Phabricator

This page is a translated version of the page Phabricator and the translation is 100% complete.

Phabricator, açık kaynaklı bir yazılım geliştirme platformudur. Wikimedia'da, birçok proje yönetimi, yazılım hatası raporlama ve özellik istekleri için Phabricator'ı kullanır (Hata bildirme sayfasına bakın).

Wikimedia Phabricator'a Gidin

Başlarken

Phabricator is for software bug reports, feature requests, and planning work.
  • To ask technical questions about Wikimedia projects, see m:Tech
  • To ask technical questions about MediaWiki in non-WMF installations, see Project:Support desk

Sorularınız varsa Yardım sayfasına bakınız. Sorularınız memnuniyetle karşılanacaktır.

Phabricator'ın ne olduğu ve yapabileceği temel bir genel bakış için eğitim videoları izleyin (veya bant genişliğiniz sınırlıysa bu slaytlara bakın).

Ortak ilk eylemler:

Haftalık güncelleme / bakım penceresi

Phabricator'ın bültenleri yoktur ve bu nedenle yukarı havza sürümünü ne kadar yakından takip etmek istediğimize karar vermek bize bağlıdır. Güncellemeler ve diğer bakım görevleri için Çarşamba günleri 17:00 Pasifik'te (Perşembe Gece yarısı, 0:00 UTC) (saat diliminizi kontrol edin) haftalık bir pencere vardır ve kullanıcılar Phabricator/Bakım olarak yönlendirilir. Phabricator'ı her hafta güncellemek zorunda değiliz, ancak bu pencereyi, yukarı akışta düzeltilen olağanüstü hataların aciliyetine bağlı olarak, genellikle ayda iki kez gerektiği gibi kullanmak üzere ayırıyoruz. Bu pencere sırasında beklenen kapalı kalma süresi 0 ile 30 dakika arasındadır.

Özel hatalar ve değişiklikler için en son güncelleme tarihinin "Kilometre Taşları" altındaki görevlerini sorgulayın ve ilgili en son upstream Değişiklik öğelerini kontrol edin.

Ayrıca bakınız

Önemli alt sayfalar