Projekt Diskusní stránky/Přehled funkcí

This page is a translated version of the page Talk pages project/Feature summary and the translation is 98% complete.

Editing Team od roku 2020 vytváří novou podobu diskusních stránek. Tyto funkce jsou součástí Projekt diskusních stránek . Cílem je pomoci editorům všech úrovní zkušeností lépe a efektivněji komunikovat na wiki.

Tento projekt je výsledkem Talk pages consultation 2019 , pět měsíců trvajících konzultací, při kterých dobrovolníci z více jak 20 wiki z Nadace definovali pravidla pro vytváření lepších nástrojů pro komunikaci na wiki.

Funkce vytvořené Editing Teamem v tomto projektu jsou zde uvedeny a podrobněji popsány níže.

  • Nástroj Odpovědět - nástroj pro řádkové odpovídání na příspěvky. Nástroj automaticky podepíše a odsadí příspěvky a nabídne jednoduchou možnost poslat upozornění dalším uživatelům.
  • Nástroj Nová diskuse - nástroj pro přidání nového tématu diskuse. Nástroj automaticky přidá váš podpis a, podobně jako nástroj Odpovědět, nabídne rychlý způsob zaslání upozornění dalším diskutujícím.

Nástroj Odpovědět

 
Obrázek ukazuje použití nástroje Odpovědět ve módu visual
 
Použití nástroje Odpovědět v módu wikitextu (source) s rozšířenými možnostmi

Nový nástroj Odpovědět automaticky podepíše a odsadí příspěvky na diskusních stránkách a nabídne jednoduchou možnost poslat upozornění dalším uživatelům.

Nástroj funguje podobně jako některé dřívější uživatelské skripty.[1][2] Na stránce nejdříve identifikuje podpisy uživatelů a časová razítka a přidá k nim odkaz [ odpovědět ]. Když kliknete na odkaz [ odpovědět ], zobrazí se vám okno, do kterého můžete napsat svou odpověď.

Pokud se chcete o nástroji Odpovědět dozvědět více nebo chcete poskytnout zpětnou vazbu, navštivte Talk pages project/replying .

Funkce

  • Můžete přepínat mezi dvěma editačními módy, visual a source (wikitext).
  • V módu source (wikitext) se vám zobrazí živý náhled vašeho příspěvku, jak bude vypadat po uložení.
  • V módu visual můžete používat klávesové zkratky pro vytváření odkazů, upozornění uživatelů a pro formátování textu.

Vývoj

K počátku roku 2021 je nástroj Odpovědět dostupný v beta verzi pro většinu Wikipedií a pro některé další wiki. Nasazený je pro všechny uživatele na arabské, české a maďarské Wikipedii. Další informace o stavu vývoje nástroje jsou dostupné zde: Deployment status

Nástroj Nová diskuse

 
Nástroj Nová diskuse má oddělená pole pro vložení tematického nadpisu a pro psaní vlastního textu příspěvku.

Nástroj Nová diskuse umožňuje jednodušší založení nového tématu na diskusní stránce. Nástroj podobně jako Odpovědět automaticky podepíše váš příspěvek. Text můžete psát v obou módech, pomocí vizuálního editoru nebo jako wikitext.

Pro více informací o tom, co se plánuje a jak pokračuje vývoj, navštivte Talk pages project/New discussion .

Funkce Nové diskuse

  • Můžete přepínat mezi dvěma editačními módy, Vizuální a Zdrojový kód (wikitext).
  • V módu Zdrojový kód (wikitext) se vám zobrazí živý náhled vašeho příspěvku, jak bude vypadat po uložení.
  • V Modu Vizuální můžete používat klávesové zkratky pro vytváření odkazů, upozornění uživatelů a pro formátování textu.
  • On talk pages that have not been created yet, a message introducing users to discussions is shown instead of the wikitext editor.

Odebírání témat

 
Tato funkce přidává odkaz [odebírat] na konec záhlaví sekce.

Funkce Odebírání témat vám umožňuje se přihlásit k odběru ==Hlavních nadpisů (úroveň 2)== na diskusních stránkách. Když zvolíte „odebírat“, dostanete Upozornění o každém dalším příspěvku v této sekci.