Help:Görünümler

This page is a translated version of the page Help:Skins and the translation is 93% complete.
Outdated translations are marked like this.
PD Not: Bu sayfayı düzenlerken katkınızı CC0 altında yayınlamayı kabul edersiniz. Daha fazla bilgi için Kamu Malı Yardım Sayfalarına bakın. PD

Bir görünüm MediaWiki arayüzü için bir görünüm ve his tanımlar. Görünüm ve his görünümler arasında farklılık gösterse de, genel olarak tüm görünümler aynı arayüz bileşenlerine sahiptir. Her görünüm, aynı arabirim bileşenini farklı renklerde göstererek veya sayfada farklı konumlandırarak farklı şekilde gösterebilir.

Mevcut görünümleri denemek ve görünümü değiştirmek için, oturum açmış durumdayken Tercihler bağlantısına tıklayın, ardından "Görünüm" sekmesine tıklayın. Mevcut görünümleri seçmeden önce "Görünüm" bölümünde, her bir görünümün yanındaki "Önizleme" bağlantısını tıklayarak önizleyebilirsiniz.

Varsayılan görünümler

Ayrıca bakınız: $wgDefaultSkin#Mevcut görünümler

Varsayılan olarak, MediaWiki birkaç görünüm içerir. Görünümlerin listesi için Paketlenmiş uzantılar ve görünümler#DışGörünümler sayfasına bakın.

Hangi görünüm beğendiğinizi seçebilirken, bazı vikilerin bu görünümlerin bazılarında tasarlandığı gibi görüntülenmeyecek şablonları veya düzen ögelerini içereceğini unutmayın. Genel olarak konuşursak, Vector'e (veya vikinin varsayılan görünümü ne olursa olsun) bağlı kalmak, sayfaları istediğiniz gibi görmenizi sağlayacaktır.

Özelleştirme

Basamaklı Stil Sayfalarına (CSS) aşina olan kullanıcılar, kullanıcı sayfalarının bir alt sayfasını oluşturarak ve görünümün yanı sıra bir .css son eki, örneğin "User:Yourname/vector.css" adını vererek mevcut görünümün dosyasını özelleştirebilir. Bu sayfaya yerleştirilen CSS görünümün CSS'sini geçersiz kılar. Bu, site hizmetlinizi bu özelliği etkinleştirmesini gerektirir.

Ayrıca bakınız