Stránka používateľa

This page is a translated version of the page Help:User page and the translation is 23% complete.
Outdated translations are marked like this.
PD Poznámka: Editací této stránky souhlasíte s uvolněním svého příspěvku pod licencí CC0. Více informací se dočtete na stránce Public Domain Help Pages.
PD

Stránka používateľa je stránka o užívateľovi wiki; niekom, kto sa na wiki zaregistroval a je (pravdepodobne) prispievateľom.

Ak ste sa zaregistrovali, môžete si vytvoriť vlastnú stránku používateľa. Odkaz na ňu je nájdete vpravo hore. Čo je ale dôležitejšie, ostatní uvidia odkaz na Vašu stránku na rôznych miestach, ktoré pomáhajú spolupráci na wiki - napr. 'Posledné úpravy' alebo 'história' stránky (viď. Sledovanie zmien). Na Vašu stránku používateľa môžete vytvoriť odkaz aj v texte wiki stránky, čo je užitočné hlavne pri podpise na diskusiách. Then you can create your own user page. Your user page is linked in the top right. More importantly, others will see links to your user page from various places which assist wiki collaboration. This includes the "Posledné úpravy" and "história stránky" displays (See Sledovanie zmien ). You can also link to your user page within text of a wiki page, which is mainly useful on talk pages when you sign your name.

If you have not registered, you are identified by your own IP address. No user page nor talk page exist. The talk page of this IP user creates automatically when the first article is added to it. You can then create the user page of the IP address.

Stránka užívateľa je flexibilná, ako ktorákoľvek iná stránka wiki. Je celá o Vás, takže si ju môžete slobodne vytvoriť v takom formáte, aký vyhovuje Vám. Predstavte si ju ako Váš profil. Ostatní Vás podľa nej spoznajú, zistia kto ste. Môžete uviesť odkiaľ ste, kde pracujete, Vaše záujmy vzhľadom na zameranie wiki, popísať svoje príspevky prípadne témy, ktorým by ste sa chceli na wiki venovať. Takto sa online komunita upevní. It's a feature to help other people know who you are, and to bring the online community closer together. Think of it as a “profile” page. You might like to mention where you are from and what your job is. You can also state what your main areas of interest are in relation to the topic of the wiki, and describe contributions you have made or areas where you are interested in contributing.

Zápisník užívateľa / oblasť nápadov

Svoju stránku užívateľa môžete použiť aj ako zápisník. Oblasť, kde budete rozvíjať svoje nápady bez neporiadku v názvových oblastiach (viď. Názvové oblasti). Ak sú povolené podstránky (viď. Podstránky), môžete ich využiť tiež. Nevynakladajte však príliš veľa úsilia vo vlastnej oblasti wiki. Buďte odvážni! Upravujte články hlavnej wiki! Na rýchle a dočasné wiki experimenty môžete použiť zdieľanú stránku pieskovisko. If subpages are enabled (see Podstránky ), you may find them useful for creating subpages under your user page. However, you should avoid expending too much effort within your own area of the wiki. Be bold! Edit the main wiki articles! If your wiki has a shared Sandbox page, you can also use it for quick (non-permanent) wiki experimentation.

Stránky iných užívateľov

Ako sme už spomenuli, odkazy na stránky iných užívateľov nájdete na rôznych miestach na celej wiki.

Príspevky užívateľa

Pri prezeraní stránky iného užívateľa sa v 'nástrojoch' (vľavo dole) zobrazí odkaz "Príspevky používateľa". Je to zoznam všetkých jeho úprav. Môžete sa z neho dozvedieť zameranie prispievateľa, prípadne sledovať príspevky užívateľa, ktorý spôsobuje problémy zlými úpravami. This takes you to a list of all of this user's wiki edits. Use this to get an idea of how prolific a contributor somebody is, or to track down edits made by a user who is causing trouble/making bad wiki edits.

Úprava stránky iného užívateľa

Vo všeobecnosti je považované za neslušné prepisovať, či upravovať stránku iného užívateľa. Úprava nie je zakázaná, ale mali by ste sa zdržať pridávania informácií, či názorov, ktoré by mohli byť považované za informácia a názory daného užívateľa, a to najmä v citlivých oblastiach. Niektoré typy úprav sú však akceptované: You should not change content on someone else’s user page without their permission. Editing is not disallowed, but you should avoid adding information (or especially opinions) which might be misinterpreted as coming from that user, in situations where this could potentially cause upset. Some types of edit are widely acceptable, and unlikely to cause upset:

  • Oprava odkazov wiki v prípadoch, keď bola stránka presunutá alebo vymazaná
  • Oprava neplatných externých odkazov
  • Kategorizácia, alebo oprava kategórií stránok užívateľa.
  • Fixing broken external links
  • Categorizing or fixing categories of user pages.

Diskusia užívateľa

Každý užívateľ má pridruženú diskusiu - "diskusia s užívateľom". Toto je špeciálny druh diskusnej stránky, kde môžete zanechať správy konkrétnemu užívateľovi. Viď. Diskusia užívateľa.

Link to the reader's user page

To create a link to the user page of the user that clicks that link, use Special:MyPage. Similarly, to link to the user talk page, use Special:MyTalk.