Nápověda:Nastavení

This page is a translated version of the page Help:Preferences and the translation is 100% complete.
PD Poznámka: Úpravou této stránky souhlasíte s uvolněním vašeho příspěvku pod licencí CC0. Více informací získáte na stránce nápovědy veřejné domény. PD

Kliknutím na odkaz Nastavení v pravém horním rohu při přihlášení můžete změnit svá nastavení. V horní části se zobrazí sekce Uživatelský profil a panel záložek pro uskutečnění změny dalších typů nastavení.

Všimněte si, že některá zde diskutovaná nastavení jsou přidána rozšířeními a nejsou součástí jádra MediaWiki.

Údaje o uživateli

Základní údaje

Uživatelské jméno: Vaše uživatelské jméno. Vaše uživatelské jméno mohou změnit pouze důvěryhodní uživatelé.
Člen skupin: Seznam skupin uživatelů , ve kterých se nacházíte.
Připojené aplikace: Na wiki Wikimedií vám tento odkaz umožňuje spravovat externí aplikace, které mají přístup k vašemu účtu. Další informace získáte na stránce Nápověda:OAuth .
Počet editací: Počet vašich editací. Ne každá wiki to musí nutně zobrazovat. Viz Návod:Příspěvky uživatelů#Počet úprav
Čas registrace: Čas, kdy byl váš účet zaregistrován.
Změnit heslo viz níže
Globální účet: viz níže
Globální účet: Poskytuje odkaz na Special:CentralAuth, zobrazuje statistiky o vašem uživatelském účtu na všech wikinách Wikimedie.
Dvoufaktorová autentizace: Správa dvoufázového ověřování.
Globální nastavení: Správa globálních nastavení.

Změnit heslo

Pro změnu hesla zadejte do prvního pole formuláře vaše původní heslo a do druhého heslo nové. Pokud chcete, aby si tento web pamatoval vaše přihlašovací údaje, zaškrtněte možnost Remember my login on this computer (pamatovat si přihlašovací údaje v tomto počítači). Tato funkcionalita je věcí prohlížeče, který musí mít povoleno použití cookies. Heslo po vás nebude vyžadováno dokud si jej nevymažete nebo dokud mu nevyprší platnost.

Globální účet

Lokalizace

Na vašich nastaveních si můžete vybrat, v jakém jazyce chcete mít rozhraní. Kromě několika stránek na postranním panelu budou ovlivněna pouze tlačítka jako 'upravit' a 'diskuse'. Hlavní text stránek se tímto u velké většiny stránek nezmění, i když na několika stránkách ano, jako jsou některé ve Wikimedii Meta Wiki.

Podpis

Hlavní stránka: Help:Signatures

Registrovaní uživatelé si mohou svůj podpis upravit (text zobrazený v odkaze zobrazující vaše uživatelské jméno), tím že si změní obsah políčka "Nový podpis:" v nastavení svého uživatelského profilu. Není-li uvedeno jinak, je vše, co je zde uvedeno, při vložení do stránky uzavřeno do hranatých závorek [[ ]] a interpretováno jako odkaz. Pokud se má tento řetězec interpretovat jiným způsobem, je nutné zaškrtnout volbu "Používat v podpisu wikitext (bez automatického odkazu na vaši uživatelskou stránku)". Pak můžete použít jakýkoliv kód v HTML nebo wiki kódu. Jedinou podmínkou je, že celkový počet znaků v tomto poli nesmí překročit 255 znaků. Berte prosím také v úvahu, že pro váš vyšperkovaný podpis nemusí mít každý pochopení.

V každém případě byste se měli vyhnout tomu, abyste ve svém podpisu uváděli jméno jiného uživatele. To lze akceptovat pouze tehdy, pokud onen uživatel výslovně uvede, že s tím souhlasí, nebo pokud jde o váš alternativní uživatelský účet: pamatujte že aktivní odkaz v podpisu by měl vždy vést na vaši platnou uživatelskou nebo diskuzní stránku. Nicméně berte na vědomí, že na jméno, které se zaznamenává do historie stránky to nemá žádný vliv. Některé wiki mají restriktivnější přístup a mohou mít blokované URL na externí stránky. Takže je pak v signatuře nelze použít. V každém případě byste se měli seznámit s tím, jakou politiku ohledně uživatelských účtů a identit má vaše wiki.

