Help:امضاها

This page is a translated version of the page Help:Signatures and the translation is 87% complete.
Outdated translations are marked like this.
PD توجه: شما در هنگام ویرایش این صفحه، موافق با انتشار مشارکت‌هایتان تحت CC0 هستید. صفحه‌های راهنمای مالکیت عمومی را برای اطلاعات بیشتر ببینید. PD

کاربران می‌توانند به راحتی در پایان نظر خود امضا کنند. امضا کردن معمولاً فقط در صفحه‌های بحث انجام می‌شود نه در مقالاتی که به طور مشترک نوشته شده‌اند.

گزینه‌های امضای پیش‌فرض

سه گزینه پیش‌فرض وجود دارد. امضای کامل (استاندارد) با تایپ چهار تیلد (~~~~). تایپ سه تیلد (~~~) منجر به امضای فقط نام کاربری (بدون زمان) می‌شود. با تایپ کردن پنج تیلد (~~~~~)، یک امضای زمان خالص (بدون نام کاربری) ایجاد می‌شود.

کارکرد نشانه‌گذاری ویکی (هنگام ذخیره جایگزین می‌شود) نتیجه متنی ویکی نتیجه دیداری
امضا با مهر زمان
~~~~
[[User:Username|Username]] 07:25, 20 May 2024 (UTC) Username 07:25, 20 May 2024 (UTC)[reply]
تنها امضا
~~~
[[User:Username|Username]] Username
تنها مهر زمان
~~~~~
07:25, 20 May 2024 (UTC) 07:25, 20 May 2024 (UTC)

اگر بدون ورود به سیستم ویرایش کنید، آدرس IP شما به عنوان نام کاربری جای می گیرد. نام‌های کاربری و آدرس‌های IP نیز در تاریخچه صفحه به عنوان سابقه اینکه چه کسی چه چیزی را نوشت، ذخیره می‌شوند، بنابراین دیگران همیشه می‌توانند امضاها را تأیید کنند.

قالب رایج برای تایپ یک امضا - دو خط (یا یک خط تیره) و به دنبال آن چهار تیلد (-- ~~~~) - از شبکه رایانه ای Usenet گرفته شده است، جایی که دو خط فاصله بلوک امضا را مشخص می کند. Note that the two hyphens are not inserted automatically and have to be entered manually (unless you customize your signature to include them, an example of this can be seen in the next section). با کلیک بر روی دکمه امضا، دو خط در کنار امضا (--~~~~) اضافه می شود.

رشته اصلی امضا، تیلدها، هنگام ذخیره ویرایش امضا شده، به طور خودکار با نام کاربری (مرتبط با صفحه کاربری مناسب) و مهر زمان (زمان/تاریخ) جایگزین می‌شوند. این کار به کاربران دیگر کمک می‌کند تا ترتیب زمانی بحث را دنبال کنند و نویسنده یک نظر خاص را شناسایی کنند.

برای کاربرانی که وارد سیستم نشده اند نام کاربری شامل MediaWiki:Signature یا MediaWiki:Signature-anon است. $1 در آن پیام‌ها با نام کاربر در حال ویرایش صفحه و $2 با نام کاربری یا یک امضای سفارشی همانطور که در Help:ترجیحات مشخص شده جایگزین می شود. اگر کاربر امضاهای خام را در ترجیحات ایجاد کند، محتوای امضای سفارشی به طور مستقیم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگر تیلد را در صفحه کلید خود پیدا نکردید، می توانید از دکمه امضای پیش‌فرض نوار ابزار ویرایش استفاده کنید.

امضا در خلاصه‌های ویرایش کار نمی‌کند (در آنجا از ~~~~ ترجمه نمی‌شود)، اما مطمئناً نیازی به استفاده از این در خلاصه ویرایش نخواهد بود. به هر حال تاریخ و نام کاربری شما در برابر ویرایش‌ها ثبت و نمایش داده می‌شود.

توجه داشته باشید که مهر زمان در حال حاضر به طور پیش‌فرض قالب‌بندی می‌شود و طبق قراردادهای محلی پیش‌فرض (زبان، اسکریپت، قالب تاریخ و زمان) که در هر ویکی استفاده می‌شود، ذخیره می‌شود و نه با توجه به قراردادهای زبان ترجیحی فعلی شما.

شخصی‌سازی امضا

کاربران ثبت‌نام کرده می‌توانند با تغییر قسمت «امضای تازه:» در ترجیحات خود، امضای خود را (متن نمایش داده شده در پیوند به نام کاربری شما) سفارشی کنند. به طور پیش فرض، هر چیزی که در آنجا وارد کنید با [[ ]] بسته‌بندی می‌شود. برای استفاده از پیوند ویژه (بدون این پیوند خودکار)، باید «امضا به صورت ویکی‌متن عمل کند (بدون پیوند خودکار به صفحهٔ کاربری شما)» را فعال کنید. سپس می‌توانید نشانه‌گذاری ویکی و همچنین HTML (تا آنجا که در ویکی مجاز است) را به دلخواه اضافه کنید، اما حداکثر طول 255 کاراکتر است. لطفا توجه داشته باشید که امضاهای قابل‌توجه اغلب مورد تنفر کاربران قرار نمی‌گیرند.

توجه داشته باشید که اگر امضای خود را سفارشی می کنید، باید از نمایش هویت حساب کاربری غیر مرتبط دیگر خودداری کنید ، مگر اینکه مالک این حساب باشید یا صریحاً توسط این کاربر مجاز شده اید: پیوند باید بدون ابهام به صفحه کاربری "" شما "" نشان دهد یا صفحه بحث در ویکی محلی. با این حال، تغییر امضای شما نام کاربری که در تاریخ‌های صفحه ثبت شده‌است را رد نمی‌کند. برخی ویکی ها ممکن است یک سیاست محدود کننده در مورد کاربرد پیوندهای بیرونی یا تصاویر را در امضاها تعریف کنند. به سیاست‌های مستند و اجرای ویکی محلی در مورد حساب های کاربری و هویت کاربر نگاه کنید.

اگر «امضاهای خام» را فعال کنید اما رشته امضای سفارشی اضافه نکنید، با نام کاربری پیوند داده نشده امضا می‌کنید.

معمول‌ترین شخصی‌سازی‌ها موارد زیر هستند:

هدف امضای خام نتیجه دیداری امضا (تولید شده توسط چهار تیلد)
جاسازی خط‌ها در امضا

-- [[User:Username|Username]]

-- Username 07:25, 20 May 2024 (UTC)[reply]
نام کاربری نمایش داده شده را برای راحتی خود تنظیم کنید.

[[User:Username|نام کاربری ترجیحی]]

نام کاربری ترجیحی 07:25, 20 May 2024 (UTC)[reply]
افزودن پیوند صفحه بحث

[[User:Username|Username]] ([[User talk:Username|talk]])

Username (talk) 07:25, 20 May 2024 (UTC)[reply]

جریان / بحث های ساختاری

پیام‌های باقیمانده با استفاده از جریان/بحث‌های ساختاری به امضا نیاز ندارند.

جستارهای وابسته