راهنما:توسعه/ابزارها/نحوه درخواست کارآموز

This page is a translated version of the page Help:Growth/Tools/How to claim a mentee and the translation is 67% complete.
Outdated translations are marked like this.
The following procedure is only applicable to wikis where the Growth tools are available .
رابط کاربری برای درخواست کارآموزان در صفحهٔ اصلی توسعهٔ تازه‌وارد
این عملکرد در تمام ویکی‌پدیاهایی که فهرستی از مربیان ایجاد و فعال شده است، موجود است. این به مربیان اجازه می‌دهد تا از یک مربی دیگر درخواست یک کارآموز کنند تا در اولین قدم‌های خود در ویکی با آنها کار کنند.

زمینه

از ماه مه ۲۰۱۹، گروه توسعه روی پروژهٔ صفحهٔ اصلی تازه‌وارد کار می‌کند. این ویژگی فقط در فهرست کوتاهی از ویکی‌ها موجود است. This feature is only available on a short list of wikis.

بخشی از این پروژه این است که به هر تازه کار یک مربی باتجربه اختصاص دهیم. این مربی به صورت تصادفی از فهرست کاربران باتجربه‌ای که داوطلب شده اند به عنوان مربی انتخاب شده است. This mentor is randomly selected from the list of experienced users who volunteered to be mentors.

در اصل، امکان تغییر مربی وجود نداشت، که می‌توانست برای مربیان ویکی، که ممکن است بخواهند برای همه شرکت‌کنندگان خود مربی باشند و همچنین برای گروه‌های دیگر، مشکلاتی ایجاد کند. از ژانویه ۲۰۲۰، برای هر مربی فهرست شده امکان تغییر مربی اختصاص داده شده برای هر تازه کار وجود دارد.

Since January 2020, it is possible for any listed mentor to change the assigned mentor for any newbie.

از نوامبر ۲۰۲۰، ثبت نام به عنوان مربی‌ای که فقط می‌تواند درخواست کارآموزان را بکند، اما به مربی‌های تصادفی اختصاص داده نشود، امکان پذیر است. فرآیند درخواست کارآموز همانند مربیان عادی است. برای فعال کردن این ویژگی، یک ویکی باید یک فهرست جداگانه ایجاد کند و درخواست تغییر پیکربندی را بدهد. برای اطلاعات بیشتر، به اطلاعات مربوط به فهرست جداگانه مراجعه کنید. To enable this feature, a wiki needs to create a separate list, and ask for a configuration change to be made. For more information, see information about separate list.

روش کار

 
اعلانی که کارآموز پس از تغییر مربی خود مشاهده خواهد کرد

مربیان می‌توانند از طریق زیر درخواست کارآموز کنند:

  1. ویرایش‌های کارآموز را بررسی کنید تا ببینید که آیا قبلاً با مربی خود تعامل داشته‌اند یا خیر. اگر چنین است، لطفاً مربی را دربارهٔ اقدام خود مطلع کنید. If so, please inform the mentor about your action.
  2. رفتن به ویژه: ادعا کننده
  3. وارد کردن نام کارآموزی که می‌خواهند درخواست کنند؛ به صورت اختیاری، می‌توانید همزمان چندین کارآموز را نیز وارد کنید
  4. پر کردن یک دلیل (به عنوان مثال، «من به این کاربر در یک دورهٔ خارج از ویکی آموزش می‌دهم»)
  5. ارسال فرم.

این اقدام حتی در مواردی که کاربر قبلاً هیچ مربی نداشته است، موفق خواهد بود. با این حال، صفحهٔ اصلی را برای کاربران فعال نمی‌کند: آنها باید آن را فعال کنند.

تمام موارد استفاده از این رابط در Special:Log ثبت شده است. اگر می‌خواهید فقط تغییرات مربوط به توسعه را فیلتر کنید، می‌توانید از Special:Log/growthexperiments استفاده کنید.

تغییر مربی به طور خودکار یک اعلان پژواکی برای کارآموز ایجاد می‌کند، بنابراین آنها از این تغییر مطلع خواهند شد.

این اعلان، کارآموز را تشویق می‌کند تا با مربی جدید خود تماس بگیرد.

اگر یک کارآموز بخواهد مربی خود را تغییر دهد، باید از یک مربی بخواهد که آنها را درخواست کند.

همچنین ببینید