Довідка:Extension:Translate/Адміністрування перекладу сторінок

This page is a translated version of the page Help:Extension:Translate/Page translation administration and the translation is 81% complete.
Outdated translations are marked like this.

Що. Функція перекладу сторінок дозволяє контрольований переклад вікісторінок іншими мовами. Це означає, що вміст кожного перекладу буде зазвичай ідентичний оригінальній сторінці. Це відрізняється від, наприклад, інших мовних версій статей у різних Вікіпедіях, які повністю незалежні одна від одної. Передбачається, що сторінки перекладаються лише з одної основної мови на інші, але перекладачі можуть скористатися перекладами іншими мовами, якщо вони існують.

Чому. Без жодної допомоги, перекладання більш ніж кількох сторінок іншими мовами стає в кращому випадку убиванням часу, в гіршому — марне казна-що. З функцією перекладу сторінок ви можете уникнути безладу і внести структурованість у процес перекладу. Ключова ідея полягає у тому, що вихідний текст поділяється на менші шматки, кожен з яких можна перекласти окремо. Коли вихідних текст сегментований, усі зміни можуть бути розмежовані і перекладачам просто треба оновити переклад тих частин, у вихідному тексті яких стались зміни. Це також дає змогу перекладачам працювати з блоком посильного розміру і ділити роботу між кількома людьми або продовжувати переклад іншим разом, оскільки їм не треба робити усе одразу.

Хто. Ця сторінка детальніше розвиває посібник з перекладу сторінок, показуючи глибше бачення того, як працює система, і пропонує кращі рішення для широкого спектру випадків. Ця сторінка призначена для адміністраторів перекладу і загалом усіх, хто редагує вихідний текст перекладабельних сторінок, навіть якщо у них немає доступу до адміністраторських функцій позначення змін для перекладу.

To apply for extended rights as a translation administrator, go to Project:Requests.

Життя перекладабельної сторінки

Ролі. Численні люди задіяні у процесі написання і перекладу вікісторінки: початковий автор створює сторінку, хтось виправляє орфографічні помилки, адміністратор перекладу позначає сторінку на переклад, перекладачі перекладають, хтось вносить зміни на сторінки, адміністратор перекладу позначає ці зміни до перекладу, а перекладачі оновлюють переклади. Ці ролі можуть накладатися більше чи менше, але кінцева відповідальність за безпроблемний переклад лежить на адміністраторі перекладу. Адміністратор вирішує, коли сторінка готова для першого перекладу, перевіряє, щоб поділ на блоки відповідав цілям і підтверджує (або виправляє) зміни.

Підготовка. Аби щось було перекладено, його спершу треба написати. Якщо Ви маєте вже готові переклади, виконані без використання розширення Translate, див. нижче розділ про міграцію перекладів. Якщо потрібно багато перекладів і швидко, дуже важливо, щоб вихідний текст був у гарній формі. До того, як позначати сторінку на переклад, попросіть когось вичитати її текст і, якщо це можливо, попросіть спеціаліста-мовника зробити його більш чітким і зрозумілим. Складні слова і незрозумілі речення стають перешкодою для багатьох волонтерських перекладів. Вікірозмітка також може викликати проблеми у перекладачів, але як адміністратор перекладу, Ви можете уникнути цих складнощів, див. розділ про поводження з вікірозміткою. Зміни, які Ви вносите у вихідний текст, спричиняють оновлення усіх існуючих перекладів, тому краще почекати, поки вміст сторінки стабілізується. З іншого боку, зміни трапляються, і система з ними справляється, тому перегляньте нижче розділ про поводження зі змінами.

Теґування. Коли текст готовий до перекладу, будь-хто може позначити частини, що можуть бути перекладені, взявши їх у теґи ‎<translate> і додавши на сторінку панель ‎<languages />. Остання додає список усіх перекладів сторінки, з відсотками їх завершеності і актуальності. Іншої вказівки на наявні переклади немає. Див. нижче, як, власне, робиться теґування. Система виявить, що на сторінку було додано теґи, і на ній з'явиться посилання для позначення її до перекладу. Вона також сповістить і не дозволить зберегти сторінку, якщо Ви, наприклад, забули додати закривальний теґ. Перекладабельна сторінка також буде у списку на Special:PageTranslation як готова до позначення.

