This page is a translated version of the page Wikitext and the translation is 100% complete.

Wikitext je znakový jazyk wiki pro vytváření dokumentů. Aktuální verze je vysvětlena na stránce Nápověda:Editace (viz také Nápověda:Formátování a Markup spec/DTD ). Wikitext je souborem obsahu, značení, maker a metadat. Obsah aktuálních a předchozích revizí stránky wiki je v databázi v tabulce text , obvykle ve formě wikitextu, ačkoli některé typy stránek, jako jsou wikidata objekty, jsou uloženy v jiných obsahových formátech.

Dokumentace pro uživatele

Dokumentace pro vývojáře

  • Specs/wikitext/1.0.0 – od srpna 2016, URI používané Parsoidem k identifikaci verze Wikitextu, kterou předpokládá

Zavádění

  • PHP Parser – dokumentace generovaná z komentářů vložených do zdrojového kódu. Shrnutí toho, co je PHP parser, jak je popsáno na této stránce: "Zpracovává wiki markup (který používá uživatelsky přívětivější syntaxi, jako je "[[Odkaz]]" pro vytváření odkazů) a poskytuje jednosměrnou transformaci tohoto označení wiki do (X)HTML výstupu nebo označení (kterým zase prohlížeč rozumí a může je zobrazit)."
  • Parsoid - překladový nástroj pro MediaWiki, který překládá mezi HTML5 DOM s RDFa a MediaWiki Wikitextem.

Testování

Poskytli jsme důležité informace o kompatibilitě, které pomáhají popsat očekávané chování při převodu wikitextu do HTML.

  • Parser tests - naše testy v jádru MediaWiki obsahují autoritativní zdroj pro testování kompatibility značek Wikitextu.
  • Parsoidní testovací případy (parserTests.txt parserTests.txt na Diffusion) – rozvětvená verze základních testů MediaWiki, kterou používá Parsoid. Kromě režimu wt2html, který PHP parser podporuje, Parsoidův tester parserových testů také umožňuje několik dalších testovacích režimů, které PHP parser nepodporuje (wt2wt, html2wt, html2html, randomizované úpravy pro testování selektivní serializace, manuální úpravy pro řízené testování serializace). Tyto testy jsou ručně synchronizovány pomocí skriptů v Parsoid codebase. Tyto testy jsou ručně synchronizovány pomocí skriptů v kódové základně Parsoid.

Diskuse od roku 2015 a mladší

Diskuse před rokem 2015

Související stránky