Kategori:Uzantılar

This page is a translated version of the page Category:Extensions and the translation is 90% complete.
Outdated translations are marked like this.

Bu kategori listesi bilgisi ve sayfalar MediaWiki uzantıları için oluşturulmuştur.

Uzantı bulma

Aşağıda listelenen alt kategoriler, uzantı kümesine göz atmanın birçok yolunu sunar. Mediawiki.org'da bir sayfaya sahip olan tüm uzantıların listesini görmek için tüm uzantılar alt kategorisine gidin.

Diğer uzantı listeleri arasında şunlar bulunur:

Aradığınızı yapan bir uzantıyı bulamazsanız Uzantı istekleri adresinden bir tane talep edebilirsiniz.

Burada listelenen uzantıların çoğunun, MediaWiki yazılım geliştirme ekibine bağlı kişiler tarafından sağlanmadığını lütfen unutmayın. Çoğu uzantı için, yazılım kalitesinin veya güvenliğinin veya MediaWiki'nin son sürümleriyle ne kadar iyi çalışacağının garantisi yoktur.

Bir uzantı ile yardım alma

Bir uzantının belgelendirme sayfası, uzantıyı kurmak/kullanmak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri umarız size vermelidir. Başka sorularınız varsa, bunları ilgili tartışma sayfasında gündeme getirebilir veya listelenen iletişim bilgileri varsa uzantı yazarlarıyla iletişime geçebilir veya mediawiki-l posta listesi veya #mediawiki IRC kanalı kullanabilirsiniz. Lütfen, MedyaWiki geliştiricileri üçüncü taraf uzantılarıyla ilgili sorularla temasa geçin!

Mevcut uzantıları iyileştirme

Yeni uzantılar oluşturma

Manual:Uzantılar sayfası, uzantıların nasıl yapılandırıldığına dair iyi bir genel bakış sunar.

Ayrıca aşağıdaki sayfalara bakınız:

Bu siteye eklemek istediğiniz bir uzantınız varsa, yeni bir sayfa oluşturun ve uzantı şablonunu bunun üstüne ekleyin (veya yeni bir uzantı maddesi oluşturun). Bu, yararlı bir bilgi kutusu oluşturacak ve sayfa bu kategoriye ekleyecektir. Ayrıntılar için Template:Extension sayfasına bakın. Ayrıca sayfanın gövdesine olabildiğince fazla ayrıntı eklemelisiniz ve kullanıcı sorularını yanıtlamak için oldukça düzenli bir şekilde tekrar kontrol etmeniz akıllıca olacaktır.

Lütfen MediaWiki sürüm oluşturmayı takip edin ve REL1_35, REL1_36, REL1_37, vb. dal adlarını kullanın. Bir hata düzeltmesinin geri aktarılması gerektiğinde, mevcut dallarda kolayca düzeltilebilir. Ayrıca Git kullanıcılarının, alakasız ve öngörülemeyen adlara sahip tarball'lar ve zip dosyaları yerine doğrudan MediaWiki kaynaklarından çalışmasına olanak tanır. Ayrıca Uzantı yaşam döngüsü yönetimi sayfasına bakın.

Uzantı kodunda yeni hooklar tanımlayan uzantılar, bunları uzantı hook kayıt defteri sayfasına kaydetmelidir.

Yeni ad alanı tanımlayan uzantılar bunları Uzantı varsayılan ad alanı sayfasına kaydetmelidir.

Ayrıca bakınız

Dikkat

MediaWiki geliştiricileri, üçüncü taraf eklentileri için hiçbir destek sağlamaz ve ne MediaWiki geliştiricileri ne de bu sitenin sahipleri, açıklanan, uygunluk, işlevsellik, güvenlik veya başka bir özellik için herhangi bir garanti vermez. Bu siteye bir uzantının eklenmesi MediaWiki geliştiricileri veya Wikimedia Vakfı tarafından bir onaylanma değildir.

Bu web sitesinde yayınlanan belirli bir uzantının, kullanıcıları siteler arası komut dosyası çalıştırma veya diğer güvenlik açıklarına maruz bırakan veya başka şekilde güvensiz olan güvenlik açıkları içeren dağıtıldığı veya önceden bildirilmeksizin silinebileceği düşünülürse, bunlar silinir.

Genel sorumluluk reddinin hükümleri muhafaza edilir.