Позначення. Після теґування, адміністратор перекладу позначає сторінку для перекладу. Інтерфейс пояснено на сторінці Приклад перекладу сторінки. Обов'язок адміністратора перекладу переконатись, що сегментування логічне, і що теґування зроблене правильно. Сторінка може бути позначена знову, якщо її між тим було змінено. Див. нижче, як робити зміни, що спричиняють мінімальні збої. Позначення сторінки запускає фоновий процес, що використовує чергу задач MediaWiki. Цей процес проходить по кожній сторінці перекладу і регенерує її: зміни у шаблоні сторінки перекладу відобразяться і застарілі переклади будуть тимчасово замінені вихідним текстом. Натомість, перекладацький інтерфейс оновлюється миттєво.

Зміни. Користувачі можуть продовжувати робити зміни у вікірозмітці перекладабельної сторінки. Зміни будуть видимими для користувачів, що переглядають її вихідною мовою, але переклади будуть зроблені до блоків перекладу останньої версії перекладабельної сторінки, що була позначена на переклад: сторінки перекладу будуть відображатись як 100% актуальні, якщо перекладені усі блоки, навіть якщо вихідна сторінка містить нові зміни. Ви легко можете побачити, чи є непозначені зміни, коли переглядаєте перекладабельну сторінку вихідною мовою: у верхній частині є сповіщення, у якому сказано, що Ви можете перекладати цю сторінку, і є посилання на зміни, якщо такі були.

Застарівання. Якщо у код перекладабельної сторінки вносяться зміни, адміністратор перекладу бачитиме галочку «Не відмічати переклади як застарілі» для кожного блоку перекладу. Якщо блок позначено як застарілий, то в наявних перекладах цей блок буде на рожевому фоні, а перекладачі в інтерфейсі перекладу бачитимуть іконку годинника. Якщо блок не позначався як застарілий, то ніяких змін на перекладених сторінках читачі не побачать, а перекладачі матимуть переглянути блок в інтерфейсі перекладу, щоб побачити зміни.

Вихідна мова. Також є сторінка перекладу з мовним кодом вихідної мови: вона не містить додаткових теґів та іншої вікірозмітки, що стосується перекладу сторінки, які використані у початковій перекладабельній сторінці. На цю сторінку немає посилань з інтерфейсу, але вона зручна, якщо ви, наприклад, хочете зробити її включення (зазвичай для перекладабельних шаблонів) або експортувати її. Наприклад, сторінка, на якій ви перебуваєте, доступна без націнок за Help:Extension:Translate/Page translation administration/en.

Зміна вихідної мови. У звичайній ситуації це розширення вважатиме, що джерело перекладу — це сторінка мовою, яка у цій вікі за замовчуванням. Адміністратори можуть змінити мовні налаштування конкретної сторінки на сторінці Special:PageLanguage, так щоб вона використовувалася як джерело для перекладу. Див. детальніше на сторінці Page content language.

Translation language. Translation pages may contain text in different languages if it is not fully translated. On translation pages, untranslated translation units will be tagged with appropriate language and text direction so that CSS rules are applied correctly. MediaWiki, however, does not currently allow setting the language for parsing other than at the page level. All magic words and parser functions use the translation target language, even if the surrounding text is not translated. This can create an unwanted mismatch for example when formatting numbers or dates. Some magic functions and parser tags allow setting the output language, in which case you can use magic word {{TRANSLATIONLANGUAGE}} that returns either the source language for untranslated units or the target language for translated units.

Закриті запити на переклад. Деякі перекладабельні сторінки містять контент, цікавий лише певний період часу. Наприклад, оголошення і регулярні оновлення, як-от щомісячні новини Вікімедіа. Ви можете тримати ці сторінки під рукою з перекладами, але приховати їх з перекладацького інтерфейсу. Це не відверне подальші переклади, але значно зменшить шанс того, що користувач випадково почне перекладати цю сторінку. Знеохочення і його відміна робляться на Special:PageTranslation.

Встановлення пріоритетних мов. Ви можете також встановити список мов, переклади на які особливо потрібні; якщо список мов залишити пустим, це означатиме, що дозволені усі мови. Сторінка поводитиметься як знеохочена (див. попередній абзац) для мов, які не вказані у списку пріоритетних, і під час перекладу ними, перекладачі побачать сповіщення. Ви також можете запобігти перекладу іншими мовами, скажімо, якщо переклади з даної сторінки використовуються деінде, і Ви не зможете використати ці переклади іншими мовами, окрім лише декількох.

