Vadovas:Kas yra MediaWiki?

This page is a translated version of the page Manual:What is MediaWiki? and the translation is 85% complete.
Outdated translations are marked like this.


MediaWiki logo

MediaWiki yra nemokama serverio tipo programinė įranga, kurios licencija yra (GNU) Bendroji viešoji licencija. Ji yra suprojektuota veikti dideliuose serverių ūkiuose, svetainei, kuri turi milijonus peržiūrų per dieną.

Tikriausiai žinote Vikipediją, laisvąją enciklopediją. Galbūt panašūs, bet skirtingi žodžiai, tokie kaip „Viki“, „Wikimedia“ ar „MediaWiki“, sukėlė tam tikrą painiavą. MediaWiki is the software on which Wikipedia is built.

The words "wiki", "Wikimedia", and "MediaWiki" have caused some confusion.

Norėdami sužinoti daugiau apie šiuos žodžius, skaitykite „Skirtumai tarp Vikipedijos, Vikimedijos, MediaWiki ir viki “, kur tai paaiškinta.

Bendra apžvalga

MediaWiki yra labai galinga, lanksti programinė įranga ir turi daug įgyvendintų viki funkcijų, kurios naudoja PHP apdoroti ir vaizduoti duomenis saugomus MySQL duomenų bazėje.

Puslapiai naudoja MediaWiki vikiteksto formatą, todėl naudotojai, kurie nežino HTML arba CSS gali juos lengvai keisti.

Kai naudotojas pateikia puslapio koregavimą, MediaWiki jį įrašo į duomenų bazę, tačiau neištrina buvusių puslapio versijų, taip yra leidžiama lengvai grįžti į buvusią versiją, vandalimo arba spaminimo atvejais. MediaWiki gali taip pat valdyti paveikslėlius ir multimedijos failus, kurie yra laikomi failų sistemoje. Didžiulėms viki, kurios turi daug vartotojų, MediaWiki palaiko podėliavimą ir gali būti lengvai derinamo su proxi serverio programine įranga. With dedicated extensions, MediaWiki can also handle structured data.

Kas yra MediaWiki...

MediaWiki yra programinė įranga.
Jeigu nežinote, kas yra viki, prašome paskaityti šį Vikipedijos puslapį prieš einant toliau!
MediaWiki yra serverio programinė įranga.
Kaip ir su bet kokia programine įranga, kurią atskleidžiate internetu, joje gali būti klaidų ir saugumo problemų. Įsirašykite MediaWiki tik tuo atveju, jeigu ketinate suspėti su security upgrades (saugomo atnaujinimais) (prašome užsiprenumeruoti gauti pranešimus apie saugumo atnaujinimus).
MediaWiki yra orientuota į Vikimedijos produktų poreikius.
Programa pirmiausia buvo sukurta būti paleista dideliame serverių ūkyje Vikipedijos ir jos seseriniams projektams. Ypatybės, atlikimas, konfigūracijos galimybes, paprastumas naudoti ir pan. dažnai yra skirtos šiam požiūriui; jei jūsų poreikiai radikaliai skiriasi, programinė įranga jums gali būti netinkama.
MediaWiki yra laisvoji programinė įranga
Nėra numatytą jokių garantijų.

Išbandykite vikitekstą

 
Bazinis vikitekstas (viki žymėjimas)

Taip, jūs galite lengvai redaguoti puslapius ir (laikinai) publikuoti netikrus sakinius ir net galite (laikinai) visiškai sunaikinti viki puslapį. Jums nereikia turėti jokių programavimo žinių tam atlikti.

Mes jums siūlome save išbandyti smėlio dėžėje. Prašome atlikti savo pasibandymus ten, kadangi kitu atveju administratoriai gali būti ne pernelyg maloniai nusiteikę jūsų atžvilgiu.

Jūs taip pat galite pasižiūrėti į kodų lapelį, kuris turi pagrindines formatavimo komandas.

Kai kurių dalykų MediaWiki taip pat nedaro...

  • Kadangi MediaWiki buvo sukurta atviram turiniui, ji dažnai nėra tinkama, kai jūs norite apriboti prieigą prie tam tikros viki dalies. Jis gali talpinti wiki organizacijos vidiniame tinkle, kur jį mato tik saviškiai.
  • MediaWiki buvo suprojektuota tarnauti didelių srautų svetainėms, tokioms kaip Vikipedija. Ji buvo optimizuota šiam panaudojimu ir gali būti nebetinkama mažiems puslapiams, kur disko apribojimai arba atmintis turi didesnius suvaržymus negu dažnių pralaidumo juosta.
  • MediaWiki yra įprastai tinkama pakeisti norimą forumo/blogo programinę įrangą, jeigu jums to reikia.

Aukščiau paminėtiems atvejams gali būti ir kitos viki programinės (arba ne viki) įrangos, kuri tenkins jūsų poreikius.

Taip pat skaitykite