор тепер доступний як бета-функція, що може бути увімкнена за бажанням, для усіх зареєстрованих користувачів на усіх проєктах Фонду Вікімедіа за винятком Вікісловника та Вікіджерел.

Навіщо ви впроваджуєте цю програму, незважаючи на те, що її розробка ще не завершена?
Програма ще однозначно не завершена; до неї ще мають бути додані функції, та мають бути виправлені наявні проблеми. Зрештою, найкращим способом виявляти помилки в програмі та визначати, яких функцій у ній бракує — це залучити якнайбільше людей до її тестування, які могли б використовувати таку програму, гратися з нею, і, відповідно, належно оцінити. І незважаючи на розуміння того, що помилки бувають досить руйнівними, все-таки їх досить швидко виправляють, а оце впровадження дає нам змогу виявляти їх як помилки, що потребують виправлення.
The software has features to be added and issues to be resolved.

Ultimately, the best way to detect bugs and identify missing features is to have as many people as possible using the software and playing with it. While we know that bugs are disruptive in the short term, they will be fixed, and the current use is what lets us identify things that need fixing.

Я виявив проблему, пов'язану з Візуальним редактором. Як я можу повідомити про неї, щоб ви її вирішили?
Якщо ви бажаєте та можете, будь ласка, повідомте про проблему в фабрикаторі у продукті VisualEditor. Більшість великих Вікіпедій також мають вікі-сторінку, присвячену відгукам про візуальний редактор; дивіться список у Вікіданих. На mediawiki.org також є центральна сторінка відгуку.
If you're willing and able, please report the issue in Phabricator in the "VisualEditor" product.

Most large Wikipedias also have a wiki page dedicated to feedback about VisualEditor; see the list on Wikidata. There is also a central feedback page on mediawiki.org.

Як вимкнути Візуальний редактор?
Аби продовжити редагування тексту за допомогою редактора вікірозмітки, просто натисніть вкладку «Редагувати код» замість «Редагувати». Якщо використовувати посилання на редагування, що розташовані поруч із заголовками розділів, редактор вікірозмітки можна відкрити, клацнувши на посилання «ред. код» замість «ред.». У вікі, де візуальний редактор все ще є бета-функцією, ви можете просто зняти його прапорець у вкладці Beta у ваших налаштуваннях; на інших вікі, ви можете встановити прапорець «Тимчасово вимкнути візред, поки він знаходиться в бета-версії» на вкладці Редагування.
У Візуальному редакторі відсутня корисна функція. Як я можу попросити вас додати її?
Деякі функції зараз розробляються, або проєктуються (такі, як підтримка редагування віршів та нотних записів). Деяку додаткову інформацію можна отримати на сторінках «Дорожня мапа», «Цілі проєктів інжинірингу Вікімедіа» за 2015-2016 рр., а також на Фабрикаторі. Якщо Ви не знайдете там жодної згадки про нову функцію, яку Ви хотіли б запропонувати, будь ласка, подайте запит на неї, використовуючи той же процес, що й для повідомлень про помилки.
Some features are currently being developed or planned.

The Roadmap, the Wikimedia Engineering goals pages for 2015–2016 and the Phabricator workboard provide some additional information as well. If you can't find any reference to the new feature you'd like to suggest, please submit it using the same process used to report an issue.

Чи буде залишена можливість редагувати у форматі вікірозмітки після того, як Візуальний редактор стане основним методом редагування?
Так. Згодом Візуальний редактор буде встановлений як стандартний метод редагування сторінок, однак метод редагування вихідного вікітексту продовжуватиме існувати як альтернатива. Планів цілковито унеможливити редагування вікірозмітки немає.
Чи можу я використовувати звичну вікірозмітку на кшталт [[ ]] та {{ }} у Візуальному редакторі?
Ні. Зараз ці скорочення викличуть інструменти редагування посилань та шаблонів, відповідно. Якщо ж Ви використаєте вікірозмітку у статті, з'явиться повідомлення з попередженням про це. Див. Посібник користувача для Візуального редактора, аби дізнатися більше про те, як цим редактором користуватись.
Чому мій браузер не підтримується?
Створення сучасного інтерфейсу редагування для Вікіпедії та її дочірньої вікі є технічним завданням, але це можливо, використовуючи сучасні веб-технології та стандарти. На жаль, деякі браузери не підтримують багато функцій, які нам потрібні для візуального редактора. Ми робимо все можливе, щоб підтримувати найпоширеніші браузери: візуальний редактор добре працює з останніми версіями найпопулярніших веб-переглядачів: Firefox 15 і новіших версій; Iceweasel 10 і вище; Safari 7 і вище; Chrome 19 і вище; Opera 15 і вище; Microsoft Internet Explorer 10 і вище; Край 12 і вище. У деяких браузерах, таких як Internet Explorer 9, попередження все одно відображатиметься, але у користувачів не повинно виникнути серйозних проблем із редагуванням. Спроба обійти обмеження старих браузерів призведе до відволікання ресурсів від покращень, які принесуть користь більшості користувачів. Ми рекомендуємо вам оновити веб-переглядач до підтримуваного веб-переглядача і, якщо ви не можете, продовжувати редагувати за допомогою вихідного вікітексту. (Див. матриця цільового браузера для отримання детальної інформації.)