Групування. Є можливість групувати пов'язані між собою сторінки. Ці групи працюють як і всі інші групи повідомлень. Вони мають свою статистику і містять усі повідомлення із підгруп: у цьому випадку — перекладабельних сторінок. Цей функціонал зараз на Special:AggregateGroups. Агреговані групи повідомлень за замовчуванням згорнуті на Special:LanguageStats у виборі груп на Special:Translate.

Перейменування. Ви можете перейменовувати перекладабельні сторінки так само, як би ви це робили з будь-якою іншою сторінкою. При перейменуванні ви можете вказати, чи бажаєте перейменувати також кожну неперекладну сторінку. Перейменування використовує фонову задачу для перейменування багатьох пов'язаних сторінок. Поки іде процес перейменування, сторінку перекладати не можна. Його завершення відмічається у журналі перекладу сторінки.

Вилучення. Як і перейменування, вилучення здійснюється у звичному місці. Ви можете вилучити або усю перекладабельну сторінку, або лише одну сторінку перекладу, натиснувши кнопку вилучення на такій сторінці. Вилучення сторінки також спричиниться до вилучення усіх пов'язаних блоків перекладу. Як і з перейменуванням, фоновий процес вилучить сторінки з часом, а завершення цього процесу буде відмічене в журналі перекладу сторінки. Вилучення потребує прав «delete» та «pagetranslation», однак окремі сторінки блоків перекладу можна видалити, використовуючи стандартну кнопку «вилучити».

Відкидання. Аналогічно, відкидання некоректних редагувань працює, як звичайно (включно з кнопкою відкоту): Вам треба тільки відредагувати відповідний блок перекладу, а сторінка з перекладом також оновиться. Щоб знайти редагування блоку перекладу з історії редагувань сторінки перекладу, просто клацніть на посилання «внесок» редактора, і знайдіть редагування, виконане в той же час.

Захист. Перекладабельну сторінку можна захистити. Сторінки перекладу захищеними бути не можуть, і на них не поширюється захист перекладабельної сторінки. Щоб унеможливити подальші редагування перекладів, Вам треба вказати вихідну мову єдиною пріоритетною і вимкнути можливість перекладу іншими мовами, див. встановлення пріоритетних мов вище. Ці дві дії разом ефективно захищають від редагувань і вихідну сторінку, і сторінки перекладів разом зі сторінками блоків перекладу. Можна захистити окремі сторінки блоків перекладу, але це робити не рекомендується.

Припинення перекладу. Також можна зняти позначення сторінки на переклад. Ви можете використовувати Special:PageTranslation або перейти за посиланням у верхній частині перекладної сторінки, щоб видалити його з перекладу. Це вилучить усі структури, пов'язані з перекладом сторінки, але залишить на місці усі існуючі сторінки, доступні для редагування. Цю дію виконувати не рекомендується.

Language aware transclusion. It is possible to transclude a translatable page into another page as a template. In such a case, the translatable page will be loaded in the language of the source page if it has been translated to that language. If that translation does not exist, the translatable page will be loaded in the source language. This behavior of a translatable page is controlled by the Enable translation aware transclusion for this page option when marking the page for translation. New translatable pages will have this behavior turned on by default.

Анатомія перекладабельної сторінки

Переклад перекладабельної сторінки продукуватиме багато сторінок, які усі разом складають перекладабельну сторінку latu sensu: їхня назва визначається назвою перекладабельної Page:

 • Page (вихідна сторінка)
 • Page/<коди мови> (сторінки перекладу, плюс копія вихідної сторінки без вікірозмітки)
 • Translations:Page/<ідентифікатор блоку перекладу>/<код мови> (усі сторінки блоків перекладу)

На додачу, також є шаблон сторінки перекладу і вихідні тексти для блоків перекладу, виокремлені з вихідної сторінки і збережені у базі даних. Система слідкує за тим, які версії вихідної сторінки містять теґи перекладу і яка версія була позначена для перекладу.

