Help:Перенаправлення

This page is a translated version of the page Help:Redirects and the translation is 68% complete.
Outdated translations are marked like this.
PD Зверніть увагу! Коли Ви редагуєте цю сторінку, то погоджуєтесь робити свій внесок під ліцензією CC0. Детальніше про умови ліцензії можна дізнатися на сторінці довідки.
PD

Перенаправлення використовують для переміщення користувачів із одного імені сторінки на інше. Вони можуть бути корисними якщо певна стаття відома під кількома назвами, або має альтернативні варіанти пунктуації, капіталізації та написання.

Two types of redirections exist:

  • Hard redirection: Readers navigated to the redirect page are taken directly to the target page (usually other pages of the same wiki).

Only hard redirection is described in this current article.

  • Soft redirection: Readers are left on the redirect page but given the option of clicking the link to the target page.

Usually this is achieved via a template; see corresponding article on Meta.

In wikis with $wgDisableHardRedirects enabled (such as most public Wikimedia projects), it's not possible to create a hard redirect to special pages (e.g. Special:MyLanguage) or pages located on another wiki; they will be automatically "softened".

Створення перенаправлення

Можна Help:Створення нової сторінки із тією назвою, з якої ви хочете перенаправити на іншу, вже існуючу. Можна використати вже існуючу сторінку, яку ви зробите неактивною як сторінку і активною як перенаправлення. В обох випадках на самому початку сторінки перенаправлення має бути доданий такий код:

#REDIRECT [[назва сторінки]]

де назва сторінки є назвою сторінки, на яку виконується перенаправлення. Слово "redirect" є нечутливим до реєстру, але перед "#" не повінно бути пробілів. Будь-який текст перед цим кодом відключить код і перенаправлення не спрацює. Будь-який текст або контент після вказання перенаправлення буде проігнорований (і має бути видалений зі сторінки). Однак, щоб додати чи залишити сторінку в категорії, можна додати звичайний тег категорії у рядку наступному після коду перенаправлення.

Redirections can be simple page names or specified using a namespace. They can be suffixed with a section name if you have the corresponding anchor defined on the target page.

Examples of valid operational redirections:

  • #REDIRECT[[Help:Magic_words#Page_names]]
  • #redirect [[Help:Magic_words#URL_encoded_page_names]]
  • #Redirect [[Manual:$wgConf]]
  • #REDIRECT [[MediaWiki/fr]] the translated page is imposed

Example of redirection not allowed (not operational):

При створенні сторінки перенаправлення слід обов'язково скористатися функцією попереднього перегляду сторінки (кнопка внизу вікна редагування чи комбінація клавіш Alt+P) для того, щоб перевірити написання назви сторінки, на яку задано перенаправлення (цільової).

When redirection is valid (and operational) you will see in the previewed text the name of the target you have provided, following a 'next line' icon (image) for example as follows:

 Help:Magic words#URL encoded page names

This is what you must get.

Сторінка попереднього перегляду не виглядатиме так само, як створювана сторінка перенаправлення; вона міститиме нумерований список, в якому назву цільової сторінки виділено блакитним:

1. REDIRECT  назва сторінки

Якщо назва сторінки неправильна (не відповідає будь-якій існуючій сторінці), її буде виділено червоним. Звичайно, перенаправлення в такому випадку не працюватиме.

JavaScript page redirect

In order to avoid JavaScript functionality from breaking, all JavaScript pages have a different redirect syntax from regular pages. This syntax allows for proper execution of the page by the browser's JavaScript engine, as well as being recognised by MediaWiki as a redirect. To create a redirecting JavaScript page, the format that must be used is as follows:

/* #REDIRECT */mw.loader.load( "{{fullurl:Target.js|action=raw&ctype=text/javascript}}" );

Where Target.js is the target page name.

Перегляд перенаправлення

Після створення сторінки перенаправлення вам вже не вдасться потрапити на цю сторінку за її назвою чи посиланням на неї, так само її назва не з'явиться в результатах пошуку. Але вгорі цільової сторінки з'явиться примітка про те, що на неї є перенаправлення, із назвою сторінки перенаправлення та активним посиланням на неї. Це посилання дозволяє повернутися на сторінку перенаправлення, на якій ви побачите велику зігнуту стрілку та назву цільової сторінки.

Після цього можна робити все те, що можна робити на будь-якій вікі-сторінці. Можна відкрити і редагувати сторінку обговорення для того щоб обговорити це перенаправлення. Можна переглянути історію редагувань сторінки-перенаправлення, на якій буде і запис про створення перенаправлення. Можна редагувати цю сторінку, якщо перенаправлення неправильне або якщо треба скасувати перенаправлення.

Вилучення перенаправлень

Зазвичай немає необхідності вилучати перенаправлення. Вони не займають суттєвого обсягу в базі даних. Якщо назва сторінки неоптимальна, але можлива принципово, то утримання її як перенаправлення на більш релевантну сторінку не несе шкоди, але може нести деяку користь.

Якщо вам все ж таки необхідно вилучити перенаправлення, - коли назва сторінки є образливою чи ви хочете розохотити людей посилатись на поняття за цією назвою тощо, - то ви просто переходите на сторінку перенаправлення як вказано вище та відтворюєте дії, описані в Help:Видалення та відновлення .

Подвійні перенаправлення

Подвійне перенаправлення — це сторінка, яка перенаправляє на сторінку, яка у свою чергу є перенаправленням; це не працюватиме.[1] Натомість, замість цільової буде показано наступну сторінку-перенаправлення. Це свідоме обмеження, частково для запобігання нескінченним петлям, частково для збереження речей простими.

Однак, ви можете шукати подвійні перенаправлення та позбавлятись від них, замінюючи їх простими. Найімовірніше вам доведеться це робити після значних перейменувань. Використовуйте посилання інструменту "What links here" для пошуку подвійних перенаправлень на конкретну сторінку, або використовуйте Special:DoubleRedirects для їх пошуку у всій вікі.

Є опція налаштування рушію MediaWiki $wgFixDoubleRedirects , при включенні якої подвійні перенаправлення виправляються автоматично за допомогою черги завдань. Однак, це сприяє вандалізму із перейменуванням сторінок, тому за замовчуванням ця функція вимкнена. Можна використати магічне слово __STATICREDIRECT__ щоб уникнути виправлення подвійного перенаправлення на цій сторінці.

Перенаправлення на сторінку у просторі назв категорій

При перенаправленні на сторінку категорії можна запобігти появі перенаправлення у цій категорії, якщо поставити двокрапку перед словом "Category:"; інакше сторінка-перенаправлення буде сама також віднесена до цієї категорії:

#REDIRECT [[:Category:Glossary]]

Подавлення перенаправлень

Користувачі із правом «suppressredirect» можуть перейменовувати сторінки без створення перенаправлень. За замовчуванням, це право мають адміністратори та боти.

Див. також

References

  1. This may be controlled by $wgMaxRedirects .