Pokud zaškrtnete volbu "Používat v podpisu wikitext" (Raw signatures) ale políčko pro uživatelsky upravenou signaturu necháte prázdné, budou sice vaše příspěvky podepsané vaším uživatelským jménem, ale nebude interpretován odkaz na vaši uživatelskou stránku jako aktivní.

Nejčastěji si uživatelé upravují svou signaturu takto:

Účel Nezpracovaný podpis Vložený podpis (po zpracování kódu)
Vložení pomlček před podpis

-- [[User:Username|Username]]

-- Username 23:09, 27 March 2024 (UTC)[reply]
Přizpůsobení zobrazovaného jména vašim zvyklostem

[[User:Username|Vámi upřednostňované jméno]]

Vámi upřednostňované jméno 23:09, 27 March 2024 (UTC)[reply]
Rozšíření o odkaz na diskusní stránku

[[User:Username|Username]] ([[User talk:Username|talk]])

Username (talk) 23:09, 27 March 2024 (UTC)[reply]

Nastavení e-mailu

Pokud jste zadali emailovou adresu, je třeba nejprve kliknout na tlačítko Ověřit adresu (verify address). Poté obdržíte email, ve kterém bude uvedený odkaz. Otevřením tohoto odkazu v prohlížeči provedete ověření.

Ověření emailové adresy
Dovolit ostatním uživatelům posílat mi e-maily Umožňuje ostatním registrovaným uživatelům poslat vám email pomocí odkazu "Poslat e-mail" na postranním panelu vaší uživatelské stránky. Emaily se odesílají pomocí webového rozhraní a vaše emailová adresa nebude odesílateli odhalena, dokud neodpovíte emailem.
Povolit e-maily od zcela nových uživatelů Umožňuje uživatelům zasílat vám emaily bez automatického potvrzování oprávnění.
Zasílat mi kopie e-mailů, které pošlu jiným uživatelům
Znemožnit těmto uživatelům posílat mi e-maily: Tato možnost vám umožňuje určit, kteří uživatelé vám nebudou moci posílat přímé emaily. Neuvidí odkaz "Poslat tomuto uživateli email" (email this user) na postranním panelu vaší uživatelské stránky.
Poslat e-mail při změně sledované stránky nebo souboru Způsobí, že vám bude automaticky zaslán e-mail při úpravě stránek ve vašem seznamu sledovaných. Nemusí být k dispozici na některých velkých wikinách.
Posílat e-maily i při malých editacích stránek a souborů Totéž kromě menších úprav . Nemusí být k dispozici na některých velkých wikinách.
Poslat e-mail při reakcích ve sledovaných vláknech Totéž s výjimkou diskusí Liquid Threads , dostupné pouze v případě, že je toto rozšíření nainstalováno.

Vzhled

Vzhled

Zde si můžete vybrat zobrazení, jaké chcete použít. Předtím, než jej vyberete, si můžete prohlédnout dostupné vzhledy kliknutím na odkaz "Náhled" vedle každého zobrazení. Další podrobnosti najdete na stránce Nápověda:Zobrazení . Obsahuje také odkaz na váš CSS a JavaScript specifické pro vzhled pro toto zobrazení.

Formát data a časové pásmo

Určuje formát data a časové pásmo, které se zobrazí na rozhraní stránek jako poslední změny nebo váš seznam sledovaných. Data, která se objeví ve Wikitextu, nebudou automaticky přeformátována. Konkrétně to zahrnuje podpisy, takže pokud nastavíte jiné časové pásmo než výchozí časy wiki zobrazené v rozhraní, nebudou se shodovat s těmi v podpisech.

Soubory

Zde můžete určit, jak budou obrázky zobrazeny. Obrázky zobrazené přímým vložením URL (pokud to má wiki povoleno) nebudou tímto nastavením ovlivněny.