Кожного разу, як оновлюється сторінка блоку перекладу, система також регенерує відповідну сторінку перекладу. В результаті відбувається два редагування. Редагування сторінки блоку перекладу за замовчуванням приховується у нових редагуваннях і показуватиметься, якщо вибрати показувати переклади у фільтрі перекладів. Будь-яка інша дія, крім редагування (наприклад, вилучення чи перейменування) сторінок блоків перекладу, не буде спричиняти регенерацію відповідної сторінки перекладу.

Якщо Вам потрібна копія вихідної сторінки без вікірозмітки, скажімо, для того, аби вставити її текст у іншу вікі без тегів розширення Translate,

 • визначте вихідний код мови (для англійської це буде en), та перейдіть на сторінку Page/<language code>;
 • клацніть кнопку «Переглянути історію», аби дістатися до адреси на кшталт цієї, та замініть action=history на action=raw в адресному рядку браузера, після чого натисніть кнопку Enter:
текст відобразиться або збережеться.

Сегментування

Загальні принципи:

 1. Увесь текст, призначений для перекладу, повинен бути взятий у теґи ‎<translate>. На одній сторінці може бути багато пар теґів.
 2. Усе, що поза цими теґами, не зміниться на жодній сторінці перекладу. Цей статичний текст, разом із заповнювачами, які позначають місце, де будуть замінені переклади кожного блоку перекладу, називається шаблоном перекладабельної сторінки.
 3. Надмір вікірозмітки у тексті робить його складним для перекладу перекладачами. Якщо вікірозмітки багато, ставте теґи ‎<translate> частіше.
 4. Текст всередині теґів ‎<translate> розбивається на блоки перекладу там, де є один чи кілька пустих рядків.

Застереження. Функція перекладу сторінок має деякі застереження до тексту. Не має бути вікірозмітки, що поширюється на два і більше блоків перекладу. Іншими словами, кожен абзац має бути самодостатнім. Програмне забезпечення до цього не примушує, але порушення цього принципу призведе до невідповідного відображення сторінки, його серйозність залежатиме від того, чи може MediaWiki обробити html, який буде в результаті, чи ні.

Parsing order. Beware, the ‎<translate> tags work differently from other tags, because they do not go through the parser. This should not cause problems usually, but may if you are trying something fancy. In more detail, they are parsed before any other tags like ‎<pre> or ‎<source>, with the exception of ‎<nowiki> which is recognized by the Translate extension.

Before Translate version 2020.10, ‎<nowiki> was not handled consistently and pages would still appear in Special:PageTranslation. Escape it like "&lt;translate>...&lt;/translate>" as a workaround.

Розміщення теґів. Якщо можна, то намагайтесь ставити теґи в окремих рядках, без пустих рядків між вмістом і теґами. Інколи це зробити неможливо, наприклад, якщо Ви хочете перекласти якийсь вміст всередині вікірозмітки, але не саму розмітку. Це також спрацює, наприклад:

{{Template|1=<translate>Деякий локалізований параметр</translate>}}

Щоб це працювало, розширення просто працює з пробілами: пробіл зберігається, тільки якщо відкриваючий чи закриваючий теґ ‎<translate>‎</translate> — не єдине, що є у рядку. У такому разі новий рядок після відкриваючого теґу або перед закриваючим з'їдається. Це означає, що вони не спричиняють додаткового рядка у відображеній версії сторінки.

Змінні. Є можливість використання змінних, подібних до змінних у шаблонах. Синтаксис цього такий: ‎<tvar name=name>вміст‎</tvar>. Для перекладачів це відобразиться лише як $name, і на сторінках перекладу буде автоматично замінене значенням, вказаним на перекладабельній сторінці (таким чином воно є глобальною «константою» на всіх сторінках перекладу). Змінні можна використовувати, щоб приховати неперекладабельний вміст всередині блоку перекладу. Це також працює для таких речей, як числа, які треба часто оновлювати. Ви можете оновити число у всіх перекладах, змінивши його у вихідному тексті перекладабельної сторінки і позначивши її знову. Вам не треба позначати переклади застарілими, бо число не є частиною сторінок блоків перекладу.

Before Translate version 2021.04, the syntax was <tvar|name>contents</> (T274881). This syntax is still supported, but it is deprecated.

Значення, розділені комою (CSV). Для вмісту на зразок даних Graph, які мають аналізуватися програмним забезпеченням, як значення, розділені комою, вам треба розділяти блоки перекладу між кожною комою, щоб перекладачі не використовували локалізовані коми, що заплутає програмне забезпечення.

