Help:Шаблони

This page is a translated version of the page Help:Templates and the translation is 62% complete.
Outdated translations are marked like this.
PD Зверніть увагу! Коли Ви редагуєте цю сторінку, то погоджуєтесь робити свій внесок під ліцензією CC0. Детальніше про умови ліцензії можна дізнатися на сторінці довідки. PD

Шаблони у MediaWiki приходять на допомогу тоді, коли ви маєте певні стандартні тексти, які хочете використати на кількох сторінках. На відміну від розширень та медіафайлів, централізованого сховища для шаблонів не існує. Шаблони створюють заново або, щоб не дублювати зроблену роботу, беруть готовими із інших вікі (наприклад, Вікіпедії) й імпортують у свою вікі.

Створення шаблону

Шаблони — стандартні вікісторінки, вміст яких призначений для включення (вбудовування) всередину інших сторінок. Назви сторінок шаблонів за традицією мають префікс «Шаблон:», завдяки чому вони належать до цього простору назв; крім цього, їх можна створювати як будь-яку іншу вікісторінку.

Розглянемо найпростіший приклад застосування шаблону. Якщо створити сторінку «Шаблон:Welcome» з таким вмістом:

Привіт! Ласкаво просимо до вікі.

то це і буде ваш перший шаблон! Тепер використання такого коду:

{{Welcome}}

на будь-якій іншій сторінці приведе до того, що при перегляді цієї сторінки на місці коду {{Welcome}} з'явиться текст «Привіт! Ласкаво просимо до вікі.» Так вміст шаблону «включається» до іншої сторінки, тобто інтегрується в неї.

Тепер ви можете вписати {{Welcome}} в будь-якому місці будь-якої сторінки, де ви вважаєте доречним появу такого привітання. Нехай ви записали такий код на 100 сторінках. Якщо тепер ви зміните текст шаблону на такий:

Наші вітання! Ласкаво просимо до цієї чудової вікі.

і знову відвідаєте будь-яку з цих 100 сторінок, які використали цей шаблон, то ви побачите вже модифікований текст. У такий спосіб ви можете змінити одразу 100 сторінок без редагування кожної з них, — змінивши шаблон, який ці сторінки включають.

Така основна ідея механізму шаблонів. Вона доповнюється кількома суттєвими деталями, які роблять цей механізм гнучкішим та дуже корисним.

Використання

Інші сторінки можуть використовувати сторінки шаблонів в такий спосіб:

 • {{Назва}} — як описано вище, таке посилання буде замінено поточним вмістом сторінки [[Template:Назва]] при кожному показі сторінки. Рушій MediaWiki залишає це посилання в вікітексті сторінки незмінним.

Because the template call remains in the pages's source, any subsequent change to Template:Name will be seen on the page containing the template call. Also, the page will be listed among those that "link to" the template.

 • {{subst:Назва}} — при використанні такого посилання на шаблон його буде раз і назавжди замінено вмістом [[Шаблон:Назва]] станом на час збереження сторінки з посиланням: копія вмісту [[Шаблон:Назва]] замінить посилання на шаблон. Тоді вміст є частиною включеної сторінки, і його можна редагувати на сторінці звичайним чином. Увага: пізніші зміни початкового коду сторінки шаблону не поширяться на сторінку з посиланням на шаблон.

That is, a copy of the contents of Template:Name will be substituted for the template call. No link is maintained between the page and the template, so each can be edited further without affecting the other. In effect, there is little difference between substituting the content in this way and simply typing it into the page's source "manually".

 • {{safesubst:Назва}} — ця конструкція поводить себе точно так, як і subst:, різниця виникає, лише коли вона зустрічається всередині іншого шаблону і цей шаблон або вставляють (за першою схемою), або прямо переглядають.

See Допомога:Підставляння for more information.

 • {{msgnw:Назва}} включає шаблон у формі без вікіформатування (так само, як це робить ‎<nowiki>) при перегляді сторінки з цим шаблоном.

Насправді будь-яка сторінка вікі може бути використана як шаблон, для цього слід явно вказати простір назв, в якому вона знаходиться:

 • {{Template:Назва}} включає сторінку [[Template:Назва]]
 • {{Talk:Назва}} включає сторінку [[Talk:Назва]]
 • {{:Назва}} включає сторінку [[Назва]]
  • {{subst::Назва}} заміщується вмістом [[Назва]]

Якщо такого простору імен не існує, то повна назва вважатиметься назвою сторінки в просторі шаблонів:

 • {{Foo:Bar}} включає сторінку [[Template:Foo:Bar]]

Параметри

Для збагачення механізму включення MediaWiki дозволяє передавати параметри шаблону. Ці параметри дозволяють одному й тому самому шаблону продукувати різні результати чи по-різному поводитися.

