Help:Tercihler

This page is a translated version of the page Help:Preferences and the translation is 41% complete.
Outdated translations are marked like this.
PD Not: Bu sayfayı düzenlerken katkınızı CC0 altında yayınlamayı kabul edersiniz. Daha fazla bilgi için Kamu Malı Yardım Sayfalarına bakın. PD

Oturum açmış durumdayken sağ üstteki Tercihler bağlantısını tıklamak tercihlerinizi değiştirmenize olanak tanır. Kullanıcı ayarları bölümü ve diğer ayar türlerini değiştirmek için en üstteki sekmeler çubuğu ile karşılaşacaksınız.

Note that some of the preferences discussed here are added by extensions and are not a part of MediaWiki core.

Kullanıcı bilgileri

Temel bilgiler

Kullanıcı adı: Kullanıcı adınız. Yalnızca güvenilen kullanıcılar kullanıcı adınızı değiştirebilir ve vikide de $1 uzantısı yüklü olmalıdır.
Üye grupları: İçinde bulunduğunuz kullanıcı gruplarının listesi.
Bağlı uygulamalar: Wikimedia wikilerinde bu bağlantı, hesabınıza erişmesine izin verilen harici uygulamaları yönetmenize olanak tanır. Daha fazla bilgi için Yardım:OAuth sayfasına bakın.
Değişiklik sayısı: Kaç düzenleme yaptınız. Tüm vikilerde buna sahip olmayacak. See Help:User contributions#Number of edits
Kayıt zamanı: Hesabınızın kaydedildiği zaman.
Parolayı değiştir aşağıya bakınız
Küresel hesap: aşağıya bakınız
Küresel hesap: Provides a link to Special:CentralAuth, displaying statistics about your user account across all Wikimedia wikis.
İki faktörlü kimlik doğrulama: İki faktörlü kimlik doğrulamayı yönetin.
Küresel tercihler: Küresel tercihleri ​​yönetin.

Parolayı değiştir

Parolanızı değiştirmek için ilk kutuya eski parolanızı, son iki parola ise yeni parolanızı girin. Bu sitenin giriş bilgilerinizi hatırlamasını istiyorsanız, Bu bilgisayardaki giriş bilgilerimi hatırla seçeneğini işaretleyin. Bu işlevin tarayıcınızda çerezleri etkinleştirmenizi gerektirdiğini ve çerezinizin silinmesi veya süresinin dolması durumunda artık hatırlanmayacağınızı unutmayın.

Küresel hesap

Uluslararasılaştırma

Tercihlerinizden arayüzün hangi dilde olmasını istediğinizi seçebilirsiniz. Kenar çubuğundaki birkaç sayfaya ek olarak yalnızca 'düzenle' ve 'tartışma' gibi düğmeler etkilenecektir. Sayfaların ana metni, sayfaların büyük çoğunluğu için bununla değişmeyecek, ancak Wikimedia Meta Viki'deki gibi bazı sayfalar olacak.

İmza

Kayıtlı kullanıcılar, tercihlerde ki "Yeni imza:" alanını değiştirerek imzalarını (bağlantıda görüntülenen ve kullanıcı adınızı gösteren metin) özelleştirebilir. Varsayılan olarak, girdiğiniz her şey [[ ]] ile sarılacaktır. Özel bir bağlantı kullanmak için (bu otomatik bağlantı olmadan), “İmzayı vikimetin olarak (kullanıcı sayfanıza otomatik bağlantı olmadan) işle” etkinleştirmeniz gerekir. Ardından viki işaretlemesini ve ayrıca HTML'yi (vikide izin verildiği sürece) istediğiniz kadar ekleyebilirsiniz, ancak maksimum uzunluk 255 karakterdir. Üzeri yazma imzaların genellikle diğer kullanıcılar tarafından beğenilmediğini lütfen unutmayın.

İmzanızı özelleştirirseniz, bu hesabın sahibi siz değilseniz veya bu kullanıcı tarafından açıkça yetkilendirilmedikçe, ilgisiz başka bir kullanıcı hesabının kimliğini görüntülemekten kaçınmanız gerektiğini unutmayın: bağlantı açık bir şekilde sizin etkin kullanıcı sayfanızı veya yerel vikideki tartışma sayfası göstermelidir. Ancak imzanızı değiştirmek, sayfa geçmişlerinde kayıtlı kullanıcı adını geçersiz kılmaz. Bazı vikiler, imzalarda harici bağlantıların veya resimlerin kullanımı hakkında kısıtlayıcı bir politika tanımlamış olabilir. Kullanıcı hesapları ve kimlikleri hakkında yerel vikinizde belgelenen ve zorunlu kılınan politikalara bakın.