Plain-text values. To prevent any kind of modification of the translation value, use nowrap attribute like this: <translate nowrap>...</translate>. By default outdated and untranslated values are modified in order to support highlighting and language tagging.

Приклади розмітки

Нижче перераховані деякі альтернативи і пропоновані шляхи поводження з різними видами вікірозмітки.

Категорії Категорії можна додавати двома способами: у шаблон сторінки перекладу або в один з блоків перекладу. Якщо у вас категорії в шаблоні сторінки перекладу, усі переклади опиняться в одній категорії. Якщо категорії у блоках перекладу, ви маєте пояснити користувачам схему їх називання. Справа показано дві можливі схеми, незалежні від технічних засобів їх впровадження.

If you have the categories in the translation page template, all translations will end up in the same category.

If you have categories inside translation units, you should teach the users a naming scheme.

On the right we show two possible schemes which are independent of the technical means to adopt them.

Переклад з додаванням мовного суфікса: Category:Cars/fi (рекомендується)

[...]
</translate>

[[Category:MediaWiki{{#translation:}}]]
 • Назва категорії не перекладається (так само, як назви сторінок).
 • Одна категорія для кожної мови.
 • Переклад сторінок можна використовувати і для самої категорії: категорії будуть пов'язані між собою і заголовки будуть перекладені (але не назва категорії у посиланнях і под.).

Без перекладу: Category:Cars

 • Усі переклади в тій самій категорії (годиться, якщо мов мало, незручно, якщо їх багато).
 • Назва категорії не перекладається (можна залишити як є у шаблоні перекладу).
Заголовки Заголовки можуть бути, в принципі, приєднані до наступного абзацу, але краще, щоб вони були відокремленими пустим рядком. Таким чином хтось зможе швидко перекласти зміст, перед тим як братись до тексту. Теґуючи заголовки, важливо включати розмітку заголовків у теґи і додавати новий рядок між відкриваючим тегом translate та розміткою заголовка, бо MediaWiki більше не буде коректно їх розпізнавати. Наприклад редагування розділу працює лише з рекомендованою вікірозміткою, поданою у прикладі. Також вікірозмітка одразу дає перекладачам контекст: вони перекладають заголовок.

When tagging headers, it is important to include the header markup inside the tags and insert a newline between the opening translate tag and the header markup, or MediaWiki will no longer identify them properly. For example, section editing only works with the recommended mark-up given in the example. The markup also immediately gives translators a context: they are translating a header.

Wrong: (no newline after ‎<translate> tag, heading out of translate tags)

== <translate>Культура</translate> ==

Неправильно: (no newline)

<translate>== Культура==</translate>

Рекомендоване сегментування:

<translate>
== Культура ==

Lorem ipsum dolor.
</translate>
Зображення Для зображень, вміст яких залежить від мови, наприклад, текст, блок перекладу має містити повний синтаксис зображення. Для інших зображень можна теґувати тільки опис із необов'язковою підказкою у документації повідомлення сторінки після її позначення.
<translate>
[[File:Europe.png|thumb|Мапа Європи зі столицями]]
<translate>
[[File:Ball.png|50px|<translate>Іконка кулі</translate>]]
Посилання Посилання можна включати в абзац, у якому вони є. Це дозволить змінити мітку посилання, і також призначення посилання на локалізовану версію, якщо така існує.

Якщо цільова сторінка є (або повинна бути) доступною для перекладу, Вам треба дати посилання на неї, додавши Special:MyLanguage/ на початку її назви. Перекласти треба буди лише текст посилання, оскільки отаке оформлення посилання автоматично перенаправлятиме користувачів на перекладену сторінку їхньою мовою інтерфейсу, яка могла бути обрана, скажімо, через Універсальний мовний селектор. Проте, аби досягти стабільної поведінки посилань, цей синтаксис має використовуватися в усіх посиланнях.

Оскільки заголовки перекладаються, ви не можете покладатись на автоматично генеровані ідентифікатори заголовків. Можна додавати свої власні якірці. Щоб вони були поза шаблоном перекладу, вам треба розбити сторінку на декілька пар теґів ‎<translate> навколо кожного заголовка, на який ви хочете поставити якірець.

