Help:Flow/Linki bezpośrednie

This page is a translated version of the page Help:Structured Discussions/Permalinks and the translation is 100% complete.
Other languages:
Bahasa Indonesia • ‎English • ‎català • ‎français • ‎norsk bokmål • ‎polski • ‎suomi • ‎中文 • ‎日本語

Linki bezpośrednie

Linki bezpośrednie umożliwiają użytkownikom tworzenie linków do wątków lub na cytowanie konkretnych elementów wątku.

Link do strony dyskusji

Tak jak w przypadku innych stron na wiki, link bezpośredni do strony dyskusji to URL wyświetlany w pasku adresu przeglądarki lub do tworzenia linków wewnętrznych - sam tytuł strony. https://meta.wikimedia.org/wiki/User talk:Example oraz [[User talk:Example]] są przykładami linków bezpośrednich do całej strony dyskusji.

Link do wątku

Przestrzeń nazw dla wątków to Wątek: (Topic: w angielskich wersjach językowych)

Po wejściu na stronę dyskusji, link bezpośredni do wątku można zdobyć klikając na ikonę z trzema kropkami po prawej stronie. Jeżeli jednak już znajdujesz się na osobnej stronie z konkretnym wątkiem, link jest dostępny w pasku adresu przeglądarki lub również w menu pod przyciskiem z trzema kropkami.

Linki do wątków zawierają losowe ciągi znaków - unikalny uniwersalny identyfikator (UUID). Nie ma w nich żadnego hierarchicznego powiązania między stroną dyskusji a wątkiem (tj. nie wiadomo do jakiej strony dyskusji należy wątek, patrząc na taki link). Przykład: Topic:Sojhhtquzbhj3d7q

Dzięki wykorzystaniu UUID, tytuł może być zmieniany bez obaw o dezaktualizację wcześniej używanych linków. Będzie także potrzebny do przyszłych funkcjonalności, jak wyświetlanie jednego tematu na kilku stronach dyskusji lub wiki. Stworzenie URL zawierającego sam tytuł nie jest możliwe, ponieważ wiele wątków ma podobne tytuły: "Cześć", "Dziękuję", "Potrzebuję pomocy", itp. Opracowujemy sposób na bardziej czytelne dla człowieka URLe, które nadal będą przenosić unikalny identyfikator.

Link do postu

Bezpośredni link do pojedynczej wiadomości (odpowiedzi) można zdobyć, wybierając odpowiednią funkcję z menu p prawej stronie wybranej wiadomości (ikonka z trzema kropkami).

Linki do wiadomości mają format w postaci linku bezpośredniego do wątku wraz z kotwicą do samej wiadomości.

Przykład: Topic:Sojhhtquzbhj3d7q#flow-post-sojhhtr5w6j2go86

Aby podświetlić konkretny temat, do URL widocznego w pasku adresu przeglądarki mogą być dodane dodatkowe elementy. Skopiowanie tego adresu będzie działało poprawnie.

Porada: Jeżeli dodasz link do innej wiadomości w swoim komentarzu, to każdy użytkownik, który kliknie ten link zobaczy podświetlony ten post z zielonym paskiem.