"Ham imzalar" etkinleştirir ancak herhangi bir özelleştirilmiş imza dizesi eklemezseniz, bağlantısız kullanıcı adınızla imzalarsınız.

En yaygın özelleştirmeler şunlardır:

Amaç Ham imza Ortaya çıkan imza ekranı (dört tilde ile oluşturulur)
Kısa çizgileri imzaya yerleştirme

-- [[User:Username|Username]]

-- Username 22:40, 13 June 2024 (UTC)[reply]
Görüntülenen kullanıcı adını size uygun hâle getirme

[[User:Username|Tercih Edilen Kullanıcı Adı]]

Tercih Edilen Kullanıcı Adı 22:40, 13 June 2024 (UTC)[reply]
Mesaj sayfası bağlantısı ekleme

[[User:Username|Username]] ([[User talk:Username|talk]])

Username (talk) 22:40, 13 June 2024 (UTC)[reply]

E-posta seçenekleri

Bir e-posta adresi girdiyseniz, bu işlevleri kullanmak için adresi doğrula düğmesini tıklamanız gerekir. Bir e-posta alacaksınız; basitçe açın ve aşağıdaki işlevleri etkinleştirmek için bağlantıyı takip edin.

E-posta onayı
Diğer kullanıcıların bana e-posta gönderebilmesine izin ver Bu, diğer kayıtlı kullanıcıların, kullanıcı sayfanızın kenar çubuğundaki "Bu kullanıcıya e-posta gönder" bağlantısını kullanarak size bir e-posta göndermesine olanak tanır. E-postalar bir web arayüzü kullanılarak gönderilir ve siz e-posta ile cevap verene kadar e-posta adresiniz bir gönderene gösterilmez.
Yeni kullanıcılardan e-postalara izin ver Bu, otomatik olarak onaylanmış izinleri olmayan kullanıcıların size e-posta göndermesini sağlar.
Diğer kullanıcıya gönderdiğim e-postanın bir kopyasını bana gönder
Şu kullanıcıların bana e-posta göndermesine izin verme: Bu seçenek, hangi kullanıcıların size doğrudan e-posta gönderemeyeceğini belirlemenizi sağlar. Kullanıcı sayfanızın kenar çubuğunda "Bu kullanıcıya e-posta gönder" bağlantısını görmezler.
İzleme listemdeki bir sayfa veya dosya değiştirilirse bana e-posta gönder Causes you to be automatically sent an email when a pages on your watchlist is edited. May not be available on some large wikis.
Sayfalardaki ve dosyalardaki küçük düzenlemelerde de bana e-posta gönder Same thing except for minor edits . May not be available on some large wikis.
İzlediğim bir ileti dizisine cevap geldiğinde bana e-posta gönder Same thing except for Liquid Threads discussions, Only available if that extension is installed.

Görünüm

Görünüm

Burada kullanmak istediğiniz cildi seçebilirsiniz. Her bir kaplamanın yanındaki "$int-skin-preview" bağlantısını tıklayarak mevcut kaplamaları seçmeden önce önizleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen $skins bağlantısına bakın. Please refer to Help:Görünümler for more details. Also includes a link to your skin-specific CSS and JavaScript for that skin.

Tarih biçimi ve saat farkı

Determines the date format and timezone that the interface of pages such as recent changes or your watchlist display. Any dates that appear in Wikitext will not be automatically reformatted. In particular, this includes signatures, so if you set a timezone other than the wiki default times shown in the interface won't match those in signatures.

Dosyalar

Burada görüntülerin nasıl görüntüleneceğini belirleyebilirsiniz. Bir URL'nin doğrudan yapıştırılmasıyla görüntülenen resimler (wiki etkinse) bu ayardan etkilenmez.