Внутрішні посилання:

<translate>
Гельсінкі — столиця [[Фінляндія (країна)|Фінляндії]].
</translate>

Посилання на сторінки, доступні для перекладу:

<translate>
Тут є чудові пляжі з великою кількістю [[Special:MyLanguage/Мартин|мартинів]].
</translate>

Зовнішні посилання:

<translate>
PHP ([http://php.net вебсайт]) — це мова програмування.
</translate>

Посилання всередині сторінки:

<span id=culture></span>
<translate>
== Культура==

Lorem ipsum dolor.

...

Детальніше про їжу див. у [[#culture|розділі про культуру]].
</translate>
Списки Списки можуть бути довгими, тому можна розділити їх на кілька частин з, наприклад, п'ятьма чи менше пунктами в кожній.

Робіть так, тільки якщо пункти повністю не залежні, щоб перекладатись окремо усіма мовами, не створюйте «повідомлень лего»: наприклад, вам треба уникати поділу одного речення на кілька шматків, поділу логічно залежних частин, що можуть впливати одна на одну (залежно від пунктуації чи стилю списку, наприклад). To split a list, use ‎<translate>-tags for each item without including leading asterisks/hashes/semicolons. Do not insert blank lines as this will break the HTML output.

* <translate>Загальні принципи</translate>
* <translate>Заголовки</translate>
* <translate>Зображення</translate>
* <translate>Таблиці</translate>

or

<translate>
Please visit:
* our main page
* then the FAQ page.
</translate>
Числа У ситуації з числами та іншими нелінгвістичними елементами можна виносити самі числа поза переклад і позначати їх змінними. Це має декілька переваг:
 • Ви можете оновлювати число без позначення перекладів застарілими.
 • Пам'ять перекладів може працювати краще, якщо змінне число ігноруватиметься.
<translate>
Дохід цього місяця: <tvar name=income>{{FORMATNUM:3567800}}</tvar> EUR
</translate>

Майте на увазі, що це не дасть перекладачам локалізувати число, зробивши конвертацію валют. Викликання FORMATNUM упевнює, що число відформатовано коректно кінцевою мовою.

Шаблони Шаблони мають різні функції і цілі, тому найкраще рішення залежить від призначення шаблону. Якщо шаблон не є частиною більшого абзацу, його варто залишити поза перекладом, якщо тільки його параметри не потребують перекладу. Якщо шаблон не має ніякого лінгвістичного вмісту, Вам не треба робити щось із самим шаблоном. Приклади шаблонів, що перекладаються перекладом сторінок, див. Шаблон:Extension-Translate . Щоб використати цей шаблон, Вам треба мати інший шаблон, подібний до {{Translatable navigation template}}, оскільки Ви більше не зможете просто включити шаблон як {{TemplateName}} Це поки що не передбачено самим розширенням Translate, але є у планах.

Іншим способом є використання для перекладу шаблону можливості перекладу неструктурованих елементів, але в такому разі мова шаблону буде залежати від мови інтерфейсу користувача, а не мови сторінки, яку він переглядає.

Attributes By default the Translate extension may wrap outdated translation units to highlight them and untranslated units to set proper language metadata.

In some circumstances the additional markup added by this wrapping is not suitable.

<abbr title="<translate nowrap>Frequently asked questions</translate>"><translate>FAQ</translate></abbr>
Translation language (introduced in 5e8106cdc353) When text is using language-dependent formatting methods, a mismatch may appear for untranslated sections.

{{TRANSLATIONLANGUAGE}} can be used to avoid that.

2020-09-15 is {{#time:l|2020-09-15|{{TRANSLATIONLANGUAGE}}}}

The above input may render as:

 • англійська: 2020-09-15 is Tuesday.
 • фінська: 2020-09-15 on tiistai.

Without the magic word, untranslated text on a Finnish translation page would render as:

 • 2020-09-15 is tiistai

Зміна вихідного тексту

Загальні принципи:

 • Уникати змін
 • Робити зміни за можливості ізольованими
 • Не додавати маркери блоків перекладу самостійно

Маркери блоків. Коли сторінка позначена для перекладу, система оновлює вихідний код перекладабельної сторінки і додає унікальні ідентифікатори до кожного блоку перекладу. Див. приклад нижче. Ці маркери є ключовими для системи, яка використовує їх для відслідковування змін у кожному блоці перекладу. Вам не слід ніколи додавати маркери блоків самостійно. Маркери завжди знаходяться у рядку перед блоком; або, якщо він починається заголовком, після першого заголовка у тому ж рядку. Інакше розміщення у випадку із заголовками необхідне для того, щоб нормально працювало редагування розділів.

