Phabricator

This page is a translated version of the page Phabricator and the translation is 100% complete.

Phabricator jest platformą open-source wspomagającą tworzenie aplikacji. Służy do śledzenia problemów oraz zarządzania projektami Wikimedia i powiązanym oprogramowaniem.

Przejdź do Wikimedia Phabricator

Pierwsze kroki

Phabricator służy do zgłaszania błędów oprogramowania, wniosków o dodanie funkcji oraz do planowania prac.
  • Aby zadawać pytania techniczne dotyczące projektów Wikimedia Foundation, przejdź na stronę m:Tech.
  • Aby zadawać pytania techniczne dotyczące oprogramowania MediaWiki zainstalowanego na serwerach nienależących do WMF, przejdź na stronę Project:Support desk.

Aby zobaczyć podsumowanie tego, jak działa Phabricator, jak go używać lub aby zadać pytanie, przejdź na stronę pomocy. Twoje pytania są mile widziane.

Typowe pierwsze czynności to:

Cotygodniowe uaktualnienia / przerwy techniczne

Phabricator nie ma wydań, dlatego to od nas zależy, jak bardzo chcemy podążać za wersją rozwojową (ang. upstream). Cotygodniowe przerwa na aktualizacje oraz inne czynności konserwacyjne ma miejsce w środy o godz. 17:00 czasu pacyficznego (w czwartki o 0:00 UTC) (sprawdź swoją strefę czasową), a użytkownicy są wówczas przekierowywani na stronę Phabricator/Przerwa techniczna. Niekoniecznie aktualizujemy Phabricatora co tydzień, ale rezerwujemy sobie to okno czasowe do wykorzystania w razie potrzeby, zazwyczaj dwa razy w miesiącu, w zależności od pilności oczekujących poprawek błędów, które zostały naprawione przez deweloperów. Przewidywany czas trwania przerwy technicznej wynosi od 0 do 30 minut.

Aby odnaleźć konkretne błędy i zmiany, zobacz listę rozwiązanych problemów z ostatniej daty aktualizacji w „Kamieniach milowych” i sprawdź odpowiadające im najnowsze pozycje dziennika zmian u źródła.

Zobacz też

Możesz użyć prefiksu phabricator:, aby dodać link interwiki do zadań na Phabricatorze.
Ważne podstrony