Unfortunately, some browsers don't support many of the features we need for VisualEditor. We're doing our best to support the most common browsers: VisualEditor works well with recent versions of the most popular web browsers: Firefox 15 and up; Iceweasel 10 and up; Safari 7 and up; Chrome 19 and up; Opera 15 and up; Microsoft Internet Explorer 10 and up; Edge 12 and up. In some browsers, such as Internet Explorer 9, a warning message will still show up, but users shouldn't experience any major problems editing. Trying to work around the limitations of older browsers would divert resources from improvements that would benefit the majority of users. We encourage you to upgrade to a supported browser and, if you can't, to continue to edit using the source wikitext editor. (See target browser matrix for specific details.)

Чи працює Візуальний редактор із сторінкою коректури у Вікіджерелах, або із шаблонами Вікісловника та іншими функціями, яких немає у Вікіпедії?
Візуальний редактор — достатньо гнучкий, щоб його можна було адаптувати до усіх сайтів Вікімедіа. Однак, значна залежність Вікісловника від шаблонів вимагатиме від користувачів спільноти виконання великого масиву робіт, пов'язаних із заповненням TemplateData у шаблонах, щоб зробити їх використання можливим у Візуальному редакторі. Так само і сторінка коректури у Вікіджерелах вимагатиме деякої додаткової роботи для вдалого інтегрування Візуального редактора у цей проєкт.
Чи можу я встановити Візуальний редактор у своїй персональній вікі поза межами Вікімедіа?
Так, на свій власний ризик. Розширення VisualEditor та Parsoid — доступні для завантаження, проте вони все ще експериментальні; зауважте, що Parsoid потребує nodeJS. Якщо Ви таки встановите і станете їх використовувати — будь ласка, повідомте нас на Фабрикаторі, які функції працювали, а які ні.
Чи виконує Візуальний редактор автоматичні виправлення сторінок?
У більшості випадків візуального редактору не буде вносити зміни у форматування рядків, які не редагуються безпосередньо. У випадках, коли розмітка вже на сторінці обробляється неправильно (наприклад, із таблицями, які не закриті), він може спробувати виправити це.
Чи буде ввімкнено візуальний редактор на сторінках обговорення?
​Ні. Це питання виникає досить часто.
 • Візуальний редактор призначений для редагування вмісту, простих сторінок тексту.[1]
  • Сторінки обговорення не є вмістом. Багато інструментів і шаблонів дизайну, завдяки яким VE зручно використовувати для редагування вмісту, ускладнюють його використання для обговорень.
  • Щоб зробити його придатним для обговорення, нам доведеться видалити або зламати багато з цих шаблонів у VE. Ми витратили багато часу на дослідження з користувачами, що там найкраще працює.
 • VE не може мати справу зі структурованими обговореннями, а обговорення у відкритому тексті не є структурованими.
  • Обговорення, подібні до традиційних сторінок обговорення, не є структурованими обговореннями з технічної точки зору, незважаючи на те, що до кожної відповіді додається певна кількість двокрапок або маркерів, щоб створити псевдоструктуру. З сучасним дизайном класичних обговорень частина програмного забезпечення не може знати, хто кому відповів – можуть тільки люди. Немає реального зв’язку між повідомленнями (яка публікація є батьківською/дочірньою), що є визначенням структурованого обговорення.
  • На даний момент Flow займається структурованими обговореннями. У Flow кожен допис є незалежним з унікальним ідентифікатором, пов’язаним з іншими публікаціями та темою (також з унікальним ідентифікатором), із певною історією, і всі дописи можуть бути точно націлені. У майбутньому можна буде вести розмови в кількох місцях, переміщувати теми чи відповіді, а також створювати підобговорення за допомогою Flow. Класичні сторінки обговорення, використовуючи VE чи ні, цього не дозволяють.
Відповіді на моє запитання тут немає. Де я може його поставити?
Ви можете запитати на сторінці відгуків VisualEditor у вашій вікі (дивіться список у Вікіданих) або на центральній сторінці відгуків на mediawiki.org.

Ресурси спільноти

Де я можу дізнатися більше про те, що можуть зробити спільноти, щоб адаптувати візуальний редактор до своїх сайтів?
Ви можете знайти свого роду «контрольний список» тут на mediawiki.org.
Де я можу знайти людей, які мають досвід у подібних зусиллях?
Список назв є в Community Taskforce.

Примітки

 1. На основі повідомлення на wikimedia-l mailing-list, червень 2016 року