 • Dosya açıklama sayfalarındaki resim boyutu sınırı: - Bu ayar, Resim: sayfalarında resim önizlemelerinin ne kadar büyük olacağını seçmenize olanak tanır. Geçerli ekran çözünürlüğünüzün ne olduğunu biliyorsanız, bunu kendi ekranınızdan bir veya iki boyuta ayarlamak isteyebilirsiniz. Yavaş bir bağlantınız varsa (çevirmeli ağ gibi) bunları 320×240 ile sınırlamak isteyebilirsiniz.
 • Küçük resim boyutu: - Küçük resimlerin ne kadar büyük görünmesini istediğinizi tanımlayın. Bu ayar, bir düzenleyici tarafından belirlenen boyutlara sahip küçük resimleri etkilemez ve görüntüleri orijinal boyutlarının ötesine taşımaz.
 • Medya Görüntüleyiciyi Kullan: Wikimedia wikilerde, bu ayar (varsayılan olarak açıktır) daha düzgün bir görüntü izleme deneyimi sağlamak için Medya Görüntüleyici'nin kullanılıp kullanılmayacağını belirler.

Farklar

Farkların altında sayfa içeriğini gösterme
Toggle the display of the page text below the diff. This text is the later of the two revisions of the page.
Eski hâline getirdikten sonra farkı gösterme
Whether to show the diff of the rolled back revision after a rollback.

Some extensions also add their own preferences related to diffs. One such extension is Extension:RevisionSlider , which can be disabled in preferences using the "Sürüm kaydırıcısını gösterme" preference in that section.


Gelişmiş seçenekler

 • Bağlantıların altını çizme:
  Determines whether links are underlined automatically. This may make it easier to distinguish links from other content, but may also cause confusion if a link includes an underscore.
 • Gizli kategorileri göster
  Determines whether hidden categories are displayed at the bottom of the page.
 • Geri döndür bağlantısına tıklanınca bir onay istemi göster

Matematik

Burada ‎<math> etiketini kullanarak açıklanan matematiksel denklemlerin nasıl görüntüleneceğini kontrol edebilirsiniz. Resim olarak yüklenen veya matematik etiketinin dışına yazılan matematiksel formüller bu ayardan etkilenmez. Matematik tercihlerinin yalnızca Extension:Math yüklüyse görüneceğini unutmayın.

Sayfa yazma alanı

Bunlar, düzenlediğiniz veya oluşturduğunuz sayfaları otomatik olarak izleyip izlemeyeceğiniz de dahil olmak üzere, düzenleme sayfalarını kontrol eden ayarlardır.

Genel seçenekler

 • Bölüm başlıklarına sağ tıklayarak bölüm düzenlemeyi etkinleştir
  Assuming your browser supports it, causes right-clicking on a section heading to open up the editor for that section (this is the same functionality as the [edit] link).
 • Çift tıklandığında sayfaları düzenle
  Assuming your browser supports it, causes double-clicking (anywhere on the page, except for when clicking on a link) to open up the editor for that page, in the same way as clicking on the edit tab at the top.

Some extensions, such as WikiLove , TwoColConflict , FlaggedRevs , and ProofreadPage also add their own preferences to this section.

Editör

 • Düzenleme alanının yazı tipi biçemi:
  Determines the font that text in the edit window (and in diffs) displays in. Options are Sabit aralıklı yazı tipi, Sans-serif yazı tipi, and Serif yazı tipi.
 • Tüm değişiklikleri varsayılan olarak küçük değişiklik olarak işaretle
  Causes all edits to be marked as minor, unless the checkbox is explicitly deselected with each edit. Some wikis, such as the English Wikipedia, have disabled this preference (because it makes it too easy to accidentally mark a non-minor edit minor).
 • Boş bir değişiklik özeti girdiğimde veya sadece varsayılan geri alma özetlerinden biri giriliyse ikaz et
  Will display a warning message ("Uyarı: Bir düzenleme özeti sağlamadınız.

"$1" seçeneği tekrar tıklarsanız, düzenlemeniz bir tane olmadan yayımlanacaktır.") when you try to save an edit without providing an edit summary. Can be useful since edit summaries make an edit easier for others to understand.

 • Bir değişiklik sayfasından değişiklikleri kaydetmeden ayrılırken beni uyar
  Displays a browser-specific alert popup if you try to close an edit page without publishing your in-progress edit, preventing the edit from being lost.
 • Düzenleme araç çubuğunu etkinleştir
  Enables the 2010 wikitext editor's editing toolbar.
 • ⧼visualeditor-preference-betatempdisable⧽
 • Değişiklik modu:
 • Yapısal Tartışmalar'da görsel düzenleyiciyi ve yeni vikimetin modunu etkinleştirin
  Various settings that control whether, and under what circumstances, the Visual Editor is provided used when you edit a page. Options are to use only the Visual Editor (for namespaces that support it), use only the source editor, remember which editor was used for the previous edit, or show edit tabs for both. Only shown if Extension:VisualEditor is installed.

