Візуальний редактор/Портал/Навіщо

This page is a translated version of the page VisualEditor/Portal/Why and the translation is 100% complete.
Співвідношення утримування новачків відносно активних редакторів у англійській Вікіпедії

Цифри

Графік вище демонструє співвідношення затримки нових редакторів у Вікіпедії з плином часу із загальним числом людей, які є активними редакторами. Як Ви бачите, це співвідношення не є позитивним. Вікіпедія саме переживає кризу, пов'язану з чисельністю редакторів. Якимсь чином ми відлякуємо надто багато новачків і втрачаємо життєву силу будь-якого спільного проекту — дописувачів.

А це означає, що нам просто не вистачає людей, які виконуватимуть ту роботу, яку треба зробити. Відставання стає все більшим та більшим, і все менше стає людей, здатних подолати завали завдань на Special:NewPages, чи перевірити біографії живих людей (БЖЛ).

Припинення зростання кількості нових номінацій статей на статус вибраної чи доброї — є результатом браку достатньої кількості людей не лише для того, аби писати статті, а й навіть для того, щоб їх рецензувати та спостерігати за ними. Кожен має певну область, певні тематики, над якими працює, і де явно не вистачає людей, щоб виконати усю роботу.

Причини

Ми маємо проблему, і для цього існує багато причин. Деякі люди покидають наші проекти тому, що вони не хочуть робити свій внесок продуктивно, що є цілком нормальним явищем. Інші ж полишають проекти тому, що для них спільнота відчувається надто ворожою, або ж тому, що вони не можуть розібратись, де ж саме можна отримати допомогу щодо певних питань.

Однак загалом, чимало людей покидають Вікіпедію тому, що саме по собі редагування є надто складним. Ще 2001 року, коли була заснована Вікіпедія, багато великих сайтів очікували, що користувачі писатимуть розміткою різних типів, і ми теж були одним з таких сайтів. Письмо розміткою було поширеним вмінням серед людей, що користувалися інтернетом — чи це був BBCode, вікірозмітка, чи навіть сирий HTML.

Проблема ж полягає в тому, що зараз надворі 2013 рік, а ми, якщо навіть не єдиний великий сайт, який все ще використовує розмітку, то вже точно єдиний сайт, що використовує настільки складну розмітку.

Відхід від розмітки

2013 року люди не очікують, що їм доведеться вчити розмітки для того, аби написати щось на веб-сайті. Тому вони дивуються, коли потрапляють сюди, і бачать, що таки доведеться, і більшість з них не радіють з такого досвіду. (Ми отримали деякі підтвердження цього у нашому користувацькому тесті, який ми провели перед запуском Візуального редактора.)

Чимало нових користувачів не починають із внесення значних змін; вони починають із малих редагувань, і навіть у цьому випадку їм доводиться вивчати вікірозмітку просто для того, аби могти читати панель редагування. Їх це відлякує, а тому вони покидають цю справу, як про це свідчать і наші користувацькі тестування.

Оцю потребу віднайти кращий метод редагування спільнота виявляла знову й знову — ще 2004 року. У відповідь на всі ці проблеми ми й творимо Візуальний редактор — тому, що люди вже давно просили про щось таке, а також, що важливіше, бо люди його потребують.

Вікірозмітка вже зараз відлякує новачків, і рівень відлякування лише збільшуватиметься разом з тим, як інші веб-сайти рухатимуться вперед, спрощуючи методи редагування. Ми створюємо Візуальний редактор тому, що якщо ми цього не зробимо, отой графік вгорі через п'ять років виглядатиме значно гірше.

Ми не очікуємо, що новим редактором користуватимуться всі (редактор вікірозмітки нікуди не подінеться), і ми не намагаємося переконати всіх і кожного. Проте ми цілком цілеспрямовані у тому, щоб зробити добру роботу й продемонструвати той позитивний вплив, який може справити це нове програмне забезпечення.