<translate>
== Birds == <!--T:1-->
Birds are animals which....

<!--T:2-->
Birds can fly and...
</translate>

Зміна тексту в блоці. Зміна є найчастішою дією щодо блоків перекладу. Ви можете виправити орфографічні чи граматичні помилки або вносити у блок інші зміни. Коли Ви будете позначати сторінку на переклад знову, то побачите зміни у тексті блоку. Ця ж різниця показується перекладачам, коли вони оновлюють свої переклади. Якщо Ви робите прості виправлення написання і не хочете, щоб наявні переклади були підсвічені на сторінках перекладів, можна уникнути позначення перекладів застарілими: перекладачі все одно бачитимуть різницю, якщо колись з певної причини оновлюватимуть переклад.

Додавання нового тексту. Ви можете вільно додавати новий текст усередині теґів ‎<translate>. Переконайтесь, щоб між сусідніми блоками був пустий рядок, так щоб система розпізнала новий блок. Ви можете також додати теґи ‎<translate> навколо нового тексту, якщо він знаходиться не всередині існуючих теґів ‎<translate>. Знову ж таки, не додавайте маркери блоків самостійно, система сама це зробить.

Вилучення тексту. Ви можете вилучати цілі блоки. Якщо Ви це зробите, вилучіть також і маркер блоку.

Поділ блоків. Ви можете розбити існуючі блоки, додавши пустий рядок всередині блоку чи вставивши теґи ‎<translate> так, щоб вони розбили блок. Ви можете або залишити маркер біля першого блоку, або вилучити його зовсім. У першому випадку, перекладачі побачать старий текст, коли оновлюватимуть переклад. Якщо Ви вилучите маркер блоку, після перепозначення сторінки на переклад обидва блоки поводитимуться, як ніби перекладу ніколи не існувало.

Початковий вигляд Збереження маркера Вилучення маркера
<!--T:1-->
Cat purrs. Dog barks.
<!--T:1-->
Cat purrs.

<!--T:2--> (Додано після перепозначення)
Dog barks.
<!--T:2--> (Додано після перепозначення)
Cat purrs.

<!--T:3--> (Додано після перепозначення)
Dog barks.
Kissa kehrää. Koira haukkuu. Kissa kehrää. Koira haukkuu.

Dog barks.

Cat purrs.

Dog barks.

Об'єднання блоків. Якщо Ви об'єднуєте блоки, Вам треба вилучити всі маркери, крім одного.

Переміщення блоків. Ви можете переміщувати блоки без впливу на переклади: просто перемістіть маркер блоку разом з рештою блоку.

Перед позначенням нової версії сторінки на переклад, переконайтесь, що дотримано рекомендацій, особливо, що перекладачі отримають новий блок перекладу, якщо змінився вміст. Також переконайтесь, що не було не необхідних змін, щоб уникнути марної трати часу перекладачів. Якщо вихідну сторінку чекають численні зміни, варто почекати, поки вона стабілізується, і вже після цього дати роботу перекладачам.

Невикористовувані переклади не вилучаються автоматично, але це не має спричинити проблем.

Міграція на систему перекладу сторінок

Якщо ви перекладали сторінки ще до використання системи перекладу сторінок, Ви можете захотіти перевести сторінки на нову систему, принаймні ті, нові переклади яких очікуються і для яких Ви хочете мати статистику. Вірогідно, у Вас будуть існуючі шаблони для перемикання між мовами і, можливо, відмінні способи іменування сторінок.

Ви можете почати міграцію з підчищання, теґування і позначання вихідної сторінки. Ви можете зберегти існуючі шаблони перемикання між мовами під час міграції старих перекладів. Якщо Ваші сторінки іменуються з використанням мовних кодів для підсторінок, після позначення вихідної сторінки на переклад вони будуть замінені вихідним текстом, але у Вас і далі буде доступ до перекладів з історії.