 • Maximální velikost obrázku na stránkách s popisem souboru: - Toto nastavení umožňuje zvolit, jak velké náhledy budou na Image: stránkách. Pokud víte, jaké je vaše současné rozlišení obrazovky, můžete nastavit toto na jednu nebo dvě velikosti menší než vaše vlastní obrazovka. Pokud máte pomalé připojení (například vytáčené připojení), můžete je omezit na 320 × 240.
 • Velikost náhledu: - Definujte, jak velké miniatury chcete zobrazit. Toto nastavení neovlivní miniatury s rozměry určenými editorem, ani nemůže zvětšit obrázky nad jejich původní rozměry.
 • Použití Media Viewer: Na wikinách Wikimedie toto nastavení (ve výchozím nastavení zapnuto) určuje, zda by měl být Media Viewer použit pro zajištění plynulejšího prohlížení obrázků.

Porovnání verzí

Nezobrazovat obsah stránky pod rozdílem verzí
Přepne zobrazení textu stránky pod rozdílem. Tento text je pozdější ze dvou revizí stránky.
Po vrácení změny nezobrazovat porovnání rozdílů
Zda se má po vrácení zobrazit rozdíl vrácené revize.

Některá rozšíření také přidávají své vlastní preference týkající se rozdílů. Jedním z takových rozšíření je Extension:RevisionSlider , které lze deaktivovat v předvolbách pomocí předvolby "Nezobrazovat posuvník revizí" v této sekci.


Rozšířené možnosti

 • Podtrhávat odkazy:
  Určuje, zda jsou odkazy automaticky podtrženy. To může usnadnit odlišení odkazů od jiného obsahu, ale může také způsobit zmatek, pokud odkaz obsahuje podtržítko.
 • Zobrazit skryté kategorie
  Určuje, zda se v dolní části stránky zobrazí skryté kategorie.
 • Zobrazit žádost o potvrzení při kliknutí na odkaz pro rychlé vrácení editace

Matematika

Zde můžete určit, jak budou zobrazeny matematické rovnice popsané pomocí značky ‎<math>. Matematické vzorce nahrané jako obrázky nebo zapsané mimo matematickou značku nebudou tímto nastavením ovlivněny. Předvolby matematiky budou viditelné, pouze pokud je nainstalováno Rozšíření:Math .

Editace

Nastavení pro ovládání úprav stránek, včetně toho, zda se mají automaticky sledovat stránky, které jste upravili nebo vytvořili.

Obecné nastavení

 • Umožnit editaci části stránky kliknutím pravým tlačítkem na nadpisy sekcí
  Za předpokladu, že to váš prohlížeč podporuje, způsobí kliknutí pravým tlačítkem na nadpis sekce pro otevření editoru pro tuto sekci (jedná se o stejnou funkci jako odkaz [edit]).
 • Editovat stránky dvojklikem
  Za předpokladu, že to váš prohlížeč podporuje, způsobí poklepání (kdekoli na stránce, kromě kliknutí na odkaz) pro otevření editoru pro danou stránku, stejně jako kliknutí na záložku úprav nahoře.

Některá rozšíření, například WikiLove , TwoColConflict , Rozšíření:FlaggedRevs a ProofreadPage , také přidávají do této sekce své vlastní preference.

