Довідка:Відстеження змін

This page is a translated version of the page Help:Tracking changes and the translation is 100% complete.
PD Зверніть увагу! Коли Ви редагуєте цю сторінку, то погоджуєтесь робити свій внесок під ліцензією CC0. Детальніше про умови ліцензії можна дізнатися на сторінці довідки. PD
Нові редагування демонструє найсвіжіші зміни сторінок, їх видалення та зміни, а також нові завантажені файли

MediaWiki пропонує колекцію службових сторінок та інструментів для відстеження процесів у вікі-проєкті. Можна окремо слідкувати, приміром, за:

  • свіжими змінами всіх сторінок
  • історією: всі зміни певної сторінки
  • внеском певного користувача
  • щойно створеними сторінками

Найцікавіша спеціальна сторінка — це Special:RecentChanges. Вона відображає всі редагування, завантаження файлів, перейменування і видалення сторінок та всі інші дії користувачів вікі-проєкту. Меню нагорі сторінки пропонує набір посилань для налаштовування вигляду сторінки: обмежити кількість змін, кількість врахованих днів, обмежити відображення лише змінами сторінок певного простору назв тощо. Також можна сховати зміни, позначені їхніми авторами як дрібні (але майте на увазі, що будь-яка з них може видатися суттєвою, незважаючи на цей флаг).

Кожен рядок на сторінці Нові редагування складається з кількох посилань:

  • «різн.» для відображення різниці з поточною версією сторінки,
  • «історія» для відображення історії ревізій сторінки,
  • повна назва сторінки спрямовує на її поточну версію. Якщо ця сторінка у вашому списку спостереження, назва виділяється напівжирним.

Тип зміни сторінки описується таким флагом:

  • Н — Цим редагуванням створена нова сторінка
  • м — Це незначна зміна
  • б — Це редагування зроблене ботом

Після часової мітки наведено розбіжність в розмірі з попередньою ревізією сторінки. Далі вказано користувача з посиланням або на його особисту сторінку, сторінку обговорення та внесок, або (для анонімних користувачів) лише на його сторінку обговорення.

Якщо користувач навів короткий опис (резюме) зміни, цей опис наведено курсивом як останнє посилання в рядку.

Розширений вигляд

Якщо ви авторизовані і в інтернет-оглядачі ввімкнено JavaScript, то можна спробувати «розширений» перегляд. Щоб дозволити цей розширений перегляд, перейдіть до ваших налаштувань, потім натисніть вкладку Нові редагування та позначте прапорцем «Групувати редагування на сторінках останніх змін та списку спостереження». Це дозволить сторінці Нові редагування відображувати зміни не одна по одній, а згрупованими по сторінках. Тепер записи виглядатимуть таким чином:

  15:17 Main Page (4 зміни | історія) .. (+236) .. [Some User‎ (2×); Some Other User (2×)]

Щоб розкрити перелік нових редагувань певної сторінки, слід натиснути блакитну стрілочку ліворуч від часової мітки та назви сторінки. Записи редагувань сторінки буде відображено як при звичайному перегляді. Це налаштування завжди можна ввімкнути і вимкнути, тому спробуйте та оберіть варіант, який вам більше до вподоби. Зауважте, що ввімкнення розширеного перегляду видалить провідні посилання для diff та hist, що ускладнить патрулювання.

Див. також