مطالعه/وب/بهبودهای دسکتاپ/سومین آزمایش نمونهٔ اولیه

This page is a translated version of the page Reading/Web/Desktop Improvements/Third prototype testing and the translation is 100% complete.

دستورالعمل‌ها

 1. لطفا نمونهٔ اولیه را در یک زبانه جدید باز کنید (روی کامپیوتر دسکتاپ یا لپ‌تاپ)
 2. با استفاده از فرم زیر یک بخش جدید ایجاد کنید (با سوالاتی از قبل پرشده تا شما پاسخ دهید).
 3. بازخورد خود را درباره نمونه اولیه در بخش جدیدی که ایجاد شده بنویسید.


اگر می‌خواهید بازخورد خود را ایمیل کنید لطفا به این آدرس نظر خود ارسال کنید: olga wikimedia.org.

⚠ به یاد داشته باشید که در نمونه اولیه بسیاری از پیوندها کار نخواهند کرد، و احتمالا به مشکلاتی برخورد خواهید کرد.

⚠ متاسفانه فرم بخش جدید با ویرایشگر دیداری سازگار نیست. اگر از ویرایشگر دیداری استفاده می‌کنید، لطفا بخش جدید را به صورت دستی ایجاد کرده و سوالات و بازخورد خود را کپی کنید. (در زیر لیست شده)

⚠ در حین تست، از شما می خواهیم روی ارائه جدید فهرست مطالب تمرکز کنید. با این حال، از هر نوع بازخورد و ایده‌ای از هر قابلیتی پذیرا خواهیم بود.

پیش‌نمایش سوالات بازخورد

 1. صفحه را به آرامی به پایین پیمایش کنید. متوجه چه چیزی می شوید؟ نظر شما در مورد این تجربه چیست؟ چند مقاله مختلف را امتحان کنید.
 2. آیا فهرست مطالب نشان داده شده در اینجا برای شما مفید است؟ استفاده از این فهرست مطالب چگونه تجربه خواندن یا ویرایش صفحه شما را تغییر می دهد؟
 3. در فهرست مطالب، شمایل «چرخ‌دنده» را انتخاب کنید، سپس تنظیمات با علامت «گسترش همه بخش‌ها به طور پیش‌فرض» را انتخاب کنید. به تغییر در ارائه تنظیمات توجه کنید. نظر شما در این مورد چیست؟
 4. به صفحه بحث این مقاله بروید. در فهرست مطالب این صفحه چه می بینید؟ چگونه می توان این طراحی را به طور خاص برای صفحات بحث بهبود بخشید؟
 5. هنگام ساخت فهرست مطالب، می‌خواهیم مطمئن شویم که نسخه‌ای داریم که برای وضوح صفحه نمایش کوچک‌تر کار می‌کند. ایده ارائه شده در زیر را مرور کنید. نظر شما در مورد این راه حل چیست؟
   
 6. (اختیاری، اگر وقت دارید) به این مقاله بروید. نماد «چرخ‌دنده» را در فهرست مطالب انتخاب کنید. با برخی از تنظیمات دیگر موجود در اینجا آزمایش کنید. در مورد اینها چه نظری دارید؟ آیا به این را مفید می دانید؟
 7. برخی از صفحات در حال حاضر دارای تنظیمات خاصی برای فهرست مطالب هستند ("کلمات جادویی"). آیا فکر می کنید راهی برای گنجاندن اینها در طراحی فعلی وجود دارد؟ اگر بله، چگونه؟
 8. لطفا هرگونه فکر، ایده یا سوالات نهایی خود را بنویسید.

ما در حال آزمایش موقعیت جدیدی برای فهرست مطالب هستیم. در زیر لیستی از پیکربندی های مختلف وجود دارد که شما را تشویق می کنیم آنها را امتحان کنید.

 • وقتی به آن اسکرول می کنم، بخش را گسترش بده
 • همه بخش ها را به طور پیش فرض گسترش بده
 • بخش های شماره
 • عناوین بخش ها را کوتاه نکن (به جای آن از سه نقطه استفاده کن)

بازخورد