Önizleme

 • Düzenlemeye başlarken önizlemeyi göster
  Results in a preview window (of the page before your edit) appearing alongside the edit box when you edit a page, as if you had pressed "Show preview" and made no changes.
 • Önizlemeyi düzenleme kutusunun yukarısında göster
  Determines whether to display the preview window above or below the edit textbox. Below is the default position.

Çeviri seçenekleri

Önizleme

 • Düzenlemeye başlarken önizlemeyi göster
 • Önizlemeyi düzenleme kutusunun yukarısında göster
 • Önizlemeyi sayfayı yeniden yüklemeden göster

Son değişiklikler

Some of these preferences impact Special:RelatedChanges and Special:RecentChangesLinked as well as Special:RecentChanges. See Help:Değişiklikleri izleme for more information.

Görüntüleme seçenekleri

 • Son değişikliklerde gösterilecek günler: - Burada son değişiklikleri sayfalarının ne kadar geriye gideceğini belirleyebilirsiniz. Düzenleme sayısı aşılırsa listenin erken duracağını unutmayın (aşağıya bakın).
 • Son değişikliklerde, sayfa geçmişlerinde ve günlüklerde varsayılan olarak gösterilecek değişiklik sayısı: - Burada kaç düzenlemenin görüntüleneceğini belirleyebilirsiniz.

Gelişmiş seçenekler

 • Son değişiklikler ve izleme listesindeki değişiklikleri sayfalara göre gruplandır - Geliştirilmiş son değişiklikler, düzenlemeleri sayfa başına listeye yoğunlaştırır. Belirtildiği gibi, bu JavaScript'in etkinleştirilmesini gerektirir. Bu özellik hakkında daha fazla bilgi için $tracking sayfasına bakın.
 • JavaScript olmayan bir arayüz kullanın - Enables or disables new filters for edit review, a more complicated UI for displaying and filtering changes developed in 2017. This requires JavaScript be enabled.
 • Son değişikliklerde Vikiveri düzenlemelerini göster: Vikiveri'deki verilerin mevcut olduğu seçilen Wikimedia projelerinde, bu seçenek wikinizdeki sayfalara bağlı Vikiveri öğelerindeki değişiklikleri ve wiki sayfaları. Bu, wikinizde görülebilen Vikiveri'deki vandalizmi yakalamaya yardımcı olabilir.

Gösterilen değişiklikler

 • Küçük değişiklikleri son değişikliklerde gizle - Bu, küçük olarak işaretlenmiş düzenlemeleri gizlemenizi sağlar (bkz. Help:Sayfa düzenleme ). Bazı kullanıcılar, şablonları güncellemek veya yazım hatalarını düzeltmek için hızlı bir şekilde çok sayıda küçük ayar yapacağından, bunun yararlı olmasını sağlayabilirsiniz. Bunu, son değişiklikler sayfasından geçici olarak da açabilirsiniz (bkz. $tracking).
 • Görülmüş düzenlemeleri son değişiklikler sayfasında gizle - This enables you to hide edits marked as patrolled (see Yardım:Devriyeli değişiklikler ). You can also turn this on temporarily from the recent changes page. May not appear if you don't have sufficient permissions to see patrolled edits.
 • Sayfa sınıflandırmasını gizle - This enables you to hide changes to categories (see Help:Categoziation ). Note that this only affects changes to pages within the category when watching the category; if you are watching the page, or the category is edited directly, any edits will still be shown. You can also turn this on temporarily from the recent changes page.
 • Yeni sayfalar listesinden görülmüş sayfaları gizle - Same as "Görülmüş düzenlemeleri son değişiklikler sayfasında gizle", but for Special:NewPages (some wikis only use patrolling for new page creation, and not edits to existing pages). You can also turn this on temporarily from the new pages list itself.

İzleme listesi

Bunlar izleme listesinin davranışını kontrol eden ayarlardır (Help:İzleme listesi sayfasına bakın). Bu seçeneklerin çoğu izleme listesinin kendisinde de bulunur, ancak tercihlerinize göre ayarlayarak izleme listesinin varsayılan davranışını kontrol edersiniz, yani sayfayı her ziyaret ettiğinizde aynı işlemleri gerçekleştirir.