Нехай ви вставляєте коротку подяку на сторінку обговорення іншого користувача, приміром:


Спасибі… за вашу працю. Обіймаю, Я


Ця подяка містить причину (в наведеному прикладі — за вашу працю) та підпис (Я). Зробити те ж за допомогою вашого шаблону Thankyou зможе будь-який користувач.

Щоб подяка виглядала подібно у всіх місцях, де її використано, ви можете створити шаблон із назвою, наприклад, Template:Thankyou . Хоча подяка має виглядати подібно, коли б один користувач не дякував іншому, її безпосередній вміст (тобто причина і підпис) буде різним. З цієї причини, вам треба зробити їх параметрами. Знехтувавши кодом форматування рамки та зображення, звернемо увагу на змістовний у даному контексті фрагмент шаблону:

'''Спасибі…'''
за {{{1}}}.
Обіймаю, {{{2}}}

Зверніть увагу на використання {{{1}}} та {{{2}}}. Це один зі способів ідентифікувати параметри всередині шаблону, значення яких буде задаватися при використанні шаблона. Зверніть увагу, що назва кожного параметра в шаблоні взята в три фігурні дужки: {{{ }}}. Це не те саме, що використання назви шаблона.

Використовуючи цей шаблон на деякій сторінці, ви заповнюєте значення параметрів, розділяючи їх символом вертикальної риски (|). MediaWiki дозволяє передавати параметри шаблону трьома способами: як анонімні, нумеровані та названі.

Анонімні параметри

Значення анонімних параметрів просто перелічують послідовно одне за одним:

{{Thankyou|вашу працю|Я}}

У цьому випадку шаблон {{Thankyou}} отримує для заміщення {{{1}}}=вашу працю та {{{2}}}=Я і дає в результаті:


Спасибі… за вашу працю. Обіймаю, Я


Порядок, в якому перелічено параметри, критичний для правильного функціонування шаблона. Якщо при включенні шаблона змінити порядок параметрів таким чином:

{{Thankyou|Я|вашу працю}}

дістанемо такий результат:


Спасибі… за Я. Обіймаю, вашу працю


Визначення параметрів за порядковим номером (за допомогою {{{1}}} тощо) працює лише для анонімних параметрів. Будь-які параметри, визначені за іменем, як показано нижче, не будуть доступними для шаблону за допомогою порядкових номерів. Any parameters identified by name, as shown below, will not be accessible to the template using ordinal numbers.
Якщо всередині аргументу анонімного параметра шаблона є знак рівності, цей параметр може хибно тлумачитися як іменований (що пояснено нижче у цьому документі): при цьому текст до знаку рівності трактуватиметься як ім'я параметра, а після знаку — як його значення. Це поширена проблема, коли треба включити зовнішнє посилання чи елемент HTML із атрибутами (див. завдання T16235). Обхідним шляхом є використання натомість іменованих параметрів або навіть нумерованих, як пояснено в наступному розділі.

Нумеровані параметри

Для того щоб передати параметри в нумерованому стилі, просто позначте кожен з них номером:

{{Thankyou|2=Я|1=вашу допомогу}}

Цього разу код шаблону {{Thankyou}} отримає параметри {{{1}}}=вашу допомогу та {{{2}}}=Я, незалежно від порядку їх запису при використанні шаблону, і дасть такий результат:


Спасибі… за вашу дружбу. Обіймаю, Я


Це також може бути корисно, коли будь-який з пронумерованих параметрів містить знак «=».
Приклади
{{Thankyou|1=adding “=”|2=Me}}

видає


Спасибі… за додаючи “=”. Обіймаю, Я

  Увага: Для цього також потрібна нумерація параметрів один одного.

