Help:Сторінки обговорення

This page is a translated version of the page Help:Talk pages and the translation is 50% complete.
Outdated translations are marked like this.
PD Зверніть увагу! Коли Ви редагуєте цю сторінку, то погоджуєтесь робити свій внесок під ліцензією CC0. Детальніше про умови ліцензії можна дізнатися на сторінці довідки.
PD

Кожна сторінка вікі пов'язана із власною сторінкою обговорення, яку можна використовувати для дискусій та спілкування з іншими дописувачами. Сторінки обговорення доступні за допомогою вкладки "обговорення" вгорі кожної звичайної сторінки. Для того щоб додати свій коментар, просто відредагуйте сторінку обговорення як звичайну сторінку вікі. Сторінка обговорення насправді дуже схожа на інші сторінки, але розташована в іншому просторі імен, "Talk", для того, щоб відділити обговорення від статей із простору імен "(Основний)" (див. Help:Простори назв ). Ви можете її редагувати, посилатися на неї, отримати історію її змін - так само, як і з будь-якою іншою сторінкою.

Домовленості щодо сторінок обговорення

Розгортання дискусій на вікі-сторінці у вільній формі виглядає щонайменше дивним. Ефективність значно зросте, якщо всі учасники дотримуватимуться простих домовленостей:

  • Завжди ставте ваш підпис під вашим текстом. Використовуйте синтаксис вікі "чотири тільди" "~~~~" (також вставляється  , яка знаходиться на панелі інструментів над полем редагування). За детальнішою інформацією див. Help:Підписи .
  • Починайте нову дискусію із ==заголовку рівня 2== унизу сторінки (для цього можна використати вкладку "+" сторінки обговорення).
  • Розмічайте відповіді двокрапками (:) на початку рядків.
  • Start a new discussion with a ==level 2 heading== at the bottom of the page (or use the "+" tab).
  • Indent replies with colons (:) at the beginning of the line.

Приклад

Нижче наведено приклад дискусії із дотриманням всіх цих домовленостей:

Вікі-текст Виглядає як
== <code><nowiki>== Борщ ==</nowiki></code><br /> ==

<code><nowiki>Ну як вам борщ? --[[User:Example|Петро]] 18:07, 26 August 1991 (UTC)</nowiki></code><br />

<code><nowiki>: Дуже смачно!! --[[User:Example|Арсен]] 11:21, 28 August 1991 (UTC)</nowiki></code><br />

<code><nowiki>:: Я зварив його власноруч! -- [[User:Example|Петро]] 14:11, 3 September 1991 (UTC)</nowiki></code><br />

<code><nowiki>Гадаю, обговорення борщу слід перенести до [[Talk:Борщ]].. -- [[User:Example|Юлія]] 21:55, 3 September 1991 (UTC)</nowiki></code><br />
Борщ[edit]

Ну як вам борщ? --Петро 18:07, 26 August 1991 (UTC)[]

Дуже смачно!! --Арсен 11:21, 28 August 1991 (UTC)[]
Я зварив його власноруч! -- Bob 14:11, 3 September 1991 (UTC)[]

Гадаю, обговорення борщу слід перенести до Talk:Борщ.. -- Юлія 21:55, 3 September 1991 (UTC)[]

Alternate conventions

We are aware that this most widespread convention is problematic for many reasons:

  • It generates invalid HTML structure by appropriation of the definition-list syntax;
  • It is fragile against table insertions;
  • There are no real paragraphs.

Some wikis are known to use * instead for problem 1. Follow your local rules.

To avoid breaking complex formatting, copy what the comment you are replying to uses to indent, and add : or * to its end.

Редагування дискусій

Розгортання дискусій у вільній формі на вікі-сторінці виглядає дивним. Така схема має певні переваги над традиційним жорстким форматом форуму, але обговорення ризикує стати дещо безладним. Як і з іншими сторінками вікі, будь-хто може допомагати навести лад в обговоренні відповідно до діючих домовленостей. Приміром, додати підписи та заголовки там, де вони мають бути, але відсутні.

Зрозуміло, що є навіть можливість змінювати коментарі не тільки власні, але й інших учасників дискусії. Вважається щонайменше неетичним безпосередньо редагувати чужий текст. Значно краще додати нижче свій коментар з потрібними виправленнями. Тим не менше, таке редагування вважається прийнятним в разі...

