Wikimedia Research/Design Research/Research Participant Program/uk

Інші мови: Bahasa Indonesia • ‎Deutsch • ‎English • ‎Türkçe • ‎español • ‎français • ‎portuguêsKiswahili • ‎русский • ‎українська • ‎العربية • ‎فارسی • ‎हिन्दीবাংলা • ‎‎தமிழ் • ‎ไทย • ‎中文日本語 • ‎

Участь у Дослідженні для Фундації Вікімедіа edit

У Фундації Вікімедіа ми віддані тому, щоб робити Вікіпедію та інші проєкти Вікімедіа настільки корисними та доступними, наскільки це можливо для якомога більшої кількості людей. Ретельне та продумане дослідження потреб та досвіду наших поточних та майбутніх користувачів допомагає нам переконатись у тому, що дизайн нашого продукту зможе задовольнити ці потреби. Саме тому ми покладаємось на різноманітні точки зору у наших дослідженнях. Ми розуміємо, що для когось існують перешкоди для участі у нашому дослідженні, і ми цінуємо час, зусилля та інсайти, які ці люди дають нам в процесі. Враховуючи найкращі практики досліджень, для зниження перешкод для участі і для відшкодування за витрачений час та інтернет трафік, ми хочемо запропонувати подяку нашим учасникам.

Кваліфікація для участі у дослідженні з подякою edit

Учасники дослідження залучаються безпосередньо з нашої бази користувачів Вікімедіа та громад. Зазвичай ми шукаємо користувачів зі специфічними характеристиками, такими як активність користувача, тип користувача, рідні мови, роль у Вікі проєкті, членство у громаді, пристрої, використовувані для читання та редагування тощо. Існує кілька каналів, якими ми шукаємо учасників, які відповідатимуть критеріям для дослідження. Щоб знайти потрібні типи учасників, ми можемо запитати рекомендації в координатора від громади, звернутись до редакторів на їхніх Talk Pages, або розмістити повідомлення про набір на Village Pump або схожій сторінці. Ми часто просимо зацікавлених користувачів заповнити оцінювальний опитник, щоб переконатись у тому, що цей користувач підходить для конкретного дослідження. Так само ми надсилаємо заяву щодо приватності, що пояснює, як Фундація Вікімедіа планує використовувати та зберігати персональну інформацію, яку учасники надають в оцінювальному опитнику та протягом сесій дослідження. Наша команда зв’яжеться з користувачами, що пройдуть кваліфікацію щодо інформації про участь у дослідженні, включаючи інформацію про подяку, пропоновану учасникам. Тим, хто буде обраний для участі ми так само надішлемо на підпис форму згоди для учасників, яка пояснює, що саме відбуватиметься під час дослідження та дозволяє ФВМ обмежене використання даних та інсайтів, отриманих під час сесії. Після завершення дослідження, команда дослідження передасть подяку учаснику.

Наша команда зазвичай підряджає партнерів у дослідженні, що знаходяться в тій самій місцевості, що й населення, яке нас цікавить. Такі “треті особи” можуть бути залучені в якості партнерів дослідження на будь-якій стадії, описаній вище. Вони всі підписали угоду про нерозголошення, що означає, що їм заборонено ділитись інформацією або даними користувачів за межами проєкту, для якого вони залучені. Партнери в дослідженні можуть зв’язуватись з учасниками, проводити сесії дослідження і вони так само можуть передавати подяки.

Не винагороджувана діяльність edit

Подяки або компенсація пропонуються тільки тоді, коли про це явно стверджується командою дослідження протягом періоду залучення учасників. Діяльність, за яку може призначатись подяка починається тільки після заповнення оцінювального опитника та після завершення діяльності, для якої учасника було запрошено. Ми не пропонуємо подяку або компенсацію за будь-яку іншу діяльність або розмови, не перелічені вище. Приклади діяльності, за яку не пропонується компенсація: обмін електронними листами або talk page повідомленнями, опитники, якщо тільки подяка не запропонована явно, коментарі або відгуки про функції за межами сесій дослідження, оцінювальні опитники тощо.

Призначення подяки edit

Наша команда дослідження працюватиме з учасниками для визначення розподілу подяки перед початком дослідження. Прийняття подяки не обов’язкове і учасники так само мають можливість пожертвувати їхню подяку певному розділу Вікімедіа або неприбутковій організації, якщо вони захочуть.

Сума подяки визначається для кожного проєкту командою дослідження, з огляду на вимоги дослідження. Для деяких проєктів ми пропонуємо сталу ставку, незалежно від місцезнаходження учасника. Для інших проєктів, ми пропонуємо локалізовану ставку. Ми розпочинаємо зі ставки, розрахованої з огляду на вартість проживання, залежно від місцезнаходження учасника. Ми змінюємо цю ставку відповідно до тривалості сесії дослідження, необхідності будь-яких спеціальних знань та інтернет трафіку, використаного протягом сесії. Де це можливо, ми консультуємось з партнерами в регіоні, де можуть базуватись учасники, щоб вони допомогли нам з інформацією щодо місцевих стандартів.

На даний момент, ми можемо передавати подяки тільки через наступні сервіси: Ethn.io, Tremendous.com, та Paypal.com. Умови надання послуг цими компаніями розміщені на їхніх сайтах, а прийняття подяки означає, що учасник погоджується зі всіма умовами. З огляду на обмежене покриття цих сервісів, ми не можемо запропонувати подяки тим, хто знаходиться за межами покритих регіонів, хоча ми активно працюємо над закриттям прогалин у покритті. Іноді Paypal може бути єдиним сервісом, що працює у певних країнах. У таких випадках, учасник має мати можливість отримувати платежі через Paypal, що вимагатиме облікового запису Paypal.

Візьміть участь edit

Якщо би ви хотіли стати нашим потенційним учасником дослідження, будь ласка, зареєструйтесь тут. З вами час від часу можуть зв’язуватись з пропозиціями взяти участь у наших дослідницьких проєктах. Будь ласка, подивіться наше повідомлення про приватність. Ви можете вийти з числа потенційних учасників у будь-який час, надіславши цю форму.

Зв’язок edit

Якщо ви маєте якісь запитання щодо наших програм подяки за участь у дослідженні, будь ласка, зв’яжіться з desresadmin@wikimedia.org.