Названі параметри

Третій спосіб передавати параметри шаблону — це надати їм якісь назви замість номерів. Для цього слід змінити сторінку шаблону так:

'''Спасибі…'''
за {{{reason}}}.
Обіймаю, {{{signature}}}

Всередині шаблону ми використали назви {{{reason}}} та {{{signature}}} замість номерів для позначення кожного параметра. Передавати ці параметри за назвою слід так:

{{Thankyou|signature=Я|reason=те, що ви є}}

У цьому разі код шаблону {{Thankyou}} отримає параметри {{{reason}}}=те, що ви є та {{{signature}}}=Я, в результаті побачимо:


Спасибі… за те, що ви є. Обіймаю, Я


Іменовані параметри регістрозалежні, тому:

{{Thankyou|signature=Я|Reason=те, що ви є|reason=те, що ви регістрозалежні}}

дає:


Спасибі… за те, що ви регістрозалежні. Обіймаю, Я


Перевагою такого способу передачі параметрів, крім гнучкості порядку, в якому їх можна вказувати, є те, що код шаблону стає більш зрозумілим, у ньому суттєво легше розібратися у випадку більшої кількості параметрів. Необхідність пам'ятати назви параметрів при використанні шаблону можна віднести як до переваг, так і до вад цього способу.

Значення за замовчуванням

Якщо ви включаєте шаблон, який очікує параметри, але не вказуєте їх аргументи, таким чином:

{{Thankyou}}

то результат (для перших двох способів передачі параметрів) вийде схожим на:


Спасибі… за {{{1}}}. Обіймаю, {{{2}}}


Не знайшовши вказаних параметрів, шаблон підставив внутрішні назви цих параметрів замість відповідних значень. Для того, щоб подібне використання шаблону зробити ефективним, слід задати стандартні значення параметрів, тобто ті, які буде виведено у випадку, коли відповідні значенні параметрів шаблону не передано. Так, якщо змінити сторінку шаблону таким чином:

'''Спасибі…'''
за {{{reason|все}}}.
Обіймаю, {{{signature|Я}}}

тоді {{{reason|все}}} визначає, що, якщо параметру {{{reason}}} не надано аргумент, то використовуватиметься значення все. Аналогічно, {{{signature|Я}}} встановлює значення за замовчуванням Я параметру {{{signature}}}. Тепер включення шаблону знову без передачі будь-яких параметрів призведе до наступного:


Спасибі… за все. Обіймаю, Я


The value of a parameter can be an empty string. For example, in {{foo|bar=}} or {{foo|bar=|baz=qux}}, the foo template considers the bar parameter to be "". This is different from omitting the parameter altogether, which leaves it undefined and triggers the default value mechanism described above.
If you need to treat an empty string the same way as a missing parameter, you can use a conditional operator through an extension like ParserFunctions. For instance, {{#if:{{{1|}}}|{{{1|}}}|undefined}} returns undefined if the parameter is either undefined or empty, while {{{1|undefined}}} does so only if the parameter is undefined.

Often default values are used to specify alternate names of parameters. For example, if you have {{{a|{{{b|}}} }}}, the template will first look for a parameter named "a". If it is not set, it will use the parameter named "b". If neither "a" nor "b" is set, it will output nothing.

Evaluation

This is an advanced topic which you can skip unless you need it.

Generally speaking, template parameters are substituted into the template after tokenization, but as is. They are not evaluated until they are used.

This has a few consequences. First of all, if you have a Template:Start containing {{mytemplate, and a Template:End containing |foo=bar}}, and put {{start}}{{end}} on a page, mytemplate isn't transcluded, because tokens like "|" cannot be added by a template and keep their special meaning in templates. You can still use templates to control the name of a parameter or template, but you cannot split a template call amongst multiple templates.

The second consequence of this is dead-code elimination. If you make a template call like {{foo|{{DISPLAYTITLE:Bar}} }}, and Template:Foo does not contain {{{1}}}, then the displaytitle is not used, since it is only evaluated when needed, and there is no parameter to substitute it into, so it is never evaluated. This usually comes into play when using Extension:ParserFunctions, and can be especially noticed when used in combination with the int: magic word that varies by user language.

Template calls starting with the magic word subst: or safesubst: are evaluated in a separate first pass that only happens at save time, along with ~~~~ and links using the pipe trick. If they cannot be evaluated during the first pass, subst: calls are ignored, and safesubst: are treated as if a normal template.

Many but not all parser functions, parser tags and trancluded special pages are not directly included like templates but instead are replaced by a "strip marker". This means you cannot manipulate the results with parser functions like padleft: or similar functions from extensions, as they see the strip marker instead of the result of the parser function.

Рекурсія в шаблонах

Включення шаблону в себе не кине MediaWiki в нескінченну рекурсію. MediaWiki зупинятиме рекурсію, а назву шаблону зробить жирним шрифтом. Наприклад, якщо вмістом Template:Aaaa є a {{Aaaa}} z, він відображатиме «a a Template loop detected: Template:Aaaa z z».

