Довідка:Сповіщення

This page is a translated version of the page Help:Notifications and the translation is 98% complete.
PD Зверніть увагу! Коли Ви редагуєте цю сторінку, то погоджуєтесь робити свій внесок під ліцензією CC0. Детальніше про умови ліцензії можна дізнатися на сторінці довідки. PD
Сповіщення повідомляють вам про нові події, які стосуються Вас у Вікіпедії чи на інших сайтах Вікімедіа.

Вітаємо на сторінці документації інструменту Сповіщення! (колишня кодова назва — Echo)

Щоб налаштувати, які сповіщення ви отримуєте, перейдіть до вкладки «Сповіщення» у розділі Налаштування цього сайту.

Наразі сповіщення розгорнуті у вікі, але вони не є у активній розробці. Станом на січень 2021 року не планується додавати більше функцій до сповіщень. Проте пропозиції щодо майбутніх покращень вітаються на сторінці обговорення.

Принцип

Інструмент Сповіщення (колишня кодова назва — Echo) надає користувачам Вікіпедії та іншим сайтам фонду Вікімедіа швидкі оновлення щодо подій, які їх зачіпають. Ці сповіщення можуть допомогти користувачам бути в курсі подій, що їх стосуються, і швидко реагувати, якщо вони мають таке бажання.

Це програмне забезпечення розроблене командою заохочення редакторів і командою співпраці Фонду Вікімедіа, щоб заохочувати людей до активнішої участі у житті сайтів Вікімедіа. Сповіщення задумані, щоб замінити та/або розширити існуючу систему сповіщень на цих сайтах, а також надати значно більше контролю користувачам.

До Notifications, єдиними сповіщеннями, які надавала MediaWiki, були листи про зміни у вашому списку спостереження й помаранчеве оголошення про зміни на сторінці обговорення користувача. Список спостереження дуже корисний, але його формат обмежений. Він добре працює для змін, пов’язаних зі сторінками, але не дуже добре для змін, пов’язаних із користувачами. В той же час, нерегулярності немає: якщо сторінка є в списку спостереження, вас буде повідомлено про наступну зміну, яка на ній станеться. Якщо сторінки немає в списку спостереження, ви не отримаєте нічого. Списки спостереження корисні, і вони добре виконують задачу, для якої вони були розроблені, але списки спостереження не охоплюють весь обсяг діяльності у вікі. Функції сповіщень у поєднанні зі списками спостереження можуть забезпечити кращу роботу користувача. Користувачі можуть легше дізнаватися про більше подій і краще контролювати, яку інформацію вони отримують.

Щоб дізнатися більше про Сповіщення, огляньте цей проєкт на MediaWiki.org.

Використання

Сповіщення — для усіх зареєстрованих користувачів сайтів Вікімедіа. Незареєстровані користувачі не можуть отримувати сповіщення (окрім сповіщень про сторінку обговорення, які відображаються для анонімних користувачів все тією ж оранжевою панеллю).

Бачити сповіщення можна наступними способами:

  • у випадному списку
  • на сторінці Special:Notifications
  • у вікі Вікімедіа сповіщення з інших вікі показуються у тій вікі, яку ви відкрили. Вони називаються «кросвікі сповіщення».

Різні типи сповіщень, які ви можете отримати, деталізовано на окремій сторінці.

Випадні сповіщення

Звістки і сповіщення

Коли хтось здійснює дію, що впливає на вас на сайті Вікімедіа, поруч з вашим іменем користувача з'являються кольорові значки, угорі праворуч на будь-якій сторінці сайту (угорі зліва, якщо вікі використовує писемність справа наліво). Ці сповіщення включають і кросвікі сповіщення. Коли сповіщень немає, ці значки сірі.

Перший значок (червоний, «звістки») містить найважливіші види сповіщень: нові повідомлення на вашій сторінці обговорення, згадки тощо. Другий значок (синій, «сповіщення») містить менш важливі сповіщення: посилання на сторінки, повідомлення на інших сторінках обговорення тощо.

Ці значки показують кількість нових сповіщень, які ви отримали. Натискання на значок показує випадний список найсвіжіших сповіщень (див. знімок екрану) і перемикає колір значка знову на сірий. Число буде більшим від нуля, поки ви не позначите усі свої сповіщення під цим значком як прочитані (особливо це стосується повідомлень).

Ви можете натиснути на потрібне сповіщення, щоб дізнатися про нього більше (див. опис нижче). Щоб побачити усі отримані сповіщення, ви можете натиснути на «Усі сповіщення» і перейти в архів сповіщень.

Детальний вигляд сповіщень

 
Позначення сповіщень як прочитані і непрочитані

Ось найпоширеніші сповіщення, які можна отримати. Вони розроблені за тим же принципом:

Піктограмка ліворуч (праворуч для мов з писемністю справа наліво)
Кружечок праворуч:
  • заповнений синім, якщо сповіщення непрочитане
  • порожній сірий кружечок, коли прочитане
Основна інформація: назва сповіщення жирним
Другорядна інформація: деталі про сповіщення (необов'язково)
Деталі: унизу, з деякою корисною інформацією:
  • завжди користувач, який виконує дію (з посиланням на їхню сторінку користувача) та дата у відносному форматі
  • інколи інша інформація, наприклад цільова сторінка
  • за потреби, меню з трьох крапок з додатковими опціями

Усе тіло сповіщення є посиланням, зазвичай на диф, пов'язаний з дією, про яку вас сповіщено.

