Czytanie/WWW/Ulepszenia interfejsu/Trzecie testowanie prototypu

This page is a translated version of the page Reading/Web/Desktop Improvements/Third prototype testing and the translation is 100% complete.

Instrukcje

 1. Otwórz prototyp w nowej karcie (na komputerze PC albo na laptopie).
 2. Utwórz nową sekcję na tej stronie, używając formularza poniżej (zostanie on automatycznie uzupełniony pytaniami).
 3. Podziel się swoją opinią na temat prototypu w nowo utworzonej sekcji.


ⓘ Jeżeli wolisz wysłać opinię e-mailem, wyślij go do Olgi Vasilevej na olga wikimedia.org.

⚠ Miej na uwadze, że to tylko prototyp i większość linków nie działa, a ponadto możesz zauważyć inne błędy czy niedociągnięcia.

⚠ Formularz nowej sekcji niestety nie jest kompatybilny z VisualEditorem (VE). Jeśli korzystasz z VisualEditora, utwórz nową sekcję, skopiuj i wklej nasze pytania (podane niżej).

⚠ Zapoznając się z prototypem, skup się na spisie treści. Opinie i pomysły dotyczące pozostałych elementów strony są także mile widziane.

Pytania z formularza opinii

 1. Przewiń stronę powoli w dół. Co zauważasz? Co o tym myślisz? Wejdź na kilka artykułów.
 2. Czy spis treści w tym miejscu jest dla ciebie użyteczny? Jak takie położenie spisu treści zmieni twoje czytanie lub edytowanie strony?
 3. Kliknij na ikonkę koła zębatego w spisie treści. Zaznacz opcję "domyślnie rozwiń wszystkie sekcje". Zobacz, co się zmieniło. Co o tym myślisz?
 4. Przejdź na stronę dyskusji artykułu. Co zauważasz w spisie treści tej strony? Jak jego wygląd może zostać poprawiony specjalnie dla stron dyskusji?
 5. Zmieniając wygląd spisu treści, chcemy się upewnić, że nasza wersja będzie dobrze wyglądała na mniejszych ekranach. Przyjrzyj się pomysłowi poniżej. Co o tym myślisz?
   
 6. (Opcjonalnie, jeśli masz czas) Idź do tego artykułu. Zaznacz ikonkę koła zębatego w spisie treści. Wypróbuj dostępne opcje. Co o tym myślisz? Czy któraś wydaje się szczególnie pomocna?
 7. Obecnie niektóre strony zawierają specjalne ustawienia dla spisów treści ("magiczne słowa"). Jak myślisz, czy jest sposób, żeby dostosować je do nowego wyglądu? Jeżeli tak, to jaki?
 8. Dodaj inne końcowe przemyślenia, pomysły lub pytania.

Testujemy nowe położenie spisu treści. Poniżej znajduje się lista konfiguracji, które chcielibyśmy, żebyś wypróbował(a).

 • Rozwiń sekcje, kiedy do nich przewijam
 • Domyślnie rozwiń wszystkie sekcje
 • Numeruj sekcje
 • Nie przenoś tytułów sekcji do następnych linii (użyj wielokropków)

Opinie