Forbidden idiom

This safeguard precludes a potentially useful template idiom where a template self-normalizes its own calling arguments. In this forbidden example template:d can either be called {{d|20200311}} or {{d|y=2020|m=3|d=11}}. If called in the first manner, it recurses into itself with the second argument structure (obtained using string parser functions), which then follows a unified processing path.

{{#if:{{{1|}}}|{{d|y={{#sub:{{{1}}}|0|4}}|m={{#sub:{{{1}}}|4|2}}|d={{#sub:{{{1}}}|6|2}}}}|<!-- processing path with arguments y,m,d regardless of original call pattern -->}}

If template:d is modified to recurse into template:d/2 and template:d/2 is an identical manual copy of template:d this idiom works fine as the self-recursion safeguard operates dynamically and not statically.

A feasible way for the MediaWiki software to loosen the self-recursion rule would be to require that each recursive call have a distinct argument count from all previous active calls, at most once recursing with the argument count non-decreasing. That would provide a strong guarantee against infinite self-recursion while enabling useful idioms such as the one described here in a flexible manner.

If the processing path is of low complexity, a simple solution using only one template is to handle each calling convention on a separate if/else branch, duplicating the logic of the processing path within each case. If the processing path is more complex, each call-structure case can delegate to an implementation template with a unified call structure which provides the final template behaviour.

Tables in parameters

Since the pipe character (|) and equality sign (=) have different meanings in template calls and wikitables, in order to use table markup in the value of a template parameter one generally needs to "escape" those characters (i.e., protect them from interpretation as template markup) using special sequences:

 • the built-in magic word {{!}} provides an "escaped" version of | since MediaWiki 1.24
 • the built-in magic word {{=}} provides an "escaped" version of = since MediaWiki 1.39

Before the introduction of these magic words, many wikis used templates to accomplish the same things. On such a wiki, the magic words take precendence over the same-named templates.

Example table

A B C
A1 B1 C1
A2 B2 C1

Table code:

{| class=wikitable
!A!!B!!C
|-
|A1||B1||C1
|-
|A2||B2||C1
|}

Escaped table code:

{{{!}} class{{=}}wikitable
!A!!B!!C
{{!}}-
{{!}}A1{{!}}{{!}}B1{{!}}{{!}}C1
{{!}}-
{{!}}A2{{!}}{{!}}B2{{!}}{{!}}C2
{{!}}}

Note that the first left-brace ({) is interpreted as a literal left-brace character because it is immediately followed by the {{!}} magic word. Similarly, the last right-brace (}) is interpreted as a literal right-brace character because it is immediately preceeded by the same magic word. However, in some cases these brace characters do cause problems, so some wikis provide templates for escaping these characters, as well:

 • the template call {{(}} might provide an "escaped" version of {
 • the template call {{)}} might provide an "escaped" version of }

Some wikis go even further and provide other convenience templates like {{(!}}, {{!)}}, {{!!}}. On such a wiki, the code can be simplified a bit to this form:

{{(!}} class{{=}}wikitable
!A!!B!!C
{{!}}-
{{!}}A1{{!!}}B1{{!!}}C1
{{!}}-
{{!}}A2{{!!}}B2{{!!}}C2
{{!)}}

Управління включенням тексту шаблону до сторінок

За звичайного стану справ текст шаблону цілком відображується як при прямому перегляді, так і на сторінці, яка включає шаблон. Але є можливість обирати, які частини сторінки шаблону буде видно прямо, а які буде включено, за допомогою теґів ‎<noinclude>, ‎<includeonly> та ‎<onlyinclude>.

Будь-який текст між ‎<noinclude> та ‎</noinclude> буде відображено при прямому перегляді сторінки шаблону, але не буде включено до будь-якої іншої сторінки. Це корисно, якщо необхідно включити до шаблону частину коду, яка не буде розповсюджуватися на інші сторінки, що цей шаблон включають, таку як:

 • Посилання категорій, до яких віднесений сам шаблон
 • Міжмовні посилання на той самий шаблон іншими мовами
 • Пояснювальний текст про використання шаблону

Аналогічно, будь-який текст між ‎<includeonly> та ‎</includeonly> буде відображено лише при включенні шаблону на тій сторінці, яка його включає. Але його не буде відображено при прямому перегляді сторінки шаблону. Це корисно для:

 • Категоризації сторінок, які включають шаблон. Примітка: якщо в такий спосіб змінити категорії, до яких віднесено шаблон, на відображення цієї зміни на сторінках, що включають цей шаблон, необхідний певний час: це зумовлено чергою задач . Щоб примусити рушій MediaWiki терміново переглянути категорії певної сторінки, відкрийте її для редагування та збережіть без жодної зміни.
 • Гарантування того, що код шаблону не виконуватиметься при перегляді сторінки шаблону. Зазвичай це роблять, коли шаблон очікує параметри, а без параметрів дасть безглуздий результат.

