Okuma/Web/Masaüstü İyileştirmeler/Üçüncü prototip testi

This page is a translated version of the page Reading/Web/Desktop Improvements/Third prototype testing and the translation is 96% complete.

Yönergeler

 1. Lütfen prototipi masaüstü veya dizüstü bir bilgisayarda, yeni bir sekmede açın.
 2. Aşağıdaki formu kullanarak bu sayfada yeni bir bölüm oluşturun (bölüm yanıt vermeniz istenen sorular önceden eklenmiş şekilde gelecektir).
 3. Yeni oluşturduğunuz bölümü prototip hakkındaki geribildiriminiz ile doldurun.


ⓘ E-posta yoluyla geribildirim yollamayı tercih ediyorsanız, lütfen olga wikimedia.org adresi üzerinden Olga Vasileva'yla iletişime geçin.

Bunun bir prototip olması nedeniyle bağlantıların çoğunun aslında çalışmadığını ve başka hata veya garipliklerle de karşılaşabileceğinizi unutmayın.

⚠ Ne yazık ki "yeni bölüm formu" Görsel Düzenleyici (VE) ile uyumlu değildir. Görsel Düzenleyici kullanıyorsanız, lütfen manuel olarak yeni bir bölüm oluşturun ve (aşağıda listelenen) geribildirim sorularını kopyalayıp yapıştırın.

Test sırasında, içindekiler tablosunun yeni sunumuna odaklanmanızı istiyoruz. Bununla birlikte, her türden ve herhangi bir işlev konusunda fikir ve geribildirimleri memnuniyetle karşılıyoruz.

Geribildirim Sorularının Önizlemesi

 1. Sayfayı yavaşça aşağı kaydırın. Neler farkettiniz? Bu deneyim hakkında ne düşünüyorsunuz? Birkaç farklı maddede deneyin.
 2. Burada gösterilen içindekiler tablosu sizin için faydalı mı? Bu içindekiler tablosunu kullanmak, sayfayı okuma veya düzenleme deneyiminizi nasıl değiştirecek?
 3. İçindekiler tablosunda "dişli" simgesini seçin ve ardından "tüm bölümleri varsayılan olarak genişlet" ayarını işaretleyin. Ayarların görünümündeki değişikliğe dikkat edin. Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?
 4. Bu maddenin tartışma sayfasına gidin. Bu sayfadaki içindekiler tablosu hakkında neler fark ettiniz? Bu tasarım, özellikle tartışma sayfaları için nasıl geliştirilebilir?
 5. İçindekiler tablosunu oluştururken daha küçük ekran çözünürlüklerinde çalışan bir sürüme sahip olduğumuzdan emin olmak istiyoruz. Aşağıdaki fikri gözden geçirin. Bu çözüm hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
   
 6. (İsteğe bağlı, vaktiniz varsa) Bu maddeye gidin. İçindekiler tablosundaki "dişli" simgesini seçin. Burada gördüğünüz diğer ayarlardan bazılarıyla denemeler yapın. Bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Özellikle yararlı bulduğunuz bir ayar var mı?
 7. Şu anda bazı sayfalar içindekiler tablosu için özel konfigürasyonlar ("sihirli kelimeler") içermektedir. Bunları mevcut tasarıma dahil etmenin bir yolu olduğunu düşünüyor musunuz? Varsa, nasıl?
 8. Lütfen son düşünce, fikir veya sorularınızı ekleyin.

İçindekiler tablosu için yeni bir konum test ediyoruz. Aşağıda denemenizi tavsiye ettiğimiz farklı konfigürasyonların bir listesi bulunmaktadır.

 • Üstüne kaydırdığımda bölümü genişlet
 • Tüm bölümleri varsayılan olarak genişlet
 • Bölümleri numaralandır
 • Bölüm başlıklarını kapatma (yerine üç nokta kullan)

Feedback