Зміни заголовку дискусії
Змінюйте чи доповнюйте формулювання заголовку з метою точніше описати предмет дискусії. Інформативні заголовки стають в нагоді, коли кілька дискусій заповнюють всю сторінку.
Переносу дискусії на іншу сторінку
Якщо дискусію почато не в тому місці вікі й вона краще підпадає під іншу сторінку обговорення, ви можете її перенести просто вирізавши тут і вставивши туди. Ця дія може збити з пантелику її учасників, але інколи вона буває необхідною для притримування охайності. Можна також залишити дискусію в невірному місці на кілька днів/тижнів, анонсувавши її переніс. Також можна на її старому місці або навіть в короткому описі зміни залишити посилання на нове.
If discussions are put in the wrong place on the wiki, and are better associated with different talk pages, then you could just move the discussion by cut & paste.

This is potentially confusing, for the people posting, but it can be important for keeping things tidy. You could leave the discussion in the wrong place for a few days/weeks of grace before tidying it. You could leave a link behind explaining that a discussion was moved, or if not, you should link within the edit summary.

Видалення застарілих дискусій
Дискусії часто залишаються на сторінці обговорення надовго, навіть після того, як предмет дискусії перестає бути актуальним. Зазвичай непогано комусь закрити дискусію фразою в дусі "Гадаю, проблема розв'язана", але раніше чи пізніше приходить час для видалення давніх розмов (звичайно, вони залишаються в історії редагувань сторінки обговорення).
Розділення теми на кілька різних обговорень
Це може бути адекватною дією, якщо хтось підняв одразу кілька проблем, які слід обговорювати роздільно. Але завжди слід поважати слова своїх колег. Чи матимуть вони взагалі сенс, якщо ви їх розділите?

Створення статей - Обговорення статей

Зазвичай краще сконцентруватися власне на створенні статті вікі, а розмови на сторінках обговорення мають лише підтримувати цей процес. Тема обговорення так чи інакше має стосуватися питання: що слід зробити для покращення обговорюваної статті. Пам'ятайте, що редагування статті часто є ефективнішим способом комунікації. Це може бути складнішим, бо вимагатиме від вас балансування ваших поглядів із думками інших, але також може бути кориснішим. Саме в такий спосіб співтовариство вікі-дописувачів посуває справу. Часто видається природнішим ввійти у палку суперечку на сторінці обговорення (чи в будь-якому іншому контактному каналі), але насправді сам текст вікі-статті пропонує потужні засоби для досягнення золотої середини. Думайте про те, яким чином відбити в статті обидві протилежні точки зору (приміром, переліком переваг та недоліків), і ви з подивом побачите, що предмет дискусії зникне. The topic of conversation should generally revolve around what needs to be done to make the associated article better. Remember that editing the article itself is often a more effective means of communicating. It can be more difficult, requiring you to balance your views alongside those of others, but it can also be more rewarding. This is how the community of wiki editors will make progress. Often it will feel more natural to engage in a heated debate on a talk page (or indeed any other contact channel) but in fact, the wiki article itself can offer a powerful means of reaching middle-ground. Think about how to portray both sides of the argument (e.g., listing advantages and disadvantages) and you may find the debate evaporates.

Сторінки обговорення користувача

Сторінка "User talk" є сторінкою обговорення, пов'язаною із чиєюсь сторінкою "User" (див. Help:Сторінка користувача .) Це місце для передачі повідомлень певному користувачу вікі.

Ця сторінка може виконувати певні функції системи обміну повідомленнями. Користувач отримує таке виразне попередження про те, що на його сторінці обговорення є непрочитані ним повідомлення:

Це повідомлення виникатиме постійно, на кожній сторінці, доки користувач не відвідає свою сторінку обговорення.

Користувач також може отримувати повідомлення електронною поштою, але на це не завжди слід покладатися, тому що ця можливість вимагає від користувача коректної поштової адреси та її підтвердження. Якщо вам не вдається отримати відповідь на ваше повідомлення, залишене на сторінці обговорення користувача, спробуйте знайти інші його контакти, - можливо, вони наявні на його особистій сторінці.

Зверніть увагу, що такі повідомлення не є приватними, до вашої розмови можуть приєднатися інші користувачі.