Будь-який текст поза межами теґів ‎<noinclude> та ‎<includeonly> обробляється та відображується за звичайними правилами, тобто як при перегляді сторінки шаблону, так і при включенні шаблону до іншої сторінки. Основна увага приділяється тому, що є всередині цих тегів.

Усе, що поза тегами ‎<onlyinclude>, відкидається при включенні шаблона. Навіть шматки всередині тегів includeonly не будуть включені, якщо тільки вони теж не позначені як onlyinclude. Основна увага приділяється тому, що є поза цими тегами.

Вкладення цих тегів одні в одні також можливе.

Три пари тегів часткового включення дозволяють усі можливі комбінації того, що буде оброблятися і виводитися. Коментарі також мають значення.

Організація шаблонів

Для ефективного користування шаблонами, користувачі мають могти їх знайти і дізнатися, як їх використовувати.

Знайти сторінки шаблонів користувач може так:

 1. Натиснути Спеціальні сторінкиУсі сторінки
 2. У переліку Простір назв: обрати Template та натиснути Виконати.

Для надання інформації про використання шаблону слід вмістити на його сторінці приклад, подібний до такого:

<noinclude>
== Використання ==
Подякувати користувачу:
{{Thankyou|reason=ваша причина|signature=ваш підпис}}
</noinclude>

Тоді дописувач може скопіювати цей приклад і вставити його на сторінку, а потім вписати актуальні параметри.

While editing a page, a list of all templates used is available under the editing form, in a collapsible section titled "Шаблони, використані на цій сторінці:" (also named "Шаблони, використані в цьому попередньому перегляді:", or "Шаблони, використані в цьому розділі:" depending on the context). This list provides a convenient link to the template's page, as well as information about its protection status. Redirected templates are shown in italics, with the redirect target added as a separate list item.

Посилання на шаблон

На сторінку шаблона можна дати посилання, як і на будь-яку іншу вікісторінку. Наприклад, посилання Template:Navbar утворюється завдяки вікікоду [[Template:Navbar]].

У багатьох вікі існує Template:Tl, який дозволяє дати посилання на шаблон, і до того ж вивести подвійні фігурні дужки, потрібні для включення шаблона, але при цьому не роблячи самого включення. Наприклад, використання коду {{tl|Navbar}} дасть {{Navbar }}.

Така форма подачі зазвичай використовується у документації шаблона, на сторінках довідки, а також на сторінках обговорення, коли мова йде про шаблони. Того ж ефекту можна досягти, скориставшись кодом {{[[Template:Navbar|Navbar]]}}, але викорстання {{Tl }} дозволяє друкувати менше тексту. У конкретній вікі шаблон Tl, якщо він так існує, може виводити або не виводити текст в елементі «code», як це показано тут. Якщо ні, то можливо, це робить інший шаблон, з подібною назвою. Наприклад, можете переглянути розділ «See also» документації шаблона en:Template:Tl в англомовній Вікіпедії.

Копіювання з однієї вікі до іншої

Шаблони зазвичай спираються на CSS чи на інші шаблони, тому користувачі часто стикаються із проблемами при переносі шаблону з однієї вікі до іншої. Кроки, перелічені нижче, мають допомогти у більшості ситуацій.

Код MediaWiki

Якщо у вас є права на імпортування (конкретно, «Import pages from a file upload») у цільовій вікі:

 1. Перейдіть до сторінки Special:Export оригінальної вікі і завантажте файл .xml, який містить повну історію всіх необхідних шаблонів, таким способом:
  • Введіть повну назву потрібного шаблону у текстове поле, приміром, «Template:Welcome». Особливу увагу звертайте на регістр літер та спеціальні символи — якщо назва шаблону не є абсолютно точною, експорт може все одно відбутися, але отриманий .xml-файл не міститиме очікуваних даних.
  • Поставте прапорець біля «Включити шаблони».
  • Зніміть прапорець біля «Включати тільки поточну версію, без повної історії».
  • Натисніть «Експорт».
 1. У цільовій вікі перейдіть до сторінки Special:Import та вивантажте отриманий файл .xml.

