Довідка:Пошук

This page is a translated version of the page Help:Searching and the translation is 88% complete.
PD Зверніть увагу! Коли Ви редагуєте цю сторінку, то погоджуєтесь робити свій внесок під ліцензією CC0. Детальніше про умови ліцензії можна дізнатися на сторінці довідки.
PD
Щоб отримати документацію щодо функції пошуку у вікі Вікімедіа, див. Довідка:CirrusSearch .

Найшвидший спосіб знайти інформацію на MediaWiki – це знайти її безпосередньо. На кожній сторінці є поле пошук.

Введіть ключові слова та фрази та натисніть Enter або Return або натисніть значок лупи (або кнопку «Пошук» або «Перейти», якщо ви використовуєте інші обкладинки). Якщо сторінка має таку саму назву, як і введену, ви перейдете прямо на цю сторінку. В іншому випадку він шукає на всіх сторінках вікі (з деякими обмеженнями, див. нижче) і надає список статей, які відповідають вашим пошуковим термінам, або повідомлення про те, що на жодній сторінці немає всіх ключових слів і фраз.

Як це працює

  • Він шукає всі сторінки у вікі з деякими обмеженнями.
  • Вміст статті шукається в необробленому вигляді (вікітексту), тобто він шукає текст, який з’являється у полі редагування, коли ви натискаєте «редагувати», а не на відтвореній сторінці. Це означає, що вміст, що надходить із включеного шаблону, не буде підібрано, але буде цільовим посиланням.
  • Пошук можна розглядати як такий, що оперує цілими словами, які розділені пробілом чи іншим знаком пунктуації. Отже, якщо розшукуваний термін набрано як «book», сторінки, що містять лише «books» чи «booklet», не будуть знайдені. Якщо термін набрано як «inter», не будуть знайдені сторінки із словом «international», але можуть бути знайдені сторінки із словом «inter-national».
  • Результати включатимуть лише сторінки, які містять усі слова у вашому пошуку.
  • You can search for parts of words using a wildcard (*), so book* will return results for book and books. This operation is more expensive.
  • Ви можете шукати фразу, використовуючи подвійні лапки. Фразу можна вважати такою, що складається з цілих слів, тож фразу «прем'єр-міністр» буде не знайти за допомогою пошуку за «ime Min», але вона буде бути знайдено за допомогою пошуку «прем'єр-міністр».

Як обмежити пошук

Натискання кнопки «Знайти» при порожньому полі для розшукуваного терміну перенаправить на сторінку «Спеціальна:Пошук», де доступні додаткові опції (так само доступні в будь-якому переліку знайдених сторінок)

Може виявитись корисним обмеження пошуку сторінками з певного простору імен, тобто пошук лише на сторінках типу «User». Перевірте простори назв, необхідні для такого вашого пошуку.