Editor

 • Druh písma v editačním poli:
  Určuje písmo, kterým se zobrazuje text v okně úprav (a v rozdílech). Možnosti jsou Neproporcionální písmo, Bezpatkové písmo a Patkové písmo.
 • Označovat editace implicitně jako malé
  Způsobí, že všechny úpravy budou označeny jako minor, pokud není zaškrtávací políčko explicitně zrušeno u každé úpravy. Některé wikiny, jako je anglická Wikipedie, tuto předvolbu zakázaly (protože je příliš snadné náhodně označit nepodstatné úpravy jako vedlejší).
 • Upozornit, když nevyplním shrnutí editace nebo ponechám výchozí shrnutí
  Když se pokusíte uložit úpravu bez poskytnutí souhrnu úprav, zobrazí se varovná zpráva ("Připomenutí: Nezadali jste shrnutí editace. Pokud ještě jednou kliknete na „$1“, bude vaše editace zveřejněna bez shrnutí."). Může být užitečné, protože souhrny úprav usnadňují ostatním pochopení úprav.
 • Upozornit, když budu opouštět editaci bez uložení změn
  Pokud se pokusíte zavřít stránku úprav, aniž byste publikovali svou probíhající úpravu, zobrazí se vyskakovací okno s upozorněním specifickým pro prohlížeč, čímž se zabrání ztrátě úpravy.
 • Zapnout panel editačních nástrojů
  Aktivuje panel nástrojů pro úpravy 2010 WikiText Editor.
 • ⧼visualeditor-preference-betatempdisable⧽
 • Režim editace:
 • Zapnout Vizuální editor a nový režim wikitextu ve Strukturovaných diskusích
  Při úpravách stránky se používají různá nastavení, která řídí, zda a za jakých okolností je poskytován Visual Editor. Možnosti jsou použít pouze Visual Editor (pro jmenné prostory, které jej podporují), použít pouze zdrojový editor, zapamatovat si, který editor byl použit pro předchozí úpravy, nebo zobrazit karty úprav pro oba. Zobrazí se pouze v případě, že je nainstalován Extension:VisualEditor .

Náhled

 • Zobrazovat náhled při zahájení editace
  Výsledky v okně náhledu (stránky před úpravou), které se zobrazí vedle pole pro úpravy, když upravujete stránku, jako byste stiskli "Zobrazit náhled" a neprovedli žádné změny.
 • Zobrazovat náhled před editačním oknem (ne za ním)
  Určuje, zda se má okno náhledu zobrazit nad nebo pod textovým polem pro úpravy. Níže je výchozí pozice.

Nastavení pro překládání

Náhled

 • Zobrazovat náhled při zahájení editace
 • Zobrazovat náhled před editačním oknem (ne za ním)
 • Zobrazovat náhled bez obnovení stránky

Poslední změny

Některé z těchto předvoleb ovlivňují Special:RelatedChanges a Special:RecentChangesLinked a také Special:RecentChanges. Další informace získáte na stránce Nápověda:Sledování změn .

Možnosti zobrazení

 • Počet dní zobrazených v posledních změnách: - Zde můžete určit, jak daleko půjdou stránky nedávných změn. Pokud je počet úprav překročen, seznam se předčasně zastaví (viz níže).
 • Počet implicitně zobrazovaných záznamů v posledních změnách, historiích stránek a protokolovacích záznamech: - Zde můžete určit, kolik úprav se má zobrazit.

Rozšířené možnosti

 • V posledních změnách a sledovaných stránkách seskupovat změny podle stránek - Vylepšené nedávné změny zhušťují úpravy do seznamu na stránce. To vyžaduje povolený JavaScript.
 • Používat rozhraní bez JavaScriptu - Povolí nebo zakáže nové filtry pro kontrolu úprav, složitější uživatelské rozhraní pro zobrazování a filtrování změn vyvinuté v roce 2017. To vyžaduje povolený JavaScript.
 • Zobrazit úpravy Wikidata v posledních změnách: U vybraných projektů Wikimedie, kde jsou k dispozici data z Wikidata, vám tato možnost umožní zobrazit změny položek Wikidata připojených ke stránkám na vaší wiki, jakož i změny na samotné wiki stránce. To může pomoci zachytit vandalismus na Wikidatech, které lze vidět na vaší wiki.

Zobrazené změny

 • Skrýt malé editace v posledních změnách - To vám umožní skrýt úpravy označené jako malé (viz Nápověda:Editace stránek ). Může to být užitečné, vzhledem k tomu, že někteří uživatelé rychle provedou mnoho drobných vylepšení, aby aktualizovali šablony nebo opravili pravopisné chyby. Funkci můžete také dočasně zapnout ze stránky posledních změn.
 • Skrýt prověřené editace v posledních změnách - To vám umožní skrýt úpravy označené jako hlídané (viz Nápověda:Hlídané úpravy ). Můžete to také dočasně zapnout na stránce posledních změn. Nemusí se zobrazit, pokud nemáte dostatečná oprávnění k zobrazení hlídaných úprav.
 • Skrýt kategorizaci stránek - To vám umožní skrýt změny kategorií (viz Help:Categoziation ). Pamatujte, že to ovlivní pouze změny stránek v rámci kategorie při sledování kategorie. Pokud stránku sledujete nebo je kategorie přímo upravována, všechny úpravy se budou stále zobrazovat. Můžete to také dočasně zapnout na stránce posledních změn.
 • Skrýt prověřené stránky v seznamu nových stránek - Stejné jako "Skrýt prověřené editace v posledních změnách", ale pro Special:NewPages (některé wikiny používají pouze hlídání pro vytváření nových stránek a ne úpravy existujících stránek). Můžete to také dočasně zapnout ze samotného seznamu nových stránek.

Sledované stránky

Toto jsou nastavení pro ovládání chování sledovaného seznamu (viz Nápověda:Sledované stránky ). Většina z těchto možností je také k dispozici na samotném zobrazení seznamu sledovaných položek, ale nastavením ve svých preferencích ovládáte výchozí chování seznamu sledovaných položek, tj. bude provádět stejné akce při každé návštěvě stránky.

Editovat seznam sledovaných stránek

Poskytuje sadu odkazů pro zobrazení a úpravu stránek ve vašem seznamu sledovaných stránek, buď jako formátovaný seznam odkazů se zaškrtávacími políčky pro jejich odstranění (Zobrazit a odebrat položky vašeho seznamu sledovaných stránek), nebo jako nezpracovaný seznam názvů stránek v textovém poli (Editovat textový soubor sledovaných stránek). Poslední možností je celý seznam sledovaných vymazat (Vyprázdnit seznam sledovaných stránek).

Možnosti zobrazení

 • Počet dní zobrazených ve sledovaných stránkách: - Zde můžete určit, jak daleko bude seznam sledovaných sahat. Pamatujte, že seznam se předčasně zastaví, pokud bude překročen počet úprav (viz níže).
 • Maximální počet editací zobrazených ve sledovaných stránkách: - Zde můžete určit, kolik úprav se má zobrazit.

Rozšířené možnosti

 • Na seznamu sledovaných stránek zobrazovat všechny změny, ne jen tu poslední - Rozbalí seznam sledovaných stránek tak, aby zobrazoval všechny relevantní změny stránek (omezené nastavením času a čísla výše), nikoli pouze poslední úpravy stránky.
 • Při změně filtru automaticky aktualizovat seznam sledovaných stránek (vyžaduje JavaScript) - Když změníte jedno z nastavení filtru (v samotném seznamu sledovaných, nikoli ve vašich preferencích), stránka se automaticky znovu načte. Pokud toto není nastaveno, změny filtrů se neprojeví, dokud nekliknete na tlačítko "zobrazit" pro obnovení seznamu.
 • K položkám sledovaných stránek přidat značky pro sledování/nesledování (×/+) (rychlé přepnutí vyžaduje JavaScript) - Přidá tlačítko na samotný seznam sledovaných stránek pro odstranění stránek. Pokud je povolen JavaScript, tlačítko přeškrtne záznam a umožní vám jej přidat zpět, pokud na něj omylem kliknete. Pokud je JavaScript deaktivován, přejde na samostatné načtení stránky k potvrzení požadavku a neexistuje žádné uživatelské rozhraní pro přidání položky zpět.
 • Používat rozhraní bez JavaScriptu - Povolí nebo zakáže nové filtry pro kontrolu úprav, složitější uživatelské rozhraní pro zobrazování a filtrování změn vyvinuté v roce 2017. To vyžaduje povolený JavaScript
 • Zobrazení úpravy Wikidata ve vašem seznamu sledovaných: Na vybraných projektech Wikimedie, kde jsou k dispozici data z Wikidata, vám tato možnost umožní zobrazit změny položek Wikidata připojených ke stránkám na vaší wiki, jakož i změny samotné wiki stránky. To může pomoci zachytit vandalismus na Wikidatech, které lze vidět na vaší wiki.

Zobrazené změny

 • Na seznamu sledovaných stránek skrýt malé editace
 • Na seznamu sledovaných stránek skrýt editace botů
 • Na seznamu sledovaných stránek skrýt moje editace
 • Na seznamu sledovaných stránek skrýt editace neregistrovaných uživatelů
 • Na seznamu sledovaných stránek skrýt editace přihlášených uživatelů
 • Skrýt kategorizaci stránek
 • Skrýt prověřené editace ve sledovaných stránkách
  Pomocí těchto možností můžete ze seznamu sledovaných odfiltrovat změny, které vás nezajímají. Všimněte si, že možnost kategorizace ovlivňuje pouze změny zobrazené při sledování kategorie, nikoli změny zobrazené při sledování stránky přidávané nebo odebrané z kategorie.

Sledování stránek

 • Přidávat mnou editované stránky a soubory ke sledovaným
 • Přidávat mnou přesouvané stránky a soubory mezi sledované
 • Přidávat stránky a soubory, které smažu, mezi sledované
 • Přidávat stránky, kde jsem použil vrácení zpět, ke sledovaným
 • Přidávat mnou načtené soubory ke sledovaným
  Při provádění každé ze zadaných akcí ve výchozím nastavení zaškrtne políčko "sledovat tuto stránku". Stále jej lze ručně zrušit. Některé možnosti se nemusí zobrazit, pokud nemáte dostatečná oprávnění k provedení příslušné akce.

Klíč

 • Token sledovacího seznamu: Tento token (symbol) se používá ke generování RSS feedu z vašeho seznamu sledovaných. Kdokoli, kdo zná tento token, jej může použít pro přístup k vašemu seznamu sledovaných. Pokud je token objeven někým jiným, můžete pomocí odkazu "Klikněte sem, pokud jej potřebujete resetovat" (click here if you need to reset it) vytvořit nový token. Jakmile to provedete, budete muset upravit adresu URL přednastaveného zdroje v čtečce zdrojů, aby odpovídal novému tokenu.

Vyhledávání

Obecné

 • Počet výsledků hledání na stránku: - Kolik výsledků se má zobrazit na každé stránce vyhledávání. Výchozí hodnota je 20, maximum je 500.

Dokončovací našeptávač

Tyto předvolby řídí Návrh dokončení, který se používá k poskytování návrhů názvů článků při zadávání vyhledávacího dotazu, včetně případné opravy případných překlepů.

 • Výchozí (doporučeno)
  • Opravuje až dva překlepy. Odebírá přesměrování, která jsou velmi podobná hlavnímu názvu.
 • Vyhledávání podřetězce (doporučeno pro delší názvy stránek)
  • Opravuje až dva překlepy. Používá blízká přesměrování. Vyhledává podřetězce v názvech.
 • Přísný režim (pokročilé)
  • Bez opravy překlepů. Bez ignorování diakritiky. Přísné porovnávání.
 • Režim přesměrování (pokročilé)
  • Bez opravy překlepů. Používá blízká přesměrování.
 • Režim přesměrování s vyhledáváním podřetězce (pokročilé)
  • Bez opravy překlepů. Používá blízká přesměrování. Vyhledává podřetězce v názvech.
 • Klasické prefixové vyhledávání
  • Bez opravy překlepů. Porovnává začátky názvů.

Pokročilé vyhledávání

 • Nezobrazovat rozhraní Pokročilého vyhledávání - Deaktivuje Pokročilé vyhledávání. Pokročilé vyhledávání přidává na stránku Speciální:Hledání formulář, který umožňuje provádět specializovaná vyhledávání bez znalosti syntaxe vyhledávače. Také mění způsob, kterým se vybírají jmenné prostory..

Udělátka

Hlavní stránka: Extension:Gadgets

Tato část vašich předvoleb vám umožňuje povolit nebo zakázat jakékoli gadgety, které byly nastaveny administrátory rozhraní vaší wiki za účelem zlepšení zážitku z procházení.

Beta verze

Na Wikipedii vám karta Beta funkcí (beta features) umožňuje povolit experimentální funkce dříve, než budou dostupné všem. Pokud se rozhodnete zapnout některou z těchto funkcí, měli byste být připraveni čelit chybám a problémům. Můžete vidět náhlé změny ve způsobu, jakým funkce vypadá nebo funguje, jak vývoj pokračuje.

Každá funkce má vedle sebe odkaz na "diskuse", takže můžete nabídnout své návrhy nebo nahlásit problémy.

K dispozici jsou následující funkce beta:

Tyto funkce jsou dostupné pouze na některých wikinách:

Tyto funkce jsou beta funkce na některých wikinách, zatímco na všech ostatních jsou povoleny pro všechny:

 • Automatické povolení všech nových funkcí beta: Pokud tuto možnost zapnete, nové funkce beta se pro vás začnou aktivovat, jakmile budou přidány do systému Beta Features.

Upozornění

Hlavní stránka: Help:Notifications

Tato část vašich předvoleb vám umožňuje ovládat, jaká upozornění budete dostávat a jak je budete přijímat.

Přihlášení a odhlášení

Pokud se odhlásíte z jakéhokoli typu oznámení, pak tato oznámení generovaná v době, kdy jste byli odhlášeni, nejsou generována pro vás a nejsou uložena v databázích. Následující přihlášení je poté nezobrazí. Mohou se zobrazit pouze oznámení, která existovala před odhlášením.

Upozornění e-mailem nebo na wiki

Chcete-li zapnout nebo vypnout upozornění pro kteroukoli kategorii, jednoduše zaškrtněte (nebo zrušte zaškrtnutí) políčka vedle ní. U většiny kategorií můžete povolit (nebo zakázat) upozornění na web nebo e-mailem. (Některá upozornění nelze deaktivovat, například změny vašich uživatelských práv nebo nové zprávy diskusní stránky: Tato upozornění jsou příliš důležitá na to, aby je bylo možné zavřít.) Můžete také určit, jak často chcete dostávat e-mailová upozornění, od jednotlivých e-mailů pro každou událost až po denní nebo týdenní přehledy. Až budete hotovi, nezapomeňte kliknout na tlačítko "Uložit nastavení" v dolní části stránky a aktualizovat své preference.

Ignorování uživatelů

Oznámení na webu od jednotlivých uživatelů můžete ztlumit zadáním jejich uživatelského jména do pole ve spodní části předvoleb oznámení. Když začnete psát, uživatelská jména se automaticky dokončí. Uživatelé bez JavaScriptu by měli zadat jedno uživatelské jméno na řádek, bez jakéhokoli wikitextu nebo předpony.

Stále budete dostávat upozornění, pokud ztlumený uživatel napíše nebo se zúčastní vaší diskusní stránky (bez ohledu na to, zda stránka používá Flow nebo nestrukturovaný wikitext), nebo zkontroluje stránku, kterou jste vytvořili. Chování seznamu ke sledování a e-maily nejsou seznamem ztlumení ovlivněny.

Ignorovaný uživatel i nadále obdrží oznámení o úspěšné zmínce, pokud tuto předvolbu povolil. Seznam ztlumení uživatele je soukromý pro všechny ostatní uživatele na wiki, včetně administrátorů nebo jiných funkcionářů.

Ignorování stránek

Ztlumení stránek je možné pro upozornění "propojená se stránkou".

Oznámení "propojené stránky" pro stránku můžete ztlumit zadáním názvu stránky do pole ve spodní části předvoleb oznámení.

Když začnete psát, názvy stránek se automaticky dokončí.

Uživatelé bez JavaScriptu by měli zadat jeden název stránky na řádek, bez jakéhokoli wikitextu nebo předpony.


Související odkazy