Якщо у вас немає прав імпорту у цільовій вікі:

 1. Перейдіть до сторінки необхідного шаблону, потім до сторінки його редагування, звідки скопіюйте весь вікітекст
 2. У цільовій вікі перейдіть до створення/редагування сторінки з такою самою назвою, як сторінка шаблону, текст якого ви скопіювали. Вставте скопійований вікітекст. У короткий опис змін нового шаблону запишіть посилання на його оригінал.
 3. На сторінці редагування шаблону в оригінальній вікі, нижче вікна редагування, знайдіть перелік «Templates used on this page:». Для кожного шаблону з цього переліку відтворіть інструкції, описані вище. Зробіть так само для шаблонів, використовувані шаблонами з цього переліку, і так далі.
 1. On the new wiki, go to the page with the same name as the template you copied. Hit create/edit and paste the wikitext you copied. In the edit summary of each template, link to the original page for attribution.
 1. Back in the original wiki at the edit window, below the edit box, look at the list of "Templates used on this page". For each template listed follow these instructions. Also do that for any template used by any of these templates, and so on.

У такий спосіб буде скопійовано весь необхідний код, і цього для багатьох шаблонів буде достатньо. Зазначимо, що експортуються лише ті елементи сторінки, які було розібрано при відображенні сторінки, тож, приміром, підсторінки документації в такому процесі не експортуються. Якщо це не спрацює, у цільовій вікі перевірте червоні посилання під «Templates used on this page:», що знаходиться під вікном редагування. Якщо такs посилання там є, повторіть описані вище кроки і для цих сторінок, а також скопіюйте код модулів.

Після успішного імпорту шаблону та всіх пов'язаних з ним шаблонів з іншої вікі, відредагуйте його у цільовій вікі, налаштувавши його відповідно до ваших потреб. Наприклад, можна змінити логотип, вилучити даремні категорії чи червоні посилання.

Розширення

Розширення ParserFunctions часто використовується в шаблонах. Зайдіть на сторінку Довідка:Розширення:ParserFunctions і перевірте, чи використовує скопійований вам шаблон будь-які з цих функцій. Якщо так, вам слід встановити розширення ParserFunctions . Для цього знадобиться доступ системного адміністратора до сервера, на якому розміщено вашу вікі.

Інша залежність, яку ви часто побачите в шаблонах, особливо у Вікіпедії, — це Lua. Команда {{#invoke: }} у коді шаблону є характерним показником. Якщо вона присутня, слід встановити розширення Scribunto , для чого знов-таки необхідний адміністративний доступ. Див. інструкції із встановлення та використання функцій на сторінці розширення.

Код CSS та JavaScript

Крім коду MediaWiki, багато які шаблони використовують CSS, а деяким для повноцінного функціонування потрібен JavaScript. Це може бути причиною неочікуваної поведінки скопійованого шаблону. Для того, щоб скопіювати необхідний код CSS або JavaScript, необхідний адміністративний доступ до цільової вікі, оскільки доведеться редагувати системні повідомлення з простору назв «MediaWiki:».

 1. Знайдіть у коді шаблону посилання на клас CSS (типовий вигляд — class="foobar"). Якщо ці класи визначено в «MediaWiki:Common.css» або в «MediaWiki:Monobook.css» оригінальної вікі, скопіюйте ці класи до «MediaWiki:Common.css» цільової вікі та перевірте функціонування шаблону.
 2. Якщо функціональність шаблону все ще не відновлено, перевірте наявність коду в «MediaWiki:Common.js» та «MediaWiki:Monobook.js» в оригінальній вікі. Якщо він є, можете спробувати скопіювати його до «MediaWiki:Common.js» цільової вікі. Зазвичай вам слід копіювати такий код лише з довірених джерел, і навіть тоді спочатку переглянути код, спробувавши виділити частини, що можуть стосуватися вашого шаблону. Варто звертати увагу на коментарі, які можуть пояснити функціонування кожної частини.

Див. також

General template usage

 • w:Help:Template – a little more detail than here
 • m:Help:Template — значно детальніша інформація про функціонування шаблонів
 • m:Help:Advanced templates — описує ще просунутіші техніки шаблонів, на кшталт динамічних викликів шаблону та змінних назв параметрів
 • Help:Multiple-instance templates - on the use of multiple instances of the same template on a page.

Special constructs used in templates

Other relevant information

Посилання