Talk pages project/Feature summary/pl

This page is a translated version of the page Talk pages project/Feature summary and the translation is 55% complete.

Aby wypróbować nowe narzędzie, włącz je w sekcji Funkcje eksperymentalne w preferencjach: Te funkcje składają się na Projekt ulepszenia stron dyskusji . Aby podzielić się opinią o narzędziu do odpowiadania albo przeczytać co inni o nim sądzą, odwiedź stronę:

Kliknij "Funkcje eksperymentalne" w prawym górnym rogu wiki.

The features the Editing Team has built as part of this project are listed here and described in more detail below.

  • Narzędzie do odpowiadania - narzędzie do pisania i umieszczania odpowiedzi w wybranym miejscu. Automatycznie podpisuje i dopasowuje wcięcie wpisów na stronach dyskusji w wikikodzie, a także dodaje możliwość szybkiego przywołania do dyskusji innych użytkowników.
  • Narzędzie do zaczynania dyskusji - narzędzie do wstawiania nowych sekcji-wątków. To narzędzie automatycznie doda twój podpis i tak jak narzędzie do odpowiadania, umożliwia łatwe i szybkie wywołanie innych użytkowników.

Narzędzie do odpowiadania

 
Zrzut ekranu pokazujący tryb visual narzędzia do odpowiadania.
 
A screenshot showing the Reply tool's wikitext source mode and advanced options.

Nowe narzędzie do odpowiadania automatycznie podpisuje i dopasowuje wcięcie wpisów na stronach dyskusji w wikikodzie, a także dodaje możliwość szybkiego przywołania do dyskusji innych użytkowników.

To narzędzie działa podobnie do istniejących skryptów użytkowników.[1][2] Najpierw, wykrywa podpisy z datą na stronie, następnie dodaje obok nich link "[ odpowiedz ]". Gdy klikniesz na link "[ odpowiedz ]", pojawi się pole do wpisania odpowiedzi.

Aby dowiedzieć się więcej o narzędziu do odpowiadania lub podzielić się sugestiami, odwiedź stronę Talk pages project/replying .

Cechy

  • Możesz przełączać się między trybem edycyjnym visual oraz source.
  • W trybie source dostępny jest podgląd na żywo jak Twoja wiadomość będzie wyglądać po wysłaniu jej na stronę dyskusji.
  • W trybie visual można korzystać ze skrótów klawiaturowych do tworzenia linków, wywoływania innych użytkowników oraz formatowania.

Rozwój

As of early 2021, the Reply Tool is available as a Beta Feature at most Wikipedias and some other wikis. It is deployed to all editors at the Arabic, Czech, and Hungarian Wikipedias. More information about the tool's deployment status can be found here: Deployment status

Narzędzie do zaczynania dyskusji

 
The New Discussion Tool has separate places to type the subject and body of your message.

The New Discussion Tool makes it easier to start a new section on a talk page. Similar to the Reply tool, it automatically signs your message. You can write your edit in both visual and wikitext modes.

Aby dowiedzieć się więcej na temat tego co jest planowane oraz śledzić jego rozwój, zobacz Talk pages project/New discussion .

New Discussion features

  • You can switch between Wizualnie and wikitext Kod źródłowy editing modes.
  • In the wikitext Kod źródłowy mode, a live preview shows what your message will look like once it is posted to the talk page.
  • In the Wizualnie mode, you can use keyboard shortcuts to make links, to ping other people, and to add character formatting.
  • On talk pages that have not been created yet, a message introducing users to discussions is shown instead of the wikitext editor.

Topic subscriptions

 
This feature adds a [subscribe] link at the end of the section heading.

The topic subscriptions feature allows you to subscribe to a ==Level 2 section== on a talk page. After you subscribe, you will receive Powiadomienia of any subsequent comments posted in that section.