Це ручне завдання було частково автоматизоване завдяки сторінці Special:PageMigration, яка відображає вихідний та цільовий блоки поряд один з одним, і дозволяє користувачеві коригувати ці блоки, використовуючи функції, описані нижче на цій сторінці.

Як використовувати?

 
Скріншот, що демонструє приклад використання сторінки Special:PageMigration, де «Help:Special pages» — назва сторінки, і «fr» — код мови.
 1. Перейдіть на Special:PageMigration
 2. Введіть назву сторінки та код мови. Наприклад, «Help:Special pages» та «fr»
 3. Вихідний текст був розділений на блоки розширенням Translate, а імпортовані переклади будуть відображені поряд один з одним із тим же початковим вирівнюванням.
 4. Використайтедоступні дії для кожного блоку, аби виконати решту вирівнювання вручну
 5. Оскільки перекладені блоки можна редагувати, виконайте одразу всі необхідні ручні виправлення (додайте змінні перекладу, виправте посилання та розмітку тощо)
 6. Клацніть кнопку «Зберегти». Цим Ви створите сторінки у просторі назв Translations, що матимуть вигляд Translations:Page/<ідентифікатор блоку перекладу>/<код мови>. Таким чином, старі переклади будуть імпортовані у розширення Translate.
 7. Також, якщо Ви бажаєте скасувати імпортування, клацніть кнопку «Скасувати».

Доступні дії

Кожен рядок, що містить вихідний та цільовий блок тексту, має набір іконок дій. Вони використовуються таким чином:

 1. Додати: клацання на цій іконці дії додасть новий порожній блок нижче поточного. Використовуйте цю функцію, якщо Ви хочете розділити поточний блок, і потребуєте ще одного блоку нижче.
 2. Поміняти: клацання на цю іконку дії поміняє місцями вміст поточного блоку із блоком нижче нього. Ви можете використати цю функцію, коли вирівнювання блоків є невідповідним внаслідок відмінного порядку розділів. Або ж коли Вам треба перемістити блок нижче або вище. В будь-якому з цих випадків, пам'ятайте, що поточний блок завжди міняється місцями із блоком внизу, і не створює ніяких додаткових блоків.
 3. Вилучити: клацання на цю іконку дії цілковито усуне відповідний цільовий блок тексту зі сторінки, і змістить всі інші цільові блоки на один блок вгору. Використовуйте це для вилучення небажаного контенту на кшталт коду чи імпортованих перекладів, які повністю містяться у вихідному тексті, і не мають перекладатися. Примітка: це — невідворотна дія (у поточній сесії).

Виправлення проблем

 1. Якщо Ви позначите сторінку до перекладу, і одразу ж перейдете на спеціальну сторінку та спробуєте імпортувати переклади, Ви можете отримати повідомлення про помилку на кшталт «<page-name>/<language-name> не містить старих перекладів». Це спричинено тим, що FuzzyBot ще не оновив («fuzzy») відповідні повідомлення на старій сторінці: інструмент не зможе відшукати редагування бота FuzzyBot на сторінці перекладу. У цьому випадку, просто почекайте, поки FuzzyBot виконає свою роботу. Як тільки Ви побачите його редагування, можна буде продовжити роботу з імпортуванням.
 2. Будь ласка, почекайте трохи після натискання кнопки «Зберегти». Поки фон кнопки залишається сірим, триває процес імпортування непорожніх блоків. Як тільки кнопка відновить свій колір, імпортування завершиться.

Поради

 1. Міграція буде простішою, якщо Ви спершу (перед тим, як позначати сторінку до перекладу) перевірите, чи існуючі переклади відповідають оригінальному англомовному текстові, і вручну відредагуєте структуру сторінок: розіб'єте параграфи та списки, додасте відсутні заголовки (навіть якщо вони порожні).
 2. Було б корисно перевірити результат у базовому інтерфейсі перекладу — деякі блоки можуть бути миттєво позначені як застарілі через помилки у розмітці, або ж якщо не всі змінні перекладу були додані.
 3. Переклад назви сторінки треба буде додати вручну. Якщо Ви погано володієте мовою імпортованої сторінки, можна спробувати знайти переклад назви сторінки серед сторінок, що посилаються на неї («посилання сюди»), а іноді й серед перенаправлень. Примітка: Будь ласка, не перекладайте простір назв, залишайте його неперекладеним.