Nápověda:Stránka uživatele

This page is a translated version of the page Help:User page and the translation is 100% complete.
PD Poznámka: Úpravou této stránky souhlasíte s uvolněním vašeho příspěvku pod licencí CC0. Více informací získáte na stránce nápovědy veřejné domény. PD

user stránka je stránka o uživateli wiki s účtem na wiki - pravděpodobném přispěvateli.

Pokud jste se zaregistrovali, byl vytvořen váš uživatelský účet. Stále však nemáte stránku uživatele, ani diskusní stránku. Nyní si můžete vytvořit vlastní stránku uživatele. Vaše uživatelská stránka je zobrazena v pravém horním rohu. Důležité je, že ostatní uvidí odkazy na vaši uživatelskou stránku z různých míst, která spolupracují s wiki. To zahrnuje zobrazení "Poslední změny" a "historie stránky" (viz Nápověda:Sledování změn ). Můžete také odkazovat na svou uživatelskou stránku v rámci textu wiki stránky. Což je užitečné zejména při požadavku stránky na vaše jméno.

Pokud jste se nezaregistrovali, jste identifikováni vlastní IP adresou. Ale v této fázi nebude existovat žádná uživatelská stránka ani diskusní stránka. Komunikační stránka tohoto uživatele s IP se vytvoří automaticky po přidání prvního článku. Poté můžete vytvořit uživatelskou stránku IP adresy.

Co umístit na svou stránku uživatele

Uživatelské stránky mohou být o čemkoli, stejně jako je tomu u ostatních stránek na wiki. Obsah i formát stránky uživatele je zcela vaše záležitost. Je to cesta, jak umožnit lidem, aby vás mohli poznat. Umožňuje on-line propojení komunity. Jedná se v podstatě o "profil" uživatele. Můžete zde informovat ostatní, odkud pocházíte, kde pracujete, jaké jsou vaše hlavní zájmy na wiki a popsat své příspěvky na wiki.

Zápisník uživatele / oblast nápadů

Stránku uživatele můžete používat také jako zápisník. Je to prostor pro vaše myšlenky bez toho, aby jste využívali hlavní jmenný prostor (viz Nápověda:Jmenné prostory ). Pokud jsou povoleny podstránky (viz Nápověda:Podstránky ), můžete je používat pro vytváření podstránek na své uživatelské stránce. Nevěnujte se však jen své vlastní uživatelské stránce. Buďte odvážní! Nebojte se editovat články jiných uživatelů na wiki! Pro experimentování s formátováním článků na wiki můžete využít Pískoviště (Sandbox page), kde uvidíte výsledek své práce, který po čase sám zmizí.

Stránky ostatních uživatelů

Můžete navštěvovat uživatelské stránky ostatních uživatelů, linky na ně je možné najít různě na wiki.

Příspěvky uživatele

Pokud si prohlížíte stránku jiného uživatele, v "příspěvky" na postranní liště se zobrazí další link "nástroje". Zobrazí seznam všech editací daného uživatele a tím vám napoví, jak aktivní je ten který uživatel, nebo vám pomůže najít editace uživatele, který dělá problémy.

Úpravy stránky jiného uživatele

Přepisování obsahu cizích uživatelských stránek nepatří k dobré etiketě chování na wiki. Obsah na stránce jiného uživatele byste neměli bez jeho svolení měnit. Úpravy nejsou zakázány, ale měli byste se vyhnout přidávání informací (nebo zejména názorů), které by mohly být nesprávně interpretovány jako, že pocházejí od tohoto uživatele. Jsou situace, kdy by to mohlo způsobit pozdvižení. Některé typy úprav jsou obecně přijatelné a je nepravděpodobné, že by vadily:

  • Oprava vnitřního odkazu, pokud byla stránka přejmenována nebo odstraněna.
  • Oprava špatného externího odkazu.
  • Kategorizace nebo oprava kategorie stránek uživatele.

Diskusní stránky uživatele

Každá stránka uživatele má svou diskusní stránku "user talk". Je to speciální druh diskusní stránky, která slouží k zanechávání vzkazů přímo pro určitého uživatele. Více najdete na stránce Nápověda:Diskuzní stránky#Uživatelské diskusní stránky.

Odkaz na stránku uživatele - čtenáře

Chcete-li vytvořit odkaz na stránku uživatele, použijte Special:MyPage. Podobně pro odkaz na diskusní stránku uživatele použijte Special:MyTalk.