İzleme listesini değiştir

Provides a set of links to view and edit the pages on your watchlist, either as a formatted list of links with checkboxes to remove them (İzleme listenizdeki başlıkları görüntüleyin ve düzenleyin), a raw list of page titles in a text box (Ham izleme listesini değiştir). The final option is to clear your watchlist entirely (İzleme listenizi temizleyin).

Görüntüleme seçenekleri

 • İzleme listesinde görüntülenecek gün sayısı: - Here you can specify how far back the watchlist will go. Note that the list will stop prematurely if the number of edits is exceeded (see below).
 • İzleme listesinde gösterilecek en fazla değişiklik sayısı: - Here you can specify how many edits should be displayed.

Gelişmiş seçenekler

 • İzleme listesini sadece en son değil, tüm değişiklikleri gösterecek şekilde genişlet - Expands the watchlist to display all relevant changes to pages (limited by the time and number settings above), rather than merely the most recent edit to page.
 • Her süzgeç değişikliği olduğunda izleme listesini otomatik olarak yeniden yükle (JavaScript gerekir) - When you change one of the filter settings (on the watchlist itself, not in your preferences), causes the page to be automatically reloaded. If this is not set, then the changes to the filters will not take affect until you click on the "show" button to refresh the list.
 • Değişiklik içeren izleme sayfalarına doğrudan izle/izleme işareti (×/+) ekle (Geçiş işlevi için JavaScript gereklidir) - Adds a button on the watchlist itself to remove pages. If JavaScript is enabled, then the button crosses out the entry and allows you to add it back if the clicked on it accidentally. If JavaScript is disabled, then it goes to a separate page load to confirm the request, and there's no UI to add the entry back.
 • JavaScript olmayan bir arayüz kullanın - Enables or disables new filters for edit review, a more complicated UI for displaying and filtering changes developed in 2017. This requires JavaScript be enabled
 • İzleme listenizdeki Vikiveri düzenlemelerini göster: Vikiveri verilerin verilerinin bulunduğu seçili Wikimedia projelerinde, bu seçenek wikinizdeki sayfalara bağlı Vikiveri öğelerindeki değişiklikleri ve wiki sayfaları. Bu, wikinizde görülebilen Vikiveri'deki vandalizmi yakalamaya yardımcı olabilir.

Gösterilen değişiklikler

 • Küçük düzenlemeleri izleme listesinde gizle
 • Bot düzenlemelerini izleme listesinde gizle
 • Kendi düzenlemelerimi izleme listesinde gizle
 • Anonim kullanıcıların değişikliklerini izleme listesinde gizle
 • Oturum açmış kullanıcıların değişikliklerini izleme listesinde gizle
 • Sayfa kategorilendirmesini gizle
 • Devriyenin onayladığı değişiklikleri izleme listesinde gizle
  Use these options to filter out changes you are not interested in from the watchlist. Note that the categorization option only affects changes shown when watching the category, not changes shown when watching the page being added or removed from the category.

İzlenen sayfalar

 • Düzenlediğim sayfaları ve dosyaları izleme listeme ekle
 • Taşıdığım sayfaları ve dosyaları izleme listeme ekle
 • Sildiğim sayfaları ve dosyaları izleme listeme ekle
 • Eski hâline getirdiğim sayfaları izleme listeme ekle
 • Yüklediğim yeni dosyaları izleme listeme ekle
  Selects the "watch this page" checkbox by default when performing each of the specified actions. It can still be unselected manually. Some options may not appear if you don't have sufficient permissions to perform the action in question.

Anahtar

 • İzleme listesi belirteci: Bu belirteç izleme listenizden bir RSS yayını oluşturmak için kullanılır. Bu belirteci bilen herkes izleme listenize erişmek için kullanabilir. Belirteç başka biri tarafından bulunursa, yeni bir belirteç oluşturmak için "Sıfırlamanız gerekiyorsa burayı tıklayın" bağlantısını kullanabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, yeni jetonu hesaba katmak için yayın okuyucunuzdaki yayın aboneliğinizin URL'sini düzenlemeniz gerekir.

Arama

Genel

 • Her sayfada gösterilecek arama sonuçlarının sayısı: - How many results to display on each page of a search. Defaults to 20, maximum is 500.

