This page is a translated version of the page Phabricator and the translation is 100% complete.

Phabricator je open-source (otevřený zdrojový kód) platforma pro softwarové vývojáře. Používá se pro sledování problémů a projektové řízení Wikimedie a souvisejícího softwaru.

Jak začít

Phabricator slouží k hlášení softwarových chyb, požadovaných funkcí a pro plánování práce.
  • Pokud máte technické otázky ohledně projektů Wikimedie, navštivte Technické fórum na Meta-Wiki.
  • Pokud máte technické otázky ohledně softwaru MediaWiki použitého na jiných projektech, navštivte stránku podpory.

Chcete-li zobrazit přehled toho, jak Phabricator funguje, jak jej používat nebo položit otázky, navštivte stránku nápovědy. Vaše otázky jsou velmi vítány.

Co musíte udělat v prvé řadě:

Týdenní aktualizace / časové okno pro správu

Phabricator nemá žádná vydání a je na rozhodnutí každého jednotlivce, do jaké míry chce následovat vývoj hlavní vývojové větve. Pro aktualizace je zde k dispozici každý týden časové okno, které se otevírá každou středu v 5:00 PM Pacifického času (a uzavírá ve čtvrtek o půlnoci, 0:00 UTC) (zkontrolujte si svoje časové pásmo), kdy jsou uživatelé přesměrováni na stránku Phabricator/Maintenance. Phabricator není nezbytně nutné aktualizovat každý týden. Toto okno je vyhrazeno jen pro případ potřeby, obvykle se aktualizace provádí jen dvakrát za měsíc, podle toho jak závažná je chyba, kterou je nutné v hlavní verzi opravit. Během tohoto časového okna se může stát, že se vyskytnout intervaly od 0 do 30 minut, kdy bude něco nedostupné.

Pokud vás zajímá řešení konkrétní chyby, změna, či řešení určitého úkolu, podívejte se na poslední datum aktualizace pod "Milestones" a pak zkontrolujte v přehledu změn zda-li již nebyly vyřešeny.

Související odkazy

K propojení úkoly na Phabricatoru můžete použít phabricator: prefix interwiki.
Důležité podstránky