Help:Düzenleme incelemesi için yeni filtreler

This page is a translated version of the page Help:New filters for edit review and the translation is 100% complete.
PD Not: Bu sayfayı düzenlerken katkınızı CC0 altında yayınlamayı kabul edersiniz. Daha fazla bilgi için Kamu Malı Yardım Sayfalarına bakın. PD

Düzenleme İncelemesi için Yeni Filtreler Special:RecentChanges ve Special:RecentChangesLinked (başlangıçta) için yeni bir filtreleme ve diğer araçlar ile filtreleme arabirimi ekler.

Bu araçlar, gözden geçirenlerin çabalarını daha iyi hedeflemelerine ve daha verimli olmalarına yardımcı olur. Ayrıca, daha destekleyici bir düzenleme-inceleme süreci gerektiren, özellikle yeni katkıda bulunanlara fayda sağlama potansiyeline sahip, araştırmaya göre.

Yeni geliştirilmiş arayüzünün kısımları hakkında daha fazla bilgi için hızlı tur sayfasına bakınız. Sağlanan gelişmiş işlevlerin nasıl kullanılacağını öğrenmek için aşağıda açıklanan sayfaları inceleyin.

Bu yeni özelliğin çıkış tarihi ise Mart 2017'dir. “Değişiklik incelemesi için yeni süzgeçler” beta ise şu anda mobilde kullanıma açıktır.

Ana fonksiyonlar

Süzgeçler
Bu sayfa gelişmiş süzgeç arayüzünün nasıl çalıştığını ve yeni araçları en iyi şekilde nasıl kullanabileceğinizi anlatır.
Vurgulama
Kullanıcı tanımlı vurgulama araçları, sizin en çok ilgilendiğiniz değişiklikleri vurgulamanıza yardımcı olur. Bu sayfada açıklanan fonksiyonlar ve teknikler, Son Değişikliklerinizin sonuçlarını daha anlamlı hale getirmenize yardımcı olacaktır.
Kalite ve Niyet Süzgeçleri
"Düzenleme incelemesi için yeni filtreler", makine öğrenmesi tarafından desteklenen ve diğer filtrelerden farklı çalışan iki filtre grubu (Katkı Kalitesi ve Kullanıcı Amacı) sunar. Düzenlemelerin, sorunların olup olmayacağının olup olmadığına ve bunları yapan kullanıcının iyi niyetli davranıp davranmadığına dair olasılıklı tahminler sunarlar. Bu eşsiz araçların nasıl çalıştığını biraz bilmek, onları daha etkili kullanmanıza yardımcı olacaktır.
Yer imleri
Favori filtrelerinizi kaydedin ve geri yükleyin. You can also set the default filter.
Canlı güncellemeler
Filtrelenen sonuçlar periyodik olarak güncellenir.

Filtreleri devre dışı bırakmak

Tarayıcılarında JavaScript'i devre dışı bırakan veya kullanıcı tercihlerinde filtreleri devre dışı bırakan kullanıcılar, JavaScript olmayan arayüzü göreceklerdir. RecentChanges veya RecentChangesLinked, yukarıda açıklanan ana işlevler olmadan yüklenecektir.

Ayrıca bakınız

SSS
En çok sorulan sorular.
Geri bildirim sayfası
Sürmekte olan tartışmalar ve kullanıcıların sunduğu geri bildirimler.

Diğer kaynaklar