Tamamlama önerici

These preferences control the Completion Suggester used to provide suggestions of article titles when you type a search query, including possibly correcting any typos.

 • Varsayılan (önerilen)
  • En fazla iki yazım hatasını düzeltir. Ana başlığa çok benzeyen yönlendirmeleri kaldırır.
 • Alt kelime eşleme (daha uzun sayfa başlıkları için önerilir)
  • En fazla iki yazım hatasını düzeltir. Yakın yönlendirmeleri çözer. Alt deyimi başlıklarla eşleştirir.
 • Katı mod (ileri düzey)
  • Yazım veya aksan düzeltmesi yapılmaz. Birebir sonuçlar gösterilir.
 • Yönlendirme modu (ileri seviye)
  • Yazım hatası düzeltilmez. Yakın yönlendirmeler tespit edilir.
 • Alt kelime eşleme ile yönlendirme modu (gelişmiş)
  • Yazım hatası düzeltmesi yok. Yakın yönlendirmeleri çözer. Alt deyimi başlıklarla eşleştirir.
 • Klasik ön ek araması
  • Yazım düzeltmesi yapılmaz. Sayfa adının başından itibaren eşleşen sonuçlar gösterilir.

Gelişmiş Arama

 • Special:Search kullanırken Gelişmiş Arama arayüzünü gösterme - Disables Advanced Search. Gelişmiş Arama, Özel:Ara sayfasına bir form ekler. Bu, herhangi bir arama sözdizimini bilmiyor olsanız bile özel aramalar yapmanızı sağlar. Ayrıca, ad alanlarının seçilme şeklini de değiştirir..

Küçük araçlar

This section of your preferences allows you to enable or disable any gadgets that have been set up by your wiki's interface administrators to improve browsing experience.

Beta özellikler

Wikimedia wikilerde, Beta özellikler sekmesi, deneysel özellikleri herkesin kullanımına sunmadan önce etkinleştirmenizi sağlar. Bu özelliklerden herhangi birini açmayı seçerseniz, hatalarla ve sorunlarla karşılaşmaya hazır olmalısınız ve geliştirme devam ederken özelliğin görünüşünde veya çalışma biçiminde ani değişiklikler görebilirsiniz.

Her özelliğin yanında bir "tartışma" bağlantısı bulunur, böylece önerilerinizi sunabilir veya sorunları bildirebilirsiniz.

The following Beta Features are available:

Bu özellikler yalnızca bazı wvikilerde mevcuttur:

These features are beta features on some wikis while enabled for everyone on all others:

 • Tüm yeni beta özelliklerini otomatik olarak etkinleştir: Bu seçeneği açarsanız, yeni Beta özellikleri Beta Özellikleri sistemine eklenir eklenmez sizin için etkin hale gelir.

Bildirimler

This section of your preferences allows you to control what notifications you receive and how you receive them.

Opt-in and opt-out

If you opt-out of any type of notifications, then these notifications generated while you were opted-out are not generated for you and not stored in databases. Opt-in will not display them afterwards. The only notifications that may be displayed are the one that existed before the opt-out.

Notifications by email or on wiki

To turn notifications on or off for any category, simply check (or uncheck) the box next to it. You can enable (or disable) notifications on the web or by email for most categories. (Some notifications cannot be disabled, such as changes to your user rights or new talk page messages: these notifications are too important to be dismissed.) You can also control how often to receive email notifications, from single emails for each event to daily or weekly digests. When you're done, be sure to click the "Kaydet" button at the bottom of the page to update your preferences.

Muting users

You can mute on-site notifications from individual users, by typing their username into the box at the bottom of the notifications preferences. When you start typing the usernames will autocomplete. Users without JavaScript should type one username per line, without any wikitext or prefix.

You will still receive notifications if a muted user writes or participates on your user talk page (no matter if the page uses Flow or unstructured wikitext), or reviews a page you have created. Watchlist behavior and emails are not affected by the mute list.

The muted user will still receive a successful mention notification, if they've enabled that preference. A user's mute list is private from all other users on the wiki, including administrators or any other functionary.

Muting pages

Muting pages is possible for "page linked" notifications.

You can mute "page linked" notifications for a page by typing the page name into the box at the bottom of the notifications preferences.

When you start typing the page titles will autocomplete.

Users without JavaScript should type one page title per line, without any wikitext or prefix.


Ayrıca bakınız