Kategoria:Rozszerzenia

This page is a translated version of the page Category:Extensions and the translation is 100% complete.

Ta kategoria zawiera informacje i strony związane z rozszerzeniami MediaWiki.

Wyszukiwanie rozszerzeń

Podkategorie wymienione poniżej udostępniają różne sposoby przeglądania zestawu rozszerzeń. Aby zobaczyć listę wszystkich rozszerzeń, które mają stronę na mediawiki.org, przejdź do podkategorii wszystkie rozszerzenia.

Inne listy rozszerzeń zawierają:

Zwróć uwagę, że większość wymienionych tutaj rozszerzeń nie są utrzymywane przez ludzi powiązanych z zespołem rozwijającym MediaWiki. Dla większości rozszerzeń nie ma gwarancji jakości oprogramowania, jego bezpieczeństwa, lub jak dobrze będzie działało z najnowszymi wersjami MediaWiki.

Otrzymywanie pomocy na temat rozszerzeń

Mamy nadzieję, że strony z dokumentacją rozszerzenia będą zawierać wszystkie informacje potrzebne do zainstalowania/używania rozszerzenia. Jeśli masz dodatkowe pytania, możesz je zadać na powiązanej stronie dyskusji lub skontaktować się z autorem (autorami) rozszerzenia, jeśli są tam wymienione informacje kontaktowe, lub skorzystać z istniejącego kanału pomocy, takiego jak lista dyskusyjna mediawiki-l lub kanał IRC #mediawiki. Prosimy nie kontaktować się z programistami MediaWiki z pytaniami dotyczącymi rozszerzeń osób trzecich!

Ulepszanie istniejących rozszerzeń

Tworzenie nowych rozszerzeń

Podręcznik:Rozszerzenia strona ma dobry opis tego, jak rozszerzenia są zbudowane.

Zobacz też następujące strony:

Jeśli masz rozszerzenie, które chcesz dodać na tę stronę, stwórz nową stronę i dodaj na górze szablon rozszerzenia (albo stwórz nową stronę rozszerzenia). Stworzy to przydatną tabelkę informacyjną oraz doda stronę do tej kategorii. Zobacz Szablon:Rozszerzenie po szczegóły. Powinieneś również dodać jak najwięcej szczegółów w treści strony. Mądre będzie również częste zaglądanie tutaj aby odpowiedzać na pytania użytkowników.

Stosuj się do sposobu numeracji wersji MediaWiki i używaj nazw gałęzi REL1_35, REL1_36, REL1_37, itd. Jeśli trzeba naprawić błąd, można go łatwo naprawić w bieżących gałęziach. To również pozwala użytkownikom Gita pracę bezpośrednio z poziomu kodu źródłowego MediaWiki, zamiast używania plików zip i tar z niejasnymi i niespodziewanymi nazwami. Zobacz też Extension lifecycle management.

Rozszerzenia definiujące nowy hak w kodzie rozszerzenia powinny zarejestrować je na stronie rejestr haków rozszerzeń.

Rozszerzenia które definiują nowe przestrzenie nazw powinny być zarejestrowane na stronie domyślne przestrzenie nazw rozszerzeń.

Zobacz też

Oświadczenie

Developerzy MediaWiki nie udzielają pomocy przy rozszerzeniach osób trzecich i ani developers MediaWiki, ani administratorzy tej strony nie mogą zapewnić przydatności, funkcjonalności, bezpieczeństwa ani żadnej właściwości jakiegokolwiek rozszerzenia opisanego na tej stronie. Dodanie rozszerzenia na tej stronie nie równa się z jego poparciem developerów MediaWiki albo fundacji Wikimedia.

Jeśli czujesz, że jakieś rozszerzenia opublikowane na tej stronie jest udostępnianie z lukami bezpieczeństwa, które narażają na ataki cross-site scripting, albo inne luki lub które w jakiś sposób są niebezpieczne, mogą i będą usuwane bez uprzedniego ostrzeżenia.

Postanowienia ogólnego wyłączenia odpowiedzialności zostają zachowane.

Pages in category "Kategoria:Rozszerzenia"

The following 3 pages are in this category, out of 3 total.