Подібні сповіщення або сповіщення з інших вікі будуть згруповані.

Сторінка Спеціальна:Сповіщення

Щоб побачити усі свої недавні сповіщення, натисніть на «Усі сповіщення» у випадному віконці, щоб перейти до спеціальної сторінки сповіщень. Усі сповіщення на цій сторінці сортовані за датою. Найновіші сповіщення на цій архівній сторінці відображаються першими в списку. У вікі Вікімедіа ця сторінка також перегруповує кросвікі сповіщення.

Кросвікі

Кросвікі сповіщення показуються на обох панелях і перегруповують сповіщення з інших вікі Фонду Вікімедіа. У цей спосіб ви можете отримати сповіщення про Вікісховище, коли ви переглядаєте Вікіджерела. Дізнатися більше про кросвікі сповіщення.

Налаштування

Доступ до налаштувань

Ви можете контролювати, які види сповіщень отримуєте (і як часто) у своїх налаштуваннях сповіщень. Щоб перевірити свої установки, клацніть на «Налаштування» у випадному віконці (показане вище) — або на архівній сторінці «Усі сповіщення». (Ви також можете натиснути на «Налаштування» у правому верхньому кутку будь-якої сторінки, потім обрати вкладку «Сповіщення».)

Увімкнення і вимкнення

Якщо ви вимикаєте якийсь вид сповіщень, то поки вони у вас вимкнені, ці сповіщення для вас не генеруються в базах даних не зберігаються. Увімкнення сповіщень пізніше не змусить їх показатися. Можуть бути показані лише ті сповіщення, які вже існували на момент їх вимкнення.

Сповіщення електронною поштою або у вікі

Щоб увімкнути чи вимкнути сповіщення будь-якого виду, просто поставте (чи зніміть) галочку поряд з ним. Ви можете ввімкнути (або вимкнути) сповіщення в Інтернеті або електронною поштою для більшості категорій. (Деякі сповіщення не можна вимкнути, наприклад зміни ваших прав користувача або нові повідомлення на сторінці обговорення: ці сповіщення занадто важливі, щоб їх відхиляти.) Ви також можете контролювати, як часто отримувати сповіщення електронною поштою, від окремих електронних листів для кожної події до щоденних або щотижневих дайджестів. Коли ви закінчите, не забудьте натиснути кнопку «Зберегти» внизу сторінки, щоб оновити свої налаштування.

Ігнорування користувачів

Ви можете вимкнути сповіщення від окремих користувачів, увівши ім'я користувача у полі унизу налаштувань сповіщень. Коли ви починаєте вводити ім'я користувача, воно буде автодоповнюватися. Користувачі без JavaScript мають ввести одне ім'я користувача на рядок, без жодного вікітексту чи префікса.

Ви все одно отримаєте сповіщення, якщо ігнорований користувач напише або виконає дію на вашій сторінці обговорення (не залежного від того, чи сторінка використовує Flow, чи неструктурований вікітекст) або перевірить створену вами сторінку. Список ігнорування не впливає на поведінку списку спостереження на електронні листи.

Ігнорований користувач все одно отримає сповіщення про успішне згадування вас, якщо у них увімкнене це налаштування. Список ігнорованих користувачів приватний і жоден інший користувач вікі не має до нього доступу, у тому числі адміністратори чи інші функціонери.

Ігнорування сторінок

Ігнорування сторінок можливе для сповіщень про посилання на сторінки.

Ви можете ігнорувати сповіщення про посилання на сторінку, ввівши назву сторінки у полі внизу налаштувань сповіщень.

Коли ви починаєте вводити назву сторінки, вона буде автодоповнюватися.

Користувачі без JavaScript мають ввести одну назву сторінки на рядок, без вікітексту чи префікса.

Чорний список спільноти

На MediaWiki:Echo-blacklist існує список облікових записів, які не можуть спричиняти жодних сповіщень на сайті, який можуть перезаписувати користувачі Special:MyPage/Echo-whitelist. (Цю функцію та її сторінки конфігурації буде перейменовано, див. завдання T255557)

Community configuration

Special:DisplayNotificationsConfiguration displays the local configuration for each notification type.

Зворотний зв'язок

Ми були б дуже раді почути, що ви думаєте про сповіщення. Щоб обговорити ваші пропозиції з іншими користувачами, перейдіть на сторінку обговорення цього проекту.

Якщо ви знайдете помилку, не вагайтеся написати про неї тут на Phabricator. Однак ми розуміємо, що Фабрикатор не є найпростішою системою у використанні; ви також можете перемістити звіт (будь-якою мовою) на сторінку обговорення проєкту, зі знімком екрана та інформацією про ваш браузер та операційну систему :).