Help:Патрульовані зміни

This page is a translated version of the page Help:Patrolled edits and the translation is 88% complete.
PD Зверніть увагу! Коли Ви редагуєте цю сторінку, то погоджуєтесь робити свій внесок під ліцензією CC0. Детальніше про умови ліцензії можна дізнатися на сторінці довідки.
PD

Патрульовані зміни — можливість, яка дозволяє певним користувачам позначати нові сторінки й елементи у Special:RecentChanges як «патрульовані», що означає «затверджені». За замовчуванням вона доступна лише користувачам із дозволом адміністратора; багато Вікіпедії надають дозвіл 'patrol' групам користувачів.

Ця можливість корисна при перегляді нових редагувань з метою відсіяти некоректні зміни, спам та вандалізм. Так адміністратори координують свою активність: кожну зміну буде перевірено лише одного разу, і на перегляд "патрульованої зміни" інші адміністратори можуть свій час не витрачати.

Редагування від довірених користувачів можуть відмічатися як автоматично патрульовані, для того, щоб інші адміністратори не витрачали свого часу на патрулювання цих змін.

Маркування змін патрульованими

Для позначення редагування патрульованим
 1. Отримайте доступ до Special:RecentChanges
  Непатрульовані зміни відображаються з червоним знаком оклику (!).
 2. Натисніть посилання (різн) біля редагування.
 3. Для позначення редагування патрульованим натисніть посилання Позначити як перевірену.
Для позначення нової сторінки патрульованою
 1. Отримайте доступ до Special:NewPages
  Непатрульовані нові сторінки відображаються з жовтим тлом.
 2. Для позначення нової сторінки патрульованою відвідайте її та натисніть посилання [Позначити цю сторінку як перевірену] унизу сторінки.
Для позначення нового файлу патрульованим
 1. Отримайте доступ до Special:NewFiles
 2. Якщо ви хочете бачити лише непатрульовані файли, поставте «Приховати відпатрульовані завантаження»
 3. Для позначення нового файлу чи його версії патрульованою відвідайте його та натисніть посилання [Позначити цю версію файлу як відпатрульовану] унизу опису файлу.

Caveats

 • There is currently no method to undo the marking of a page as patrolled.

Приховати патрульовані зміни в переліку нових редагувань

Патрульовані зміни можна приховати в переліку нових редагувань додаванням до відповідного URL фрагменту &hidepatrolled=1 в такий спосіб:

https://www.mediawiki.org/w/index.php?title=Special:RecentChanges&hidepatrolled=1

Примітка: це працює лише для користувачів із правами patrol чи patrolmarks. Це може змінитися в майбутньому після виправлення завдання T44246.

Налаштування

Дозволити/заборонити

Версія MediaWiki:
1.4

Патрульовані редагування увімкнені за замовчуванням у MediaWiki 1.4 та пізніших. To disable this, set $wgUseRCPatrol in LocalSettings.php to false.

$wgUseRCPatrol = false;

Дозволи

Версія MediaWiki:
1.4

У MediaWiki 1.4 патрульовані редагування увімкнені для всіх користувачів. Для їх обмеження до адміністраторів встановіть $wgOnlySysopsCanPatrol у LocalSettings.php у значення true.

$wgOnlySysopsCanPatrol = true;
Версія MediaWiki:
1.5

У MediaWiki 1.5 і пізніших патрульовані редагування увімкнені для адміністраторів. Використовуйте змінну конфігурації $wgGroupPermissions для призначення цього новим або наявним групам користувачів. Див. Manual:User rights management .

Приміром, створити групу patrollers можна так:

$wgGroupPermissions['patrollers']['patrol'] = true;

Автопатрульовані зміни

Версії MediaWiki:
1.6 – 1.8

У MediaWiki від 1.6 до 1.8 користувачам, які здатні позначати редагування патрульованими, доступне користувацьке налаштування. У разі встановлення всі їхні редагування автоматично патрулюватимуться.

Це налаштування приховано, якщо можливість патрульованих змін вимкнено в налаштуваннях вікі-проекту.

Версія MediaWiki:
1.9

В MediaWiki 1.9 це налаштування зникло і було додано новий дозвіл "Have one's own edits automatically marked as patrolled", який за замовчуванням мають лише адміністратори.

Покажчик

Форматування символу-покажчика, яким відмічено у переліку нових редагувань непатрульовані зміни, можна змінити за допомогою CSS. Знак оклику відображено CSS стилем span.unpatrolled.

Log

Patrolling actions are